Únik vody z chladícího systému

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Únik vody z chladícího systému

Příspěvek od pukavec »

Chci se zeptat jestli jste se někdo už nesetkal s problémem, který teď řeším já. Poslední dobou jsem si všiml, že mi pod autem někdy zůstává voda. Zjistil jsem, že mi kape dole u chladiče u hadice, tak jsem dotáhl pásku. Problém se mi opět objevil. Tak jsem zkusil trochu povolit víčko od nádržky na vodu a byl klid. Dnes jsem přijel domů a koukám a pod autem kaluž jako bejk. Nevíte někdo co by to mohlo bejt? Já mám pořád pocit jako kdyby tam byl moc velkej tlak. Ale voda vyteče až když auto stojí, což je divný.
Díky za rady
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

V tělese termostatu je kuličkový ventil,na starým termostatu jsem ho měl zaseklý(ale i samotný termostat)-nemohlo by to být tím ventilem?Měl by podle všeho přepouštět od chladiče(nádržky) do motoru,od motoru ven by měl být zavřený. :?:
pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Příspěvek od pukavec »

To nevím jestli by to mohlo být tím. Já jsem termostat měnil před rokem a půl když jsem Palio koupil. Když jsem vyndal ten starej tak byl komplet vykuchanej. A od ty doby jsem někdy měl pod autem sem tam nějakou tu kapku. A pásky jsem na hadicích mohl dotahovat jak chtěl. Jinak díky za názor..
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Noinu27 »

Mno kym nezistis odkial to kvapka, je tazke diskutovat o pricinach, ale skusim nahodit moj nazor.
1. Prasknute hrdielko na spoji chladica. Je to tazko zistitelne, ale je to riadna zrada. Teplom sa material roztahuje a tym moze vzniknut vacsia medzierka a tym vytecie urcite mnozstvo kvapaliny.
2. Prerezana hadica od pasky. Je to asi viac pravdepodobne, ale toto by som skor pri chode motora riesil, lebo bez tlaku v chladiacom systeme to nezistis, iba ze by tam bola vacsia dierka.
3. Netesnost agregatu chladiaceho systemu. Ale toto je prisilna kava. Toto by som nechcel :(
........................
P.S. Takze by bolo dobre zistit kolko tej kvapaliny ti unika, osusit a prezriet pod autom kde to tecie.
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
Gusto
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 31 bře 2008, 13:24
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Únik vody z chladícího systému

Příspěvek od Gusto »

mam ten isty problem,kvapalina vyteka po zahriati motora.musim ist dolu a pozriet odkial to ide.Po jazde mi zostane zhruba 10cm-va kaluz pod motorom.Dufam ze len nejaka hadica....
Gusto
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 31 bře 2008, 13:24
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Příspěvek od Gusto »

Zavada vyriesena.Pouzival som klimu(kondenzovala)...
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Gusto píše:Zavada vyriesena.Pouzival som klimu(kondenzovala)...
:lol:
MK2 1.2
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Palio“