DISKUZE - Je možnost zjistit skutečný stav kilometrů ?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Blažena
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 11 bře 2008, 10:58

DISKUZE - Je možnost zjistit skutečný stav kilometrů ?

Příspěvek od Blažena »

Nazdar lidi, jde mi o to, zda je možné někde u někoho napíchnout řídící jednotku a zjisti skutečně najetý stav kilometrů?Jedná se o okres HK, ale stačí jen obecné info. Pokud bude někdo od té dobroty, prosím o info. Díky!;-)
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Je možné napíchnout u Punto II 1.8 HGT řídící jednotku?

Příspěvek od majco »

Blažena píše:Nazdar lidi, jde mi o to, zda je možné někde u někoho napíchnout řídící jednotku a zjisti skutečně najetý stav kilometrů?Jedná se o okres HK, ale stačí jen obecné info. Pokud bude někdo od té dobroty, prosím o info. Díky!;-)
Je to možné v každom Oficialnom fiate ale nie je možné zistiť skutočný stav len to čo je aj na tacháči. Je možné len pozrieť či bol dáky zásah robený do riadiacej jednotky ale presný skutočný stav nezistí nikto :roll:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

Hm ale možno záleží aj od roku výroby a podobne, lebo napríklad u mojej marejky r.v. 97 to zistiť nejde, u faceliftovaných novších to ide. Ale ako to je u Punta fakt neviem :roll:
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Thor píše:Hm ale možno záleží aj od roku výroby a podobne, lebo napríklad u mojej marejky r.v. 97 to zistiť nejde, u faceliftovaných novších to ide. Ale ako to je u Punta fakt neviem :roll:
Ano zistit to ide ale ked ti niekto zmení počet km v jednotke tak nezistíč kolko tam bolo najazdené pred zmenou ! zistíč len že tam dáka zmena v jednotke bola ! Ak je niekto pako a zmení stav v tacháči a nie v riadiacej jednotke tak to pekne zistíš !
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Blažena
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 11 bře 2008, 10:58

Příspěvek od Blažena »

JOJO, bezva!Díky za cenné informace, asi to do toho Fiatu raději šoupnu. Mam najeto cca 68000 a jde mi jen o to, aby to ve skutečnosti nemelo vice a ja nezanedbal vymenu rozvodovych remenu a tim dalsi problemy. Ty by se měly měnit cca nekdy na 90tis. . Tusite, kolik by si za kontrolu te ridici jednotky mohli ve FIATU rici? Bojim, bojim, ze budou chtit zdimat...;-))
Intercooler
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 25 pro 2006, 14:43
Bydliště: 4000-5000 RPM

Příspěvek od Intercooler »

Ja osobne bych po koupi auta z druhy ruky rozvodak vymenil vzdycky. Urcite se to vyplati vic nez nekde zjistovat kolik ma to auto najeto - to je lepsi nekdy nevedet :P
Punto 1.7 TD60 - Obrázek
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Blažena píše:JOJO, bezva!Díky za cenné informace, asi to do toho Fiatu raději šoupnu. Mam najeto cca 68000 a jde mi jen o to, aby to ve skutečnosti nemelo vice a ja nezanedbal vymenu rozvodovych remenu a tim dalsi problemy. Ty by se měly měnit cca nekdy na 90tis. . Tusite, kolik by si za kontrolu te ridici jednotky mohli ve FIATU rici? Bojim, bojim, ze budou chtit zdimat...;-))
Já mám na tachometru (digitálním) 100000 km a na měřáku se ukázalo 150000, takže bych to zkusil napojit. Mi to dělal "můj" mechanik doma v dílně, kde má v PC stažený program, ale ve Fiat servisu to odhaduju, že to budeš mít účtováno podle sazby, což je asi tak 350 Kč/hod. a to celé trvá asi 10 minut, možná ani ne. Zkus tam zavolat!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

majco píše: Ano zistit to ide ale ked ti niekto zmení počet km v jednotke tak nezistíč kolko tam bolo najazdené pred zmenou ! zistíč len že tam dáka zmena v jednotke bola ! Ak je niekto pako a zmení stav v tacháči a nie v riadiacej jednotke tak to pekne zistíš !
Jasné, ale zmeniť dáta v RJ je ťažšie ako v prístrojovke, preto veľa bazárov a ľudí čo predávajú autá mení iba kilometre v prístrojovke. Ale samozrejme človek nikdy nevie kto kde čo pomenil...

