TYP - Zapalovací svíčky a kabely

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

Příspěvek od ers »

Taky premyslim nad NGK ,ale nevim jaky typ do 1.1 55S - poradite?

podle katalogu jsou na vyber

NGK BCPR 6ES 80,-/ks
NGK BCPR 6EIX11 470,-/ks :shock:
NGK BCPR 6E 130,-/ks
Reklama
 

Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Tak to ti neporadim. Ja používám do 1.2 16V rv2000 DCPR8E-N za 199,-/ks. Teď jsem zrovna koupil novou sadu ...
Jsou teda docela drahé, nic na nich zvláštního není - teda je - je to 12mm (závit) miniatura. Jinak elektroda je normálního designu, středová elektroda má zvláštní zabarvení - nějaký superkov :?: Celkově se mi zdají svíčky precizně pečlivě vyrobené (narozdíl od Boschek), a honosí se nápisem Made in Japan 8) . (Bosch raději Poland nebo co nezmiňuje ....)

Ty drahé asi nemá cenu kupovat do 1.1 55S ...
To S-ko na konci označení svíčky za 80,- označuje Standardní provedení. Když na té pozici není nic, tak by to mělo být taky Standardní provedení. Podle mne se jedná o shodné svíčky, takže bych bral ty za těch 80,-. Asi to bude jen starší zásoba.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Vidím, že jsem Vás docela přesvědčil o kvalitách NGK ...
Jsou opravdu dost dobré, podle mne výrazně lepší než Bosch, a za stejné peníze. Ale nečekejte žádné zázraky a litry spotřeby dolů :lol: . Pak budete spokojeni i vy.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

Anonymous píše:... takze spotreba po vymene svicek NGK je teda podle pal PC o 0,7litru/100km mensi ...
to jsem psal jaaaa
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No kdybych kupoval svice po dvou kilech, tak se z toho zvencnu... :-) Tech patnact, co by se to melo menit ujedu za pul roku... :-D
Hustokrutost
Vasek
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 úno 2006, 21:39
Bydliště: Uhersky Brod

Snizeni spotreby

Příspěvek od Vasek »

to Onc:
snizeni spotreby o 0.7 l pri vymene svicek, ha ha ha
cim a jak je to merene ?
naprosty technicky blabol ...
mel jsi tam pred tim vubec nejake ? :P
Vasek
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

lacin píše:No kdybych kupoval svice po dvou kilech, tak se z toho zvencnu... :-) Tech patnact, co by se to melo menit ujedu za pul roku... :-D
Má to předepsanou výměnu po 40.000 km. Budu měnit po 30-35 tisících, ať se má autíčko dobře :D .
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Dokud tam sou elektrody a auto jede aspon na dva valce, tak je to dobryyyyy.... 8)
Hustokrutost
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

No a co takhle svicky Brisk? Mate nejake zkusenosti? Na netu jsem nasel nejake spesl tuning line za 200 kila, maji kruhove jiskriste nebo co? Jezdite s tim nekdo?
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Já si myslím že Brisk je dobrý, za ty peníze určitě. Byl jsem u nich na pracovní návštěvě, i ve výrobě. Šikovní kluci.
Mluvil jsem s pánem z vývoje, ptal jsem se na vlastnosti těch "tuningových" svíček s kruhovým jiskřištěm. Říkal, že mi je pro normální provoz moc nedoporučuje. Tyto svíčky jsou prý ale vynikající pro racing. Prostě odvedou vynikající práci během závodu a po závodě šup - vyměnit. Moc prostě nejsou dobré na takové běžné popojížďky.
Já Brisk nekupuji, poněvadž na 1.2 16V nabízejí tušim "jenom" tu tuningovou řadu, a nechci experimentovat. Radši kupuji NGK/BERU/Champion, které jsou s mým motorem Fiat prověřené.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marčelino »

Ahojte právě jsem vyměnil svíčky místo Bosh jsem dal na vaše rady NGK a je to znát je to živější přitom ty bosch měli najeto jen 15 tis. mám mk1 1.2 60SX :P
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Ale dost taky dela psychika... :-) Ale to uz sem psal tisickrat...
Hustokrutost
Radus
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 17 úno 2006, 11:10
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus »

Tak sjem si taky uu koupil nove svicky NGK BCPR6ES, tak jsem zvedavy, jak se ukazou, ani nevim jake tam jsou ted. Jak pretesnim motor a vymenim vsechny kapaliny tak se mrknu co tam davali taliani :roll:
ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

Příspěvek od ers »

Tak jsem se konecne dopracoval k vymene a koupil NGK BCPR 6E je to poznat celkem hodne-hned je auto zivejsi :D
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Nestvete me!!!! Ja si to snad koupim taky.... Ale ja jsem ohleduplny ke svym pneumatikam a takhle bych hrabal i na ctverku...
Hustokrutost
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“