Pozná se druhovýroba skla?

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Pozná se druhovýroba skla?

Příspěvek od nacen »

zdarte, teď měnim sklo - po kamínku. Ve Fiatu (Pha) pod 14tis. nepudou, v jiných servisech cca za osmičku. Naštěstí to jde na pojišťovnu, takže cenu úplně neřešim :D

Chtěl bych se ale zeptat, dá se nějak poznat sklo od Fiata od skla z druhovýroby? Servis, co sem si ho vyhlídnul prý z druhovýroby nebere kvůli špatným zkušenostem, ale na sklech co berou prý není ten nápis Fiat. Je to normální? Dá se nějak poznat, že sklo je orig Fiat? Servis tvrdí, že nápis Fiat byl jenom na sklech určených přímo do výroby a ostatní skla vyrobená pro Fiat jako náhradní díly už ten nápis taky nemají.

Četl jsem pár zkušeností, jak servisy škubou lidi, tak se radši ptam :-) Výměnou bych ještě k tomu měl přijít o pískování, ale to je jiná story, snad uznají nárok na nové pískování :-)

Dík za názory
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

no podle mě pokud je to origo fiat tak by tam nápis Fiat měl být.Co jsem kupoval já na Fiaty origo díly,tak tam vždy znak fiatu byl,ale sklo jsem nekupoval tak nevim.No ale pokud né přímo na skle jak tvrdí v servisu tak každopádně na obalu toho dílu musí být znak Fiat,takže ať ti ukážou to sklo ještě předtím než ho rozbalí z obalu a nasadí na auto,na to máš právo vidět co je to zač
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

no taky se mi to nezdá, když už je to výroba pro Fiaty, proč by tam ten nápis nedali. Ale pán byl přesvědčivej :-)
S obalem nevim, to je jako bych mu řek, že mu nevěřim a ani nemam slušnost mu to říct do očí nebo tak něco. Nechci zas moc provokovat a ještě mu nechávat auto, aby se na něm pomstil. Radši rychle a úderně, ale nemam nabito :wink:
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

dneska se ojebává všude a na všem, přesvědčivě vypadat pán muže jak chce,a tvrdit že je to origo díl může taky ikdyž třeba není.Nejjednodušší je přímo zavolat do Fiatu a poptat se jak je to s těmi origo díly,jestli se to značí nebo né :)
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Podle mého skromného názoru ten "přesvědčivý pán" lže, až se mu od huby práší.
Mám ke svému Puntu kompletní servisní dokumentaci, přední sklo se měnilo ještě v záruce u prodejce. Je na něm nápis FIAT, kód země zkušebny E2 (Francie).
Sklo na pravých předních dveřích pak ale někdo rozbil a nahrazovalo se sklem z druhovýroby u nějakého stodolového mechanika v Horní Dolní. Na něm označení FIAT není, jen název výrobce - Saint Gobain - a země zkušebny E 17 (Finsko).
Originální díly se v Plzni prodávají jen na dvou místech - Ricardo na Lochotíně a v Auto CB na Nepomucké, takže jestli ti nepřiloží účet za sklo od nich...:x
Problém bych neviděl ani tak v kvalitě skla (druhovýroba je většinou srovnatelná s "originálními" díly), jako spíš v tom, co ti naúčtují...
Punto 55S Mk I
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

liborko: dneska sem volal, ale technik nějak přesně nevěděl stli tam ten napis bude. ale ještě se ozve, kdy sklo budou mít :-)
Nabídl mi cenu kolem 8tis. za výměnu, což mi na autorizovaný servis příde hodně dobrý. Po zkušenosti s tim prvním sem už ani nechtěl věřit, že by tyhle servisy mohly mít i normální ceny ;-)

corleone: sory za matení, ale sem teď nějakou dobu přes týden v Praze, tak to řešim tady. Saint Gobain už sem taky někde viděl :)

Jako příde mi to jako prkotina, řešit nějakej nápis. Ono platit to za svý druhovýroba taky dobrá, ale když už měnit (a zvlášť na pojišťovnu), tak už :D
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

Ja som uz sklo menil a daval som origo fiat a v pravom dolnom rohu pise normalne FIAT, takže ten napis tam na 100% je. cez poistku ma to vyslo 13000, neorigo skla sa daju zohnat uz od 2500 plus robota...

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Ono je to v podstate tak že Fiat ako predajca nemusí brat diely len cez origoš ale dohodne sa na výmenách čel. skiel z firmou ktorá sa na to špecializuje a hotovo ! potom už len od toho dodávatela záleží či dá /skôr nie :lol: ako ano / origoš alebo dá polskú nahradu a naučtuje kolko uzná za vhodné :wink: a sklá nerobia len poliaci to bol len príklad :lol: :lol:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

no jo, takže jedinou jistotu máš tu, že žádnou jistotu nemáš :roll:
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autoholik »

tize som nazoru, tam ma byt napis Fiat!! na mojom aute seicente bolo tiez zjavne menene celne sklo a nemam tam Fiat ale nejakeho ineho vyrobcu. Ked mi rozbili bocne sklo,tak tam mam ak sa dobre pamatam origo FIAT-riesene cez autoriz. servis
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Jindra2
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 27 kvě 2007, 19:34
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Jindra2 »

u origo věcí VŽDY je název Fiat! Ale nechápu proč zrovna sklo řešíš v originále? A platíš za značku. Náhrady bych se vůbec nebál.
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

Ak ti to ide cez poistovnu a neplatis spoluucast tak nieje co riesit, jednoznacne origo fiat, ja som to mal cez zakonne poistenie a neplatil som ani korunu (vsetko mi to preplatili).

Neviem kolko narazov od kamienkou vydrzi origo sklo a to neorigo ale nemyslim si ze je ta cena len koli znacke, mozno sa mylim, neviem...

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“