HELP - Kuna - kabeložrout

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

HELP - Kuna - kabeložrout

Příspěvek od J.kiwi »

Potřeboval bych radu jak se zbavit kuny - už 2x mi překousla kabely ke svíčkám. Použil jsem sprej proti kunám a bez úspěchu. Poraďte co na ni - máte někdo zkušenosti s odpuzováním ?
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Reklama
 

jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Dvouhlava brokovnice - nemuzes minout;)

"Lov kun skalních je podle vyhlášky 245/2002sb. povolen od 1. listopadu do konce února, v oblasti výskytu tetřeva hlušce, tetřívka obecného, jeřábka lesního a koroptve polní lze kunu skalní lovit celoročně to znamená, že kunu můžeme zastřelit, nebo odchytit do pasti."

Jinak se strazi lidske vlasy nebo pepr, ale kdyz nepomohl ani specialni sprej, tak jedine broky;)
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

to jonas: žij a nechej žít - brokovnici nemám a střílet neumím - já ji chci jen odpudit a ať mi nežere kabely mých aut.
Lovu zdar
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
amater3
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 říj 2006, 16:55

Re: HELP - Kuna - kabeložrout

Příspěvek od amater3 »

J.kiwi píše:Potřeboval bych radu jak se zbavit kuny - už 2x mi překousla kabely ke svíčkám. Použil jsem sprej proti kunám a bez úspěchu. Poraďte co na ni - máte někdo zkušenosti s odpuzováním ?
Skus silně tikající budík do motorového prostoru.
vlado72
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2006, 23:15
Bydliště: zvolen

Příspěvek od vlado72 »

ja mam skor problem s tym, ze mi obcas vlezie k motoru potkan /albo cosi podobne/ a potom tam najdem chlieb, zvysky kosti apod- asi mu tam je prijemne teplo...
Ale tebe pomoze toto: http://www.conrad.sk/ a do objednavkoveho cisla napis "848697"
Prístroj na plašenie kún

Objednávkové číslo: 848697

Tento prístroj vygeneruje agresívny ultrazvukový tón, ktorý je kunám nepríjemný a preto sa mu vyhýbajú. Tento prístroj vmontujte do priestoru motora. Vysoké ultrazvukové tóny nie sú pre ľudí počuteľné. Malý príkon - iba 0,1 W / hod. Elektronika je chránená proti nečistotám a zvlhnutiu. Piezokalotová membrána s uhlom vyžarovania 150°. Ako ukazovateľ prevádzky slúži zabudovaná LED dióda. Napájajúce napätie 12 V. Frekvencia ultrazvuku cca 23 kHz.
Obrázek
Fiat punto II 1.2 8V ELX 2001
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Kuna - kabeložrout

Příspěvek od Vencapunto »

amater3 píše:
J.kiwi píše:Potřeboval bych radu jak se zbavit kuny - už 2x mi překousla kabely ke svíčkám. Použil jsem sprej proti kunám a bez úspěchu. Poraďte co na ni - máte někdo zkušenosti s odpuzováním ?
Skus silně tikající budík do motorového prostoru.
Napojenej na bombu :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

pro vás je to možná sranda, ale já už musel koupit troje kabely !!!! :cry:

to vlado : kam se to dá zapojit ten ultrazvukový plašič ?
Funguje to ? Má to někdo vyzkoušené ?
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
vlado72
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2006, 23:15
Bydliště: zvolen

Příspěvek od vlado72 »

nie ja to nemam.
ale pri tom odbere 0.1W by to mohlo ist priamo na baterku, pravdaze ak to ma vlastnu poistku.
Fiat punto II 1.2 8V ELX 2001
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

a na plasenie romov nemate? :lol:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Tak presne tento plašič sme mali na Toyote Avensis a fungovalo to super ale krátko !!! asi po pol roku o proste vypálilo poistku a hotovo tak som tam dal novú a trošku silnejšiu ale odpálilo aj tú tak ma to naštvalo skúsil som to na priamo a čuduj sa svetu ono to začalo dymiť :lol: :lol: a tak skončil plašiť hlodavcov preto odporúčam si schovať aj záručák :wink: a montuje sa to na batérku alebo na relatko ktoré to pri naštartovanom motore vypne .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“