DISKUZE - Klimatizace

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Som si myslel ze to ma vplyv pri volnobeznych otackach vzdy. Ale ked uz mam auto zohriate, ze stoji ale pol hodinku, ale stale je rucicka teplomera kusok hore, tak ked nastartujem a pustim klimu, uz tie otacky nestupnu.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

Máte pravdu, dělá to jen do doby než se motor ohřeje, ale i tak bych spíš čekal vyšší a konstantní otáčky, než tohle kolísání.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Btw, mne kolisaju otacky na volnobehu vzdy o +/- 0.5 dieliku na otackomery a je to aj pocut. Neviem ci je to normalne.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
LOjzin1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 črc 2007, 18:49
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOjzin1 »

Ahoj,
nevíte někdo kolik se do okruhu klimatizace plní oleje a chladícího média? Dnes jsem byl v servise Škoda auto objednat test těsnosti a popř. naplnění, chlapík říkal že maji novou mašinu a že vědí tyto hodnoty jen na Škodovky ale ne na Punto.
Někde tady na fóru byl i naskenovanej protokol o plnění klimy, nemužu ho najít....... :) :roll:
Fiat Punto 1, 1,7TD ELX
vlado72
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2006, 23:15
Bydliště: zvolen

Příspěvek od vlado72 »

mnozstvo naplne klimy sa riesilo tu:
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ght=#26811
ale nove plnicky musia mat databazu vs. vozidiel
Fiat punto II 1.2 8V ELX 2001
LOjzin1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 črc 2007, 18:49
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOjzin1 »

Ahoj,
tak hodnoty jsem našel v navodu na MK1 co byl v pdfKU, samozrejmě to věděli i v servisu kolik tam ma čeho být, technik si to asi neuvědomil. Jinak těsnost OK, měl jsem chladič na zavaření.
Takže kontrola těsnosti a naplnění klimy 1500 s DPH.
Fiat Punto 1, 1,7TD ELX
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

caute, kupil som mk2 z vyfucanou klimou, pred tyzdnom som si ju dal naplnit, ale ked ju zapnem tak pocujem take sycanie a neviem ci je to normalne? nie stale, tak obcas hlavne ked pridavam.
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Mne teda nic nesycelo...
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

Mně to při zapnuté klimy krátce sykne - cca 1-2 sekundy a pak nic - tak nevím co by ti mohlo syčet.
Větrák ??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

J.kiwi píše:Mně to při zapnuté klimy krátce sykne - cca 1-2 sekundy a pak nic - tak nevím co by ti mohlo syčet.
Větrák ??? :lol: :lol: :lol: :lol:
hmm, asi s tym skocim do dakeho fiatu, nech povedia oni
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

moskater píše:caute, kupil som mk2 z vyfucanou klimou, pred tyzdnom som si ju dal naplnit, ale ked ju zapnem tak pocujem take sycanie a neviem ci je to normalne? nie stale, tak obcas hlavne ked pridavam.
Tak zasyčení občas, když není v autě moc velký hluk, slyším také, ale problém bych v tom neviděl. Podle mne to dělá kolující chladivo, ale podotýkám, slyším to jen při velmi nízkém hluku v kabině auta.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

moskater píše:
J.kiwi píše:Mně to při zapnuté klimy krátce sykne - cca 1-2 sekundy a pak nic - tak nevím co by ti mohlo syčet.
Větrák ??? :lol: :lol: :lol: :lol:
hmm, asi s tym skocim do dakeho fiatu, nech povedia oni
neco jsi zjistil? obcas slysim nejake zasyceni taky, obvykle kdyz se pridava plyn, tak to zasyci a pak je klid a pak zas a tak dale. Jako kdyby se otevrel nejaky ventil.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

PRESUNUTO:
jerry__k píše:ahoj ahoj, no pred mesiacom som si kupil Punto 2, 44kw s klimou. Klima nesla, tak som siel do servisu, ale takeho lepsieho a dal som si napustit freon. mali tam taku inteligentnu klimamasinku, vypustila klimu, testovala vakuum a napustila freon. robilo to asi pol hodinu, bol som pri tom aj mi to vytlacilo papierik s udajmi ze vsetko je v poriadku. takze podla testov vsetko ok.

lenze: obcas mi klima zafunguje a obcas nie. tlacitko na otocnom fukari je pravdepodobne ok, ked ho stlacim tak zacne svietit, ked ho druhykrat stlacim tak zhasne. v com by mohol byt zakopany pes? obcas zapne, a ked nezapne citim v aute taky divny puch. za vsetky navrhy som vdacny :D
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
dj levi 159
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2008, 11:32
Bydliště: Sumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj levi 159 »

Ahoj kluci...sem tu novej.To syceni dela vstrikovaci ventil pred vyparnikem...pod tlakem s kompresoru se pres ventil vstrikuje do vyparniku medium a tim vlastne dojde ke chlazeni...zadna zavada....nic neobvykleho...to syceni 8)
www.lanciaklub.cz
Lancia Kappa 2.4 tds
Fiat Punto limited edicione Hlx 1.2 75k po kompletni G.O. :-)
ex 3x lancia thema 2.5 td
ex lancia prisma 1.9 d
ex lancia delta 1.9 td
ex lancia dedra 1.9 td
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Mne to ted dela, ze se sem tam vypina kompresor a za chvili se zas zapina atd.
Byl jsem u klimatizacniho doktora a tlaky prej dobre, nezdalo se mu nic spatne. Prej by to mohlo byt tim, ze se vyparnik moc ochladi, tak se kompresor vypne, nebo ze mam moc velky tlak v systemu. Stalo se to nekomu taky?
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“