A inak k tomu zisťovaniu vo FIATe... určite by som zistil vopred cenu, lebo viem o prípadoch keď si ľudia dali napichnúť auto vo FIATe, celá procedúra na 20 minút a účet vyše tisícky... :shock: Neznačkové to vedia spraviť zvyčajne o dosť lacnejšie.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

je zbytocne tu riesit najazdene kilometre. po kupe ojazdeneho auta je dobre vymenit rozvody a naplne automaticky... :wink:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Napichnuti na diagnostiku ve fiatu stoji petikilo. Ale jinak souhlasi, rozvody a olej vymenit, to je automaticka vec pri koupi ojeteho auta.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Blažena
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 11 bře 2008, 10:58

Příspěvek od Blažena »

Tak jsem jsem se nejdříve informoval v Regio Auto HK, kde mi řekli, že není možné nic zjistit, aniž by se na auto podívali!!! To mi přišlo dosti uhozené, proto jsem zajel po tel. dohodě do Regio Auto Pardubice a musim říci, že domluva byla super, vyhověli mi opravdu úžasně! U této řídící jednotky (Rok 2002) ještě není možné zjistit přesný stav najetých kilometrů, ale je možné zjistit počet ,,vniknutí,, do řídící jednotky. Dle informací o servisování stav odpovídá najetým kilometrům, tudíž dle technika s největší pravděpodobností nebylo nic točeno - ale též to nevyloučil. Řídící jednotky u Fiatů mají možnost to zjistit prý až od roku 2003 a výše. Jinak auto má najeto 68000. Řemeny není důvod měnit. Světe div se, ani si za to oficiálně nic neřekli... :shock: Provedu výměnu oleje (shell 5w40 - 4L ), olej. filtru, vzduch. filtru, necham projet a případně nastavit geometrii a bude. Pokud to šoupnu do A.T.U. tak by za toto chtěli cca 3000,- i s prací. Myslíte, že je to OK? Ci dali byste to tam?
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Blažena píše:Tak jsem jsem se nejdříve informoval v Regio Auto HK, kde mi řekli, že není možné nic zjistit, aniž by se na auto podívali!!! To mi přišlo dosti uhozené, proto jsem zajel po tel. dohodě do Regio Auto Pardubice a musim říci, že domluva byla super, vyhověli mi opravdu úžasně! U této řídící jednotky (Rok 2002) ještě není možné zjistit přesný stav najetých kilometrů, ale je možné zjistit počet ,,vniknutí,, do řídící jednotky. Dle informací o servisování stav odpovídá najetým kilometrům, tudíž dle technika s největší pravděpodobností nebylo nic točeno - ale též to nevyloučil. Řídící jednotky u Fiatů mají možnost to zjistit prý až od roku 2003 a výše. Jinak auto má najeto 68000. Řemeny není důvod měnit. Světe div se, ani si za to oficiálně nic neřekli... :shock: Provedu výměnu oleje (shell 5w40 - 4L ), olej. filtru, vzduch. filtru, necham projet a případně nastavit geometrii a bude. Pokud to šoupnu do A.T.U. tak by za toto chtěli cca 3000,- i s prací. Myslíte, že je to OK? Ci dali byste to tam?
Jo, s Regio auto Pardubice mám taky velice pozitivní zkušenost, velice ochotní. Dal jsem tam dělat rozvody 1,9 JTD a na to, že jsem tady již několikrát četl, že Fiat servisy jsou předražené mě cena mile překvapila, příště tam jedu znova...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“