Jak bojujete proti rzi?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
lukee
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 14 zář 2005, 19:48
Kontaktovat uživatele:

Jak bojujete proti rzi?

Příspěvek od lukee »

Jak bojujete proti rzi? Napadl mě silikon, mám trošku olezlé prahy (hrana podvozku). Uvažoval jsem zbrousit to na zdravej kov, ošetřit odrezovačem, dát tam základ a aspon 1cm vrstvu silikonu (ten co po uschnutí zgumovatí). Myslíte že to pomůže aspon ochránit podvozek od kamínků apod.?
Alfa Romeo 155 2.0TD
Reklama
 

mif
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2005, 22:36
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mif »

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=376
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=383

Kdyz jsem mel vorezlou felicii, tak jsem narazil na tyhle zajimavy clanky.
Ted mam krasavce Puntu bez rzi, tak uz to nepotrebuju.

:twisted: :twisted: :twisted:
Marcel 20VT
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 30 srp 2005, 15:29
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel 20VT »

povrchovku nevim,ale od dutin pomáhá v létě naředěná A00 a nastříkat jí přípravkem všude kam se dostaneš. Ona si pak leze a leze a proleze i bodovaným spojem - kam se hrabou rezistiny do dutin! Jo a netuhne,každým létem se ohřeje aeze dál!!!
arminius
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 15 led 2008, 15:23

Hrdza

Příspěvek od arminius »

Ja som svojho času používal olej CONCOR 101.
Je to špecialita na čistenie hrdze ako aj konzerváciu zbraní.Mal som ho svojho času na litre,teraz ho dostať ako spray.Neviem teraz presne,čo stojí jedno balenie / asi 150-200 /,ale vrelo doporučujem.Ja ho teraz používam len na kvér.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Jak bojujete proti rzi?

Příspěvek od liborko »

lukee píše:Jak bojujete proti rzi? Napadl mě silikon, mám trošku olezlé prahy (hrana podvozku). Uvažoval jsem zbrousit to na zdravej kov, ošetřit odrezovačem, dát tam základ a aspon 1cm vrstvu silikonu (ten co po uschnutí zgumovatí). Myslíte že to pomůže aspon ochránit podvozek od kamínků apod.?
silikon tam nedávej,voda se dostane i pod něj a časem stejně odleze,a ani ti na to nechytne barva.Pořádně to očisti až na holý plech,přetři několikrát odrezovačem,pak si kup Body 950 ochrana podvozků ( je to na bází kaučuku),odolává kamínkům,soli,je dobrý a vydrží to dlouho,mám vyzkoušeno.A dá se koupit přelakovatelný nebo nepřelakovatelný.Nastříkej aspoň dvě vyvrstvy a voda a rez nemá šanci
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od hanys »

silikon je na ho.no,je kyselý a oxiduje kovy.ani to nezkoušej,jestli nechceš mít auto jako jarní louku :lol:
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“