Přední stěrače Mk I, hlučnost

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od corleone »

Dělá vám taky motorek stěračů u Mk1 takový randál v kabině?
Dnes jsem to rozebral, do mechanizmu dal vazelinu, zkontroloval ložisko v motorku, všechny čepy promazal penetračním olejem a výsledek se nedostavil - když je motorek i s mechanizmem vymontovaný, běží to celkem potichu, po montáži do auta to dělá kravál.
Zkusil jsem i podložit podložkami z pěnové gumy šrouby, kterými se to celé upevňuje ke karoserii, to pomohlo jen trochu.
Když při zapnutých stěračích položím prsty na palubku, je cítit, jak se chvěje.
Už mě napadá leda dát tam zvukovou izolaci z minerální vaty.
Řešil jste to někdo, pokud ano, jak?
Punto 55S Mk I
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

A zkoušel si je pustit a sledovat, když si měl sundanej ten černej kryt, jestli někde nedrhne o něco ten mechanismus nebo tak něco, nebo od kud to vychází? Normální to neni, já jediný co slyšim je, jak se šoupou gumičky po skle...
vlado72
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2006, 23:15
Bydliště: zvolen

Příspěvek od vlado72 »

kamarat na jesen 2007 kupil punto1 z firmy, kt. stalo cca rok. Spojazdnil ho a ked som ho stretol teraz na jar, tak hovori, ze mu velmi vibruje motor stieracov.
Postupne sme rozoberali a mazali /wd40 aj vazelinou/ tiahla a capy ramienok, potom snekovu prevodovku a nakoniec aj gulickove a klzne lozisko na motorceku. Nic nepomohlo a koncili sme potme.
Potom z neho vyslo, ze to robi odkedy ho kupil a nie iba teraz na jar. Az vtedy mi doslo, ze problem moze byt v hrdzavych plechoch kotvy rotoru motorceka/ dufam ze som pouzil spravny nazov/. Na jednom mieste mohla byt hrdza /rez/ hruba aj 1mm a tym mohla driet o pernamentny magnet v statore. Uz sme to rozoberat nexceli, ale povedal ze to skusi obrusit.
Neviem mozno to je aj tvoj pripad.
Fiat punto II 1.2 8V ELX 2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Stanno »

vlado72 píše:kamarat na jesen 2007 kupil punto1 z firmy, kt. stalo cca rok. Spojazdnil ho a ked som ho stretol teraz na jar, tak hovori, ze mu velmi vibruje motor stieracov.
Postupne sme rozoberali a mazali /wd40 aj vazelinou/ tiahla a capy ramienok, potom snekovu prevodovku a nakoniec aj gulickove a klzne lozisko na motorceku. Nic nepomohlo a koncili sme potme.
Potom z neho vyslo, ze to robi odkedy ho kupil a nie iba teraz na jar. Az vtedy mi doslo, ze problem moze byt v hrdzavych plechoch kotvy rotoru motorceka/ dufam ze som pouzil spravny nazov/. Na jednom mieste mohla byt hrdza /rez/ hruba aj 1mm a tym mohla driet o pernamentny magnet v statore. Uz sme to rozoberat nexceli, ale povedal ze to skusi obrusit.
Neviem mozno to je aj tvoj pripad.
ahoj..prosimta, nevies ako to dopadlo s tymi stieracmi? ja mam motorcek vymeneny (vraj), vsetko som napazal a nic nepomohlo :(( sakra prace.. ja to auto rozkopem!!!! Je to kus srotu obycajny!
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od Puntak »

prosím vás jaké tam je ložisko 608? Já si ho chci koupit a nechce se mi to znova rozebírat...
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od Matto »

jj 608
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od PuntoRacer »

tiez mam problem s hlucnostou stieracov...hlavne v zime ked je sneh, ked pustim stierace vsetko oka, ale ked zastanu zacne sa ozyvat taky klopkavy neprijemny zvuk dovtedy, kym ich znova nepustim..takto sa to opakuje pravidelne, niekedy pomoze ak ich viackrat za sebou pustim, potom sa to uz neozve...zatial som nemal cas to rozobrat, keby niekomu robilo to iste a vedel by pomoct, bol by som vdacny
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
iqlogic
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 23 dub 2010, 11:12

