AUDIO - repro předních dveří - MK2

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
AtHLooN
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2008, 21:26
Bydliště: Punto 1.2 8V (99) MK2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AtHLooN »

Takze tieto repra sa dnes nastahovali do mojich prednych dveri. nejak som ich tam narval ,nebol velky problem! na to ze su to 180w krasavice nehraju vobec nic.Tie povodne hrali skoro rovnako! ziaden bass. Zvukovy skrat,tak som sa dozvedel.planujem utesnovat dvere.Hodim sem nejake foto montaze.

Obrázek

Obrázek
Reklama
 

romcasladky
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2008, 21:53

Příspěvek od romcasladky »

AtHLooN píše:Takze tieto repra sa dnes nastahovali do mojich prednych dveri. nejak som ich tam narval ,nebol velky problem! na to ze su to 180w krasavice nehraju vobec nic.Tie povodne hrali skoro rovnako! ziaden bass. Zvukovy skrat,tak som sa dozvedel.planujem utesnovat dvere.Hodim sem nejake foto montaze.Jestli chceš aby to hrálo,musíš použít komponenty,koaxialy hrajou na prd.Důležité je také uchycení,na mdf desku a pevné spojení s šasím dveří a samozřejmě vytlumit aby to nerezonovalo.Pak budeš spokojený.

Obrázek

Obrázek
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno, maju taky vykon, ktory proste radio bez zosiku nepotiahne... preco ludia hladia na vykon a nie na citlivost reprakov??? :???:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

Arrow79 píše:Mno, maju taky vykon, ktory proste radio bez zosiku nepotiahne... preco ludia hladia na vykon a nie na citlivost reprakov??? :???:
jj :roll:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
AtHLooN
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2008, 21:26
Bydliště: Punto 1.2 8V (99) MK2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AtHLooN »

Mne je jedno aku maju citlivost,len ide o to ze v dverrach je dier ako v sitku,preto to nema zvuk ako by mal byt.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

No tak myslim, ze dirky maji mensi vliv nez to, ze ti to proste radio nerozhybe.. a proto to nehraje, jak by mohlo. Citlivejsi repra maji vetsi odezvu na slabsi signal a proto muzou hrat lepe pri pripojeni na slaby zdroj signalu, jako je autoradio bez spec. zesilovace.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

AtHLooN ved riesenie vies, vytlmit a uzavriet dvere. ;) Inak, rozmyslam nad jednou vecou. Preco su kupoval koaxialne repro, ked MK2 ma v serii komponentny set vpredu? Takto, ak si ich napojil, plus ti este hrali aj original vysky, tak sa ani necudujem, ze to nehra dobre. Ved to uz pisal aj romcasladky (trosku divoka citacia ale ;)). Proste dopredu kompa, dozadu ovaly plus woofer a zosik a chodis vysmiaty.
Punto MK2 1.2 8V ELX
AtHLooN
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2008, 21:26
Bydliště: Punto 1.2 8V (99) MK2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AtHLooN »

takze tie male repraciky pri spetakoch su mi vlastne na p***? v podstate mi to ubera vykon alebo nie ked mam koaxial ? co mam robit ? :?: :roll:
romcasladky
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2008, 21:53

Příspěvek od romcasladky »

AtHLooN píše:takze tie male repraciky pri spetakoch su mi vlastne na p***? v podstate mi to ubera vykon alebo nie ked mam koaxial ? co mam robit ? :?: :roll:
Viškáče ti výkon neberou ale aby dobře hráli musí to jít přes vyhýbku.Ro.zdělit kmitočty.Když potom pustíš ty správný kmitočty do repra kam to patří a repro není zatěžovaný jinými kmitočty,výsledek je dobrý poslech.Koaxial musí pobrat vše,vyhýbka teměř žádná,kromě nějakého kondíku,výsledek,nic moc.Citlivost repra je důležitá na vybuzení repra,čím větší citlivost,tím lepší má repro projev již při malém volume.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

AtHLooN: Takto ti vpredu hra 4x vyskac a 2x stredobas... v tom je dost silny rozdiel. Kamos to ma takto isto v Marei a je to podla mojho nazoru hrozne.
Punto MK2 1.2 8V ELX
AtHLooN
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 12 úno 2008, 21:26
Bydliště: Punto 1.2 8V (99) MK2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AtHLooN »

Dooobre :) idem vziat kliešte a idem to odj*bat :D dik za radu :)
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Zajímalo by mě jestli někdo dostal do MK2 3dv 165 mm repro s montážní hloubkou 56 mm bez nějakých úprav potom aji zavřel okno?
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Možná že se mi podaří vměstnat do dveří i 62 mm Hertzy, už mě to nedalo a celé to rozdělal, možná že sem našel řešení: největší problém je guma a dráha okýnka, čili že povolit šroub který drží dráhu okýnka, podložit dřevěným špalíčkem, kovovým pásem apod o 0,5 - 1,5 cm, s provrtaným otvorem a delším šroubem přitáhnout napevno. Toť vše, vznikne tím dostatek místa a okýnko to podle zkoušky neovlivní. Viz foto:

Obrázek Obrázek

Ještě mám v plánu pořídit ochranu reproduktorů, jde o dva pláty 20x20 cm které se dají za koš reproduktoru a chrání proti vlhkosti a vytváří virtuální ozvučnici.
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Sranda, tie otvory su uplne ine ako na 5dv. Tam nieje ta lista pre okno, okno ide viac dopredu, cize za otvorom je cisto iba sklo.. zaujimave.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
wickermanx
Znalec
Příspěvky: 602
Registrován: 25 črc 2007, 13:07
Bydliště: Tvrdosin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wickermanx »

to bude asi tou velkostou skla
Punto 1.2 16v 59kw,Active,11/2002, Black3D, el okna, pc,15Alu 185/55R15, Pioneer 4000UB, Sal xpro 130, SAL XB10/A Boxxer
Punto 1,2 8v 44kw SX 11/2002 Black5D,El.okna,el.zrkadla,pc,origo sub.14Alu 185/60R14


http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7367
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“