Uno 1.5 i.e. - vynechávání motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
petr Panev
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2006, 05:01
Bydliště: Pardubicko

Uno 1.5 i.e. - vynechávání motoru

Příspěvek od petr Panev »

Jsem zcela nový majitel Una 1.5 i.e. z r. 1987 - nemám žádné zkušenosti s tímto typem motoru. Prodávající mě přesvědčuje, že mu motor jezdil zcela bez problémů, já mám ovšem zkušenost takovou, že po zahřátí začíná motor vynechávat při přidání plynu (jako kdyby byla přerušena dodávka paliva), při ubrání plynu se jakoby "chytne" a jede dál se sníženým výkonem na nižší rychlost, i do kopce. Při zvýšení otáček přidáním plynu opět vynechává a někdy dokonce i "chcípne". Studený motor se takto nechová. Poraďte mi, prosím, kde by mohl být problém.
Nebo mi doporučte nějakého experta v Pardubicích.
Předem díky.
P.S. Léta jsem jezdil s F 125 P 1500 s originál italským motorem z první serie a proto vím že italské motory jsou držáky a "hodinky" takže kde může být problém s Unem ??
Fiaťákům zdar. Petr.
pepanev
Reklama
 

prevod
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 13 zář 2005, 13:51
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prevod »

Neviem ci to je este aktualne , prevdepodobne uz nie , ale predsa (; ..
ten motor ma 4-bod. ,alebo 1-bod. vstrekovanie ? ..
Zapri
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 říj 2005, 13:56

Příspěvek od Zapri »

Začlo mi to dělat taky, neví někdo co s tím?
mikee.man.cz
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 04 úno 2008, 16:01

je nás víc

Příspěvek od mikee.man.cz »

Nazdar, řešim úplně to samé, prostě v 1. řadě vyměnit vzducháč (spousta lidí mi to poradila), palivový filtr, proměřit kostru lambdy, vysipat cat.....potom zbývá poslední možnost ¨- seslat to ze skály
Lubosss
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2007, 14:00

Ahojte

Příspěvek od Lubosss »

Tak skuste pozriet sviecky moze byt ze je nieco so zapalovanim a taktiez treba prejst vyfukove potrubie no najskor to moze robit benzinovy filter a skusil by som vymyt skrtiacu klapku a ak ani to nepomoze moze byt zly potenciometer na klapke.A inak to uno 1,5 je jednobodove vstrekovanie a myslim ze firma marelly.Tak dufam ze vadm tieto napady pomozu a chyby odstranite tak vela zdaru fiataci ahojte
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

taky sem tohle řešil na unu 1.5, doporučuju vyměnit kabely a hlavně svíčky!!! s těma svíčkama je to tak,vyzkoušel jsem všechny svíčky z příručky a jelo mi to dobře pouze na Bosche WR 7 DC,na ostatní to cukalo,jo a ještě doporučuju změřit odtrh elektrod jestli maji 0,7
Odpovědět

Zpět na „Uno“