přední stěrač - jaký ?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

přední stěrač - jaký ?

Příspěvek od peetan »

Mám na autě nějaký neoriginál stěrač, který zasahuje až přes gumu čelního skla, díval jsem se do různých katalogů, jaká lišta stěrače správně patří na UNO - někde jsem našel 45 cm, někde 47 cm. Tak se ptám - ví někdo správný rozměr ? a dále může tam přijít nějaká univerzální lišta nebo tam patří nějaká speciální (které třeba nemá uchycení na raménko ve středu lišty - vzhledm k tomu, že je tam jen jeden stěrač a měl by stírat optimální plochu ?) Díky za info
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

měl jsem na unu tušim 48cm,ale jde o to že to uchcení pro ramínko na tom stěrači není přímo ve středu toho stěrače (ono je víc na pravou stranu),pravděpodobně máš to uchycení přímo uprostřed a proto ti to leze až na gumu,kupoval jsem ve Fiatu stěrač od Valeo přímo na uno, jinak v tesku nebo kauflandu takový stěrač nekoupiš,max.kratší který bude sice pasovat,ale zase ti nesetře takovou plochu :)
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peetan »

díky za info, uvažoval jsem, že stěrač bude nějaký "spešl", bude mít uložení mimo střed raménka. Koupím jej tedy ve Fiatu
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Jestli chceš mám tady komplet novej stěrač speciálně vyrobenej pro Uno. Potom na něj pasujou obyč lišty z Filcky. Mám jich víc kusů. Cena za ramínko + lištu je 100,- a pošta.

Jinak na Uno je opravdu speciální lišta která je vyosená!
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peetan »

liborko píše:měl jsem na unu tušim 48cm,ale jde o to že to uchcení pro ramínko na tom stěrači není přímo ve středu toho stěrače (ono je víc na pravou stranu),pravděpodobně máš to uchycení přímo uprostřed a proto ti to leze až na gumu,kupoval jsem ve Fiatu stěrač od Valeo přímo na uno, jinak v tesku nebo kauflandu takový stěrač nekoupiš,max.kratší který bude sice pasovat,ale zase ti nesetře takovou plochu :)
To že uchycení raménka originál stěrače není ve středu jsem si taky myslel, ale ve Fiatu mi nabídli originál stěrač 45cm a jak jsem na něj koukal, tak se od "normálního" ničím neliší - uchycení má na středu. Jelikož tam teď mám stěrač 45 cm a "leze" přes sklo, co s tím ? Rameno je originál, tak je někde chyba - buď i Fiat prodává něco co tam originál nepatří nebo fakt nevím.
Nezměřil by někdo originál raménko - tzn. jeho délku a polohu otočného čepu vůči ose raménka ? Vyrazil bych na ně do Fiatu znovu :-)

Díky moc
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

tady je foto a rozměry stěrače který tam má být Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Uno“