HELP - Výměna airbagů po nehodě

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
petrik_mk2
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2008, 20:37

HELP - Výměna airbagů po nehodě

Příspěvek od petrik_mk2 »

Zdravim, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s výměnou airbagů. Mám mk2 2002, 6x airbag, řidičovo a spolujezdcovo pytel vystřelený. Pytle jsem koupil a přemýšlím co dál. Předpokládám, že tam bude řídící jednotka pro airbagy (domnívám se, že je schovaná u pojistek vlevo pod volantem, domnívám se proto, pač to mam právě na laku a nemůžu se tam sám podívat;-) ). Ale nevím, co dál..
buď
a) budu muset koupit jinou (z nebouraného vozu) řídící jednotku na airbagy (nevím jak se liší řídící jednotka pro 4 a 6 pytlů)
b) bude stačit přepsat fw řídící jednotky na airbagy
c) bude stačit návštěva servisu s bosch diagnostikou, která smaže poruchu (přestane svítit kontrolka) a airbag bude funkční

Dále by mě zajímalo, jak je zde řešené abs, popř. jak poznám, že ho tam mám. Má se při zapalováním rozsvítit kontrolka ABS? Ptám se protože, jsem byl docela překvapen i z řešením serva (žádná nádržka na kapalinu), všechno elektronicky :-)

Díky
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

servo je elektricky pohanene. ABS - imho mas, mela by probliknout kontrolka pri otoceni klickem, pripadna porucha se da zjistit i na diagnostice ve fiatu. Jednotka airbagu je v ose auta za strednim panelem na podlaze (na tunelu) - alespon u me.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
petrik_mk2
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2008, 20:37

Příspěvek od petrik_mk2 »

Kaufik píše:U některýcha utomobilek nelze pouze smazat závada přes diagnistiku..
jj mám právě zkušenost s focusem a tam zase jde reaktivovat ŘJ airbagu jen u "zelené" to nešlo.
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

cez diagnostiku to nevymažeš, keď boli strelené airbagy. jedine vybrať pamäť z rj stiahnuť cez programátor soft, odstrániť crash data a nahrať späť.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“