XENON přestavbová sada za H7

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

XENON přestavbová sada za H7

Příspěvek od Minimaxa »

Máte někdo zkušenost s montáží xenonové sady do potkávacích světlometů u Multiply? Myslím tím zda do takto malých reflektorů není problém posadit místo žárovek H7 zmíněné výbojky?
www.minimaxa.cz
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, vzhledem k tomu, že tyto sady montujeme, můžu říci, že s nimi již "nějaké" zkušenosti mám :D . V Multince jsem je nějakou dobu i měl a půjdou tam zase zpět (podařilo se mi sadu z auta dobře prodat a nyní je máme za slušnou cenu). Obecně jediný problém u HIDů je napětí palubní sítě a proto jim moc (vlastně vůbec) nesvědčí vypínání a hlavně zapínání "klíčkem", tedy start s již rozsvícenými světly - raději je blokuji automatikou a pokud neběží motor, nerozsvítí se. Cena za sadu pro členy klubu by měla být cca 3300,- s DPH pusmínus 100,-. Bez monáže.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Vlastně jsem zapoměl napsat, že je to bomba a montáž je celkem v pohodě. Lituji protijedoucí řidiče, díky obrovskému světelnému výkonu slušně oslňují zbytkovým světlem (tedy tím, co se odrazí jen od skla a nevyužité části paraboly).
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
samson
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 23:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od samson »

A mohl by být nějaký problém s elektrikou, pokud u klasických žárovek mám neustále zapnutá potkávací světla a rozsvěcím je klíčkem při startování?
Zdá se mi totiž, že když nastartuji a motor není pod plynem, maličko mi kolísá intenzita světel a kolísání je vidět i na podsvícení displeje (ale kontrolky mi nekolísají(.
nevíte , čím to může být?
trochu se bojím, jestli to není trvale zapnutými světly,která se zapínají a vypínají klíčkem.
Díky za radu.
Multipla 1.9 JTD 2001, start.cislo 36.
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

samson píše:A mohl by být nějaký problém s elektrikou, pokud u klasických žárovek mám neustále zapnutá potkávací světla a rozsvěcím je klíčkem při startování?
Zdá se mi totiž, že když nastartuji a motor není pod plynem, maličko mi kolísá intenzita světel a kolísání je vidět i na podsvícení displeje (ale kontrolky mi nekolísají(.
nevíte , čím to může být?
trochu se bojím, jestli to není trvale zapnutými světly,která se zapínají a vypínají klíčkem.
Díky za radu.
me to dela to same, taky mam svetla trvale zapnuta a startuji
rekl bych, ze je to tim, kdy pri startu se "cpe" veskery proud do starteru a tim padem muze trochu zakolisat palubni napeti :D
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Dodo-multipla píše:
samson píše:A mohl by být nějaký problém s elektrikou, pokud u klasických žárovek mám neustále zapnutá potkávací světla a rozsvěcím je klíčkem při startování?
Zdá se mi totiž, že když nastartuji a motor není pod plynem, maličko mi kolísá intenzita světel a kolísání je vidět i na podsvícení displeje (ale kontrolky mi nekolísají(.
nevíte , čím to může být?
trochu se bojím, jestli to není trvale zapnutými světly,která se zapínají a vypínají klíčkem.
Díky za radu.
me to dela to same, taky mam svetla trvale zapnuta a startuji
rekl bych, ze je to tim, kdy pri startu se "cpe" veskery proud do starteru a tim padem muze trochu zakolisat palubni napeti :D
pokles napětí při startu je normální, dokonce přestane v ten moment hrát i radio :D
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Tak Xenony objednány z německa od f. Philips H7 barva 8000K za 101,- Eu včetně poštovného. Až dorazí, namontuju, vyfotím a hned tady poreferuju jak to chodí :idea:
www.minimaxa.cz
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubci »

Minimaxa píše:Tak Xenony objednány z německa od f. Philips H7 barva 8000K za 101,- Eu včetně poštovného. Až dorazí, namontuju, vyfotím a hned tady poreferuju jak to chodí :idea:
Ahoj Minimaxa.Jen se chci optat na ty Xenony.To pasuje místo obyč.H7?A jakou to má asi životnost,protože já za rok jsem měnil už pět H7(ks za 80,-Kč).Jestli to není tím? :idea:Nerad bych vychazoval dukáty do luftu!Dík Dejv.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

zubci píše:
Minimaxa píše:Tak Xenony objednány z německa od f. Philips H7 barva 8000K za 101,- Eu včetně poštovného. Až dorazí, namontuju, vyfotím a hned tady poreferuju jak to chodí :idea:
Ahoj Minimaxa.Jen se chci optat na ty Xenony.To pasuje místo obyč.H7?A jakou to má asi životnost,protože já za rok jsem měnil už pět H7(ks za 80,-Kč).Jestli to není tím? :idea:Nerad bych vychazoval dukáty do luftu!Dík Dejv.
Ahojky, no jasně že pasují místo H7, akorát mají každá svůj elektronický předřadník - malá škatulka cca 8x8x3cm kterou musíš někam u světel namódit. Výrobce garantuje životnost 2.000 hodin. Běžná halogenová žárovka např. Osram H7 Cool Blue má uvedenu životnost 150 hodin. Tak si vyber, co se vyplatí. Nadruhou stranu, když odejde ta výbojka, nová stojí kolem 1400,-. nicméně si myslím, že se to stále vyplatí.
www.minimaxa.cz
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No, nove vybojky sa daju zohnat za ovela lepsi peniaz ako si napisal. To je nepodstatne. Ja som mal jednu vybojku od vyroby vadnu, tak som kupoval dalsie. Xenony su fajn. Ale v sosovke. :) Tot moj nazor :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Arrow79 píše:No, nove vybojky sa daju zohnat za ovela lepsi peniaz ako si napisal. To je nepodstatne. Ja som mal jednu vybojku od vyroby vadnu, tak som kupoval dalsie. Xenony su fajn. Ale v sosovke. :) Tot moj nazor :)
Výbojky se dají sehnat za různé peníze, ale taky v různých kvalitách. My Multipláci dáváme ale přednost kvalitě vzhledem k tomu v jakých autech jezdíme. Proto dám přednost výbojce od Philipsu za 1400,- 8) ale nevím, co je to "sosovka" :?:
www.minimaxa.cz
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Minimaxa píše: ale nevím, co je to "sosovka" :?:
čočka
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

no jo, ale v tom případě si můj slovenský kolega plete pojmy a dojmy. Mezi výbojkou pro originální fabrické světlo s čočkou a výbojkou pro HID výměnnou sadu je podstatný rozdíl. Do originálních světlometů vybavených xenony se dávají výbojky za podstatně nižší ceny. viz náš ceník Osram :!:
www.minimaxa.cz
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Minimaxa a neobjednaval si HID sadu?
Punto MK2 1.2 8V ELX
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Arrow79 píše:Minimaxa a neobjednaval si HID sadu?
No jasně, a tyhle výbojky jsou podstatně dražší než do běžných xenonů. Tam se používají dle typu vozu výbojky D1S,D1R,D2S,D2R,D3S,D3R,D4S,D4R. Dle typu ceny cca 1000,- (Osram - nic horšího mi do auta nesmí :D )

Jestli máš nějaký kontakt na dodavatele výbojek s paticí H7 v barvě 8000K za cenu nižší jak 1000,- sem s ním, budu rád 8)
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“