Prehrievanie motora vplivom klimy

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
piperiknr
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 26 úno 2008, 23:04
Bydliště: Nitra a sem tam Nove Zamky

Prehrievanie motora vplivom klimy

Příspěvek od piperiknr »

Ahojte.Ak zapnem klimu dost casto sa mi zapina ventilator chladenia.Ked klilmu nemam zapnutu tak casto sa mi nezapina ale ked ju zapnem v kratkych intervaloch sa mi zapina ventilator.Ma to tak byt ci je to nejaky problem?
pozn. Voda ma teplotu v normale nikdy neni v cervenom.
Reklama
 

alain1
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 dub 2007, 15:30

Příspěvek od alain1 »

U většině aut tohle to dělá jede klíma zapne se sahara vypneš klímu vypne se sahara.Jedeš bez klímy sahara se zapne až od určité teploty chladič.Jedeš z klímou sahara jede pořád co je zapnutá klíma.
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Ved to je jasne - chladic klimy je hned vedla chladica motora a jeden na druhy teplotne vplyva. Chladic klimy sa zahrieva tiez a treba ho chladit, preto sa casto zapina vetrak a vacsinou ak stojis v kolone alebo ked jazdis pomaly (vtedy je napor vzduchu slaby a potrebuje sa pridavne chladit ventilatorom)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
piperiknr
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 26 úno 2008, 23:04
Bydliště: Nitra a sem tam Nove Zamky

Příspěvek od piperiknr »

ygzo píše:Ved to je jasne - chladic klimy je hned vedla chladica motora a jeden na druhy teplotne vplyva. Chladic klimy sa zahrieva tiez a treba ho chladit, preto sa casto zapina vetrak a vacsinou ak stojis v kolone alebo ked jazdis pomaly (vtedy je napor vzduchu slaby a potrebuje sa pridavne chladit ventilatorom)
Diky vsetkym za odpoved.Takze som nadalej kludny.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“