HELP - spojka (potřetí)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Mam tady taky asi problém se spojkou. Sice nevydává žádný rachoty ani pazvuky a pracuje dobře, ale při nastartování a rozjezdu, když jen trošku popojedu na jedničku a pak sešlápnu spojku aby to jelo pomálu navolno a přestanu přidávat, tak se motor zakucká, jako kdybych spojku nesešláp. A dneska to dokonce chcíplo...Čím to může být, když spojka nijak jinak nezlobí a zabírá dobře...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

A teď se objevil ještě jeden problémek. Spojka když jí sešlapuju, tak asi třikrát jakoby křupne a když jí pouštím, tak taky, přibližně ve stejných polohách. A dělá to pořád, i při vypnutým motoru, když stojím na místě...Je to to praskání o kterém se tu píše na začátku?
Uživatelský avatar
gogino77
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 lis 2007, 14:10
Bydliště: Trenčín,sk

Příspěvek od gogino77 »

caute.viete mi niekto poradit,co na vrzgajuci spojkovy pedal,skusal som WD,aj vazelinu..
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

gogino77 píše:caute.viete mi niekto poradit,co na vrzgajuci spojkovy pedal,skusal som WD,aj vazelinu..
Mám stejnej problém, lehl jsem si pod volant, rukou mačkal spojku a vystříkal WDčko všude kolem. Trošku to pomohlo :)
MK2 1.2
Obrázek
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

taky uz jsem to strikal WDckem, dvakrat. Je potreba se spravne trefit, ale jde to :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
gogino77
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 lis 2007, 14:10
Bydliště: Trenčín,sk

Příspěvek od gogino77 »

vystriekal som tam pol WDcka,a vrzga este viac.treba nastriekat k tomu piestiku,alebo to vrchne uchytenie pedala? :?
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

vrchne uchytenie pedalu, plus pruzinka.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Příspěvek od slavek311 »

Mám také podobný problém se spojkou jako Plecháč Tony.Při rozjezdu v menších otáčkách to dost cuká.(jako kdybych se učil rozjíždět).Někdy to dělá víc a někdy miň.Hlučnost je o.k.
Punto I 55 najeto asi 110tis.km.
Děkují za každou radu.
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abusacek »

Měl bych kontrolní dotaz. Na kolik výjde výměna spojky (komplet včetně práce). Poslední dobou se mě zdá, že když sešlápnu spojku tak je auto motor tichý, ale jak ji pustímm tak to nějak divně vrní :(
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

slavek311 píše:Mám také podobný problém se spojkou jako Plecháč Tony.Při rozjezdu v menších otáčkách to dost cuká.(jako kdybych se učil rozjíždět).Někdy to dělá víc a někdy miň.Hlučnost je o.k.
Punto I 55 najeto asi 110tis.km.
Děkují za každou radu.
ja mam 106 tis. km a rovnaky problem..nerobi to sice vzdy, ale sem tam...

CO TO JE????
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

abusacek píše:Měl bych kontrolní dotaz. Na kolik výjde výměna spojky (komplet včetně práce). Poslední dobou se mě zdá, že když sešlápnu spojku tak je auto motor tichý, ale jak ji pustímm tak to nějak divně vrní :(
Spojkové ložisko. Pokud spojka neprokluzuje a necuká, je to zanedbatelná kosmetická vada. Odložit do doby, kdy bude třeba vyměnit celou spojkovou sadu. Kolik si za to ten který servis naúčtuje netuším, dělám to sám.
Punto 55S Mk I
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abusacek »

corleone píše:
abusacek píše:Měl bych kontrolní dotaz. Na kolik výjde výměna spojky (komplet včetně práce). Poslední dobou se mě zdá, že když sešlápnu spojku tak je auto motor tichý, ale jak ji pustímm tak to nějak divně vrní :(
Spojkové ložisko. Pokud spojka neprokluzuje a necuká, je to zanedbatelná kosmetická vada. Odložit do doby, kdy bude třeba vyměnit celou spojkovou sadu. Kolik si za to ten který servis naúčtuje netuším, dělám to sám.
Taky jsem si myslel že to bude ložiško. Spojka je zatím OK, takže to zatím takhle nechám. Je jasný, že nemá cenu měnit jen ložisko, ale potom celou spojku, když se bude shazovat převodovka.
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Ahoj, pls...mám klasický problém jako většina Punťáků co vlastněj MKII a to vrzání spojkového pedálu za tepla,to už ale ani nechi řešit, páč to nemá cenu...WDčko ani silikonovej olej nezabírá!! Je to na palici! Ale ted mám takovej jinej problém. Pedál se mi tak nějak divně vrací...jakoby trhaně, když ho pustim rychle, tak normálně vystřelí z5,ale když ho pouštim pomalu, tak se trhá. Nevim, jestli to má co dělat s tim vrzáním, nebo jestli to je jinde... nemáte někdo podobnou zkušenost??
Naposledy upravil(a) l-cizek dne 16 črc 2008, 21:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Jo a kolik by teda stála asi tak výměna v servise?? Nejlíp autorizovanej! protože když vidim, jak zacházej s autama kámoši mechanici u soukromníka tak bych si tam nedal ani kolo na seřízení přehazovačky. :?
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

l-cizek píše:Jo a kolik by teda stála asi tak výměna v servise?? Nejlíp autorizovanej! protože když vidim, jak zacházej s autama kámoši mechanici u soukromníka tak bych si tam nedal ani kolo na seřízení přehazovačky. :?
Výměna ve Fiatu cca 6.000,- Kč.
To špatné vracení může dělat špatný spojkový válec - jsou tam dva. Nebo vymačkané drážky na boku spojkového ložiska.
Měl jsem podobné problémy - špatný spojkový váleček - dával jsem oba a nakonec když jsem dával novou spojku jsem zjistil proč se mi pedál vracel trhavě zpět - páka která tlačí na spojkové ložisko vymačkala do obalu ložiska drážku přes kterou se pak špatně vracela a to způsobovalo veškeré moje problémy - vrzání + špatné vracení pedálu.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“