Bravo2: vibracie v plynovom pedali

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
risohom
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 27 úno 2008, 17:19
Kontaktovat uživatele:

Bravo2: vibracie v plynovom pedali

Příspěvek od risohom »

mam 16'' kolesa, motor 1.4, a vzdy pri mensom aj vacsom zabere mi plynovy pedal pri 2500 ot./min jemne vibruje.

Vyhoda - vzdy viem, ze:
na trojke sa uz blizim ku 50 kmh
na stvorke som presiel 60 kmh
na patke som presiel 80 kmh
na sestke som presiel 100 kmh

Nevyhoda
nemozem ist pohodlne v meste na stvorke 50 - 60 kmh. ked bude platit patdesiatka v obci, bude mi to jedno. na dialnici jazdim 120-130 kmh, tam na sestke tocim 3000-3300 ot/min

ale i tak mi to troska vadi. presne tento problem pri 2500 otackach som mal v starej Corolle, ale tam som to vyriesil - plynove lanko som viedol inou trasou, aby sa nedotykalo bloku motora. To asi tazko v tomto Fiate dokazem. :)

Tak sa chcem aspon spytat:
ked sa pomaly rozbiehate, plynule, napriklad na stvorke od 50 kmh do 90 kmh, pocitite na nejakej urovni (napr. 2500 ot/min) zvysene vibracie v plynovom pedali, ktore pri vssich (napr. 2700) otackach zase zmiznu?

dakujem za odpovede
Fiat bravo 2, 1.4, 90 k, 12/2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
pe73
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 19:37

Příspěvek od pe73 »

ahoj riso,

mám stejnou konfiguraci jako ty (kola+motor) a musím potrvdit, že mi občas taky vibruje. a je pravda, že to mohlo být okolo 2.500 otáček. bylo období, mám pocit tak někde kolem 3.000 najetých km, kdy jsem to dost cítil, pak se to nějak usadilo a dnes bych řekl, že to už nedělá vůbec a jestli, tak jen velmi nepatrně. když to začalo dělat, tak jsem z toho byl docela vyhoukanej, prolézal jsem auto zevnitř, v motoru, hledal cestu táhla plynu, ale je to tam všechno tak zadělaný, že de facto do ničeho pořádně nevidíš, tak jsem se na to vykašlal a tenkrát jsem si bral boty s vyšší podrážkou, abych ty vibrace necejtil :lol:

myslím, že to není nic vážného, být tebou, nechal bych to být, pokud s tím nejsou spojený jiný problémy (např. zadrhávání pedálu apod.), třeba si to sedne jako mě. pamatuj, že máš ještě celkem nový tzv. neusazený auto a všechno chce svůj čas.

mě takhle vybláznilo vrzání jdoucí ze zadních sedadel, projevovalo se to pouze při zatáčení do leva, byl jsem ve Fiatu, odborníci na to nemohli přijít co to děla, tak jsem se svěřil kámarádovi, kterej má svůj autoservis, svezl jsem ho a hned věděl - namazal dosedací plochu zadního sklopného sedadla s kovovým rámem a byl klid :D
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Tak presne ako sa tu písalo počkať ono to sadne a bude to ok :wink:
lanko plynu tam nie je je to elektrikou ovládaný plyn.
Mali sme Avensisa ten to robil pri 140km v hodine a robilo to od kúpy až po predaj ked mal 300 000km :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
risohom
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 27 úno 2008, 17:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risohom »

zaujimave. robi to stale, od 2500 do 2700 ot / min. ale ten avensis ma prekvapil. Ked sa jedna o rychlost, mohlo ist o nejaky nasledok vetra o nejaku cast. Ale tu sa jedna o otacky a spravanie motora. Dufam, ze to sadne, aj ked ja som skeptik, co sa aut tyka. Cakam dokonalost a ona nikde.
Fiat bravo 2, 1.4, 90 k, 12/2007
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durkovic »

ahojte ,

u mna zatial všetko v pohode bez vibrácií
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
risohom
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 27 úno 2008, 17:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risohom »

sefko, a odkial si? ak sa nastvem, dobehnem si to k Tebe vyskusat a ak Ti to vazne nerobi, idem to dat reklamovat. nechm ma ti cigani talianski nestvu.

ja som si na to uz pomaly aj zvykol, ale na take veci sa zvykat vraj nema. :)
Fiat bravo 2, 1.4, 90 k, 12/2007
massek
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2008, 11:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od massek »

No pár brav jsem už projel a zatím jsem toto ani u jednoho neregistroval.
S fiatem jezdím denně. Kontakt na mě... ICQ:292717425, Mail: masek@motortec.cz
pazda
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 03 pro 2007, 11:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pazda »

taky jsem si nevsiml ze by me pod nohama neco vibrovalo a to jsem jich projel hoooodne ;-)
BMW 540iA - 286k
Nemám Fiata no a co :-D
stalker
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 črc 2008, 15:49

Příspěvek od stalker »

mam najazdenych 1004 km a uz od zatiatku mi to pri 2500ot/min vybruje
mam to nechat tak, alebo ist s tym do servisu?
uz to niekomu prestalo vybrovat?
risohom
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 27 úno 2008, 17:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risohom »

no mne v servise povedali, ze je to nromalne. je kazdy motor ma svoj rezonancny limit. tak som sa s tym zmieril.

dnes som jazdil megane kabrio 1.9 cdi a to vibruje tiez. kazde auto asi. len na mojom ma to stve.
Fiat bravo 2, 1.4, 90 k, 12/2007
Uživatelský avatar
pe73
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 19:37

Příspěvek od pe73 »

pe73 píše:ahoj riso,

mám stejnou konfiguraci jako ty (kola+motor) a musím potrvdit, že mi občas taky vibruje. a je pravda, že to mohlo být okolo 2.500 otáček. bylo období, mám pocit tak někde kolem 3.000 najetých km, kdy jsem to dost cítil, pak se to nějak usadilo a dnes bych řekl, že to už nedělá vůbec a jestli, tak jen velmi nepatrně. když to začalo dělat, tak jsem z toho byl docela vyhoukanej, prolézal jsem auto zevnitř, v motoru, hledal cestu táhla plynu, ale je to tam všechno tak zadělaný, že de facto do ničeho pořádně nevidíš, tak jsem se na to vykašlal a tenkrát jsem si bral boty s vyšší podrážkou, abych ty vibrace necejtil :lol:

myslím, že to není nic vážného, být tebou, nechal bych to být, pokud s tím nejsou spojený jiný problémy (např. zadrhávání pedálu apod.), třeba si to sedne jako mě. pamatuj, že máš ještě celkem nový tzv. neusazