Zobrazení paliva CNG při natankování na přístr.desce

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Zobrazení paliva CNG při natankování na přístr.desce

Příspěvek od Jenda B »

Když natankuji CNG, tak se mi zobrazí ( zelené kostičky-led diody) na přístrojové desce až tak po 15-20 km? Jak Vám to dělá? Je to normální?
Děkuji Jenda B.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

U mě je to hned po zapnutí klíčku po natankování.
1,6 16V BiPower
Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman G »

Taky se mi někdy stane, že po natankování ukazatel celý zhasne a po několika km se probere. Závada to nebude, jenom asi potřebuje nějaký čas na rozmyšlenou :wink:
XpavelX
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 08 říj 2007, 10:22

Příspěvek od XpavelX »

Ahoj, me to dela take. Kamaradovi se Zafirou CNG totez, tak je to asi normalni.

Drive se mi obcas stavalo, ze se mi po nacerpani CNG sama prepnula na benzin a rozsvitila se cervena kontrolka (nejspis zhaveni nebo tak nejak vypadala). Musel jsem vzdycky manualne prepnout zpet na plyn, kontrolka zhasla po cca 25 km. Zrejme se tak chova kdyz je "preplneno".
-----------------------------------
Multipla 1,6 BiPower, r.v. 2000
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

nikdy se mi to nestalo:)

kontrolky mi sviti ihned po natankovani
mr.multipla
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 kvě 2008, 21:41

Příspěvek od mr.multipla »

Mám Blupower a při dobrém tlaku plničky mi po naplnění ručička sice vyleze na maximum, ale začne přitom blikat kontrolka, jako kdyby bylo prázdno. Po odjetí 5-20km kontrolka zhasne. Pokud plnička nemá při plnění maximální tlak, mám sice taky plnou a ručička je na maximu, ale kontrolka nebliká :)
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Tak se mi to taky začalo chovat trošku divně. Při tankování do plna mi cca 5km po natankování nesvítí ani jedna dioda stavu CNG a naopak svítí kontrolka vstřiku! Pak se vše vrátí do normálu.
Přisuzuji to plnícímu tlaku, který je v Brně 240bar. Jinde jsem ale v poslední době netankoval, tak nevím. Příště nebudu tankovat plnou a uvidíme...
Jo a ty tlaky jsou tady vyšší po úpravě před cca měsícem, předtím to nedělalo.
1,6 16V BiPower
hipik
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2008, 05:21
Bydliště: Polička

Příspěvek od hipik »

Mě se zobrazí ihned po natankování. když startuju tak i když mám přepnuto na plyn, při startování se mi objeví kontrolka benzínu a vzápětí se automaticky přepne na plyn. Už jsem dvakrát tankoval plyn a v obou případech mi to auto po natankování a jízdě na plyn, prvních 50km cuká. pak to samo přejde. :shock:
fiat multipla 1,6 BIPOWER
bob
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 30 bře 2008, 14:44
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bob »

zdravím všechny fiataky/MULTAKY/,chci se zeptat všech majitelu CNG ,kolik mají připojených tlakových láhví pod autem?Ja si myslel že 4 ks,ale při důkladnějšim prozkoumání sem zjistil že tam jsou jen 3.Přitom tam jsou místa na 4kousky.Nevíte někdo kde se dá koupit tato stejná láhev a kde by mi ji mohli odborně namontovat?A neznáte někdo parametry těch tlakových nádob.?
Tm.zelená žába co jezdí na sporáku
mr.multipla
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 09 kvě 2008, 21:41

Příspěvek od mr.multipla »

bob píše:zdravím všechny fiataky/MULTAKY/,chci se zeptat všech majitelu CNG ,kolik mají připojených tlakových láhví pod autem?Ja si myslel že 4 ks,ale při důkladnějšim prozkoumání sem zjistil že tam jsou jen 3.Přitom tam jsou místa na 4kousky.Nevíte někdo kde se dá koupit tato stejná láhev a kde by mi ji mohli odborně namontovat?A neznáte někdo parametry těch tlakových nádob.?
Multiply BiPower mají standardně namontovány 3ks lahví a BluPower má lahve 4. Viděl jsem jednu upravenou BiPower, kde byla domontovaná jedna lahev navíc.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“