rucna brzda

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

rucna brzda

Příspěvek od venep »

caute vymenil som zadne oblozenie aj bubny ale rucna brzda nie a nie chytat ako to nastavit?MK2 1.2 8V abs DIK
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Někde u tý ručky by měl bejt šroub na dotažení toho lanka, ale musíš zároveň kontrolovat, abys to neutáh moc a kola nebrzdili i s ručkou dole ;)
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

Příspěvek od venep »

rozobral som zadny bubon je tam ten samostelung ci ako sa to vola len neviem ako to presne funguje ked ho tocim od seba sa roztahuje a ked k sebe stahuje???????
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

To nevím. Vím, že když jsem to měl na puntovi 1 rozebraný, tak tam byla akorát taková páčka, za kterou když se zatahlo a ty čelisti se stlačili, tak se stáhli k sobě. Když se pak ten buben nasadil a párkrát se zabrzdilo, tak se to samo seštelovalo. Ale pokud nemáš někde vyháklý lanko ruční brzdy, tak to v bubnu nedotahneš. Teda aspoň u většiny aut i u MK1 se to dotahuje vevnitř u tý páky ruční brzdy.
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Měl bych taky jeden dotaz. Dneska jsem chtěl dotáhnout tu ručku u sebe a zpozoroval jsem, že je to nic platný. Jak jsou tam zaháklý ty dvě lanka tak je to šikmě, jakoby jedno bylo kratší a jedno delší a když zabrzdím tak se to co vyčuhuje míň přitáhne víc a to druhý se ani moc nepohne. Dokonce pokud ty lanka nejsou překřížený, tak na tý straně co je to lanko míň pohyblivý se kolo při otačení vždycky trošku šoupne o čelist. Nevíte někdo čím by to mohlo být?Jinak čelisti jsou měněný, tak tam snad všechny pružiny fungujou správně, ale raděj na to kouknu.
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Vyvlíkni ten lanovod z bubnu a ozkoušej jestli se lanko vůbec hejbe.[/b]
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

OK, vyzkouším to ;)
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Tak jsem sundal bubny a zjistil jsem, že u toho pravýho kola se to lanko od ručky ani nevrací. Pravděpodobně někde zarezlý nebo zašprajclý. Řešení bylo jednoduchý. Od ručky jsem odháknul druhý lanovod a zabral a pěkně to povolilo. Párkrát jsem zatahal, střík tam trošku maziva a je to. Brzdí to o něco líp, nebo lépe řečeno už brzdí obě kola, takže 2x líp ;) Ale stejně když je velkej krpál a mam tam jen ručku a začnu bouřlivě poskakovat, tak cejtim jak to vždycky trošku povolí...
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Když to rozebereš tak to potom hůř brzdí, ale to si časem sedne.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Pun-to píše:Když to rozebereš tak to potom hůř brzdí, ale to si časem sedne.
Ono to bude taky trošku tim, že ten pravej buben je o něco víc opotřebenej a taky poškrábanej, protože sem tam měl asi rok prasklou jednu tu vratnou pružinu a půlka jedný čelisti brzdila vlastně pořád a přišel jsem na to až když se totálně ošoupala, takže jsem měnil čelisti komplet...
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Až najedeš pár tisíc tak si to sedne neboj
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“