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od iqlogic »

cely ten mechanizmus je dost hlucny a ked sa pripoji ku karoserii tak sa to len znasobi bo to prenasa vibracie jak krava ... ja som rozmyslal o nejakom gumovom zaveseni ...len potom by tie stierace lietali aj s mechanizmom ...
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od skybar »

S tou hlučnosťou stieračou som mal tiež veľký problém a tak som to rozoberal a mastil všetko čo sa len dalo a pomohla až kúpa už síce použitého, ale tichého mechanizmu aj s motorčekom(50eur)a mám svätý pokoj.Tie zvuky vydáva motorček,ale neobjavil som čo to môže spôsobovať.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od jaysun »

caute tento problem som mal ked som mal mk1 ako to tu uz bolo povedane medzi rotorom a statorom vznikne povlak hrdze a ten vacssinou moze za ten hluk a skripanie lebo ten motorcek je genialne primontovany a voda sa donho velmi dobre dostava hlavne ked sa upchaju odtokove otvory ja som to vybrusil premazal ale aj tak po urcitom case to zacalo zase tak som tiez kupil novy a vyrobil som si kryt aj zo spodu motorceka aby sa tam nedostavala voda :evil: uz ho nemam ale bol som s chalanom co som mu ho predal a nespominal nic a je aj dobre kryt pretesnit silikonom
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
Uživatelský avatar
Matte
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 23 pro 2009, 11:18
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od Matte »

ja mám tiež s týmto problém... strašne mi pískajú stierače, až ich zadrháva a ledva idú a stále vydávajú neskutočne piskľavý zvuk. skúšal som motorček aj mechanizmus komplet premazať no chvíľu išlo všetko OK a potichu a keď prišiel uprostred jazdy veľký dážd, všetko sa doondialo a zas to robilo to isté ... a aj keď bol motorček nasucho pustený bez založenia stieračov aj tak vidával neznesiteľný piskot
Obrázek
Punto MK1 1,7D 42kW r.v. 96
ZV-JANTO
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 30 srp 2010, 19:19
Bydliště: SVK-Zvolen

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od ZV-JANTO »

Super tak niesom sám ,tak pekne vrzgaju že je to super ked prší tak aspon človek nazaspí za volantom.... :mrgreen:
NEW-PuntoSporting16V 59kw/80PS
r.v.4/2000,MK II.modra 3dv, motor 188A5.000, kod 188AX 6-kvalt.

EX-PuntoSporting16V 63kw/86PS, r.v. 1998, Mk1 , čierna 3dv, motor 176.B9000
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od Matto »

nezaspí, ale ze to to dosť lezie na nervy(aspon mňe to teda liezlo), ale ako tu už bolo spomínané, pokial vám motorček stieračov vydáva dosť hlučné zvuky, chyba bude bud v tom ložisku( mne to poradil Toti za čo mu ešte raz dakujem, ušetril mi dosť penazí za nový motorček),alebo hrdzou medzi statorom/rotorom, stáva sa to ak máte/ mali ste zatopený motorček stieračov a to sa stáva ked máte upchaté odtokové hadice, takže treba to skontrolovať a potom sa uvidí...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
Puntak
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 24 zář 2009, 21:12

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od Puntak »

tak pánové já už jsem z toho úplně něšťastný, motoreček vyndaný z auta i bez mechanizmu hučí. Celý jsem to vyčistil, byla tam rez, ložisko jsem dal nové. Když se to dá do auta do toho prostoru tak se zvuk tak 10x zvýší. Můžou to dělat uhlíky? sjeté ale nejsou jinak já už fakt nevím...
Škoda 120L > Fiat Punto MKI Selecta 60SX 1.2 SPI + LPG, 44KW (manuál)
valecek
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 01 kvě 2010, 07:59
Bydliště: Košice

Re: Přední stěrače Mk I, hlučnost

Příspěvek od valecek »

je to urcite lozisko na tom motorceku, toci sa v tom falci.
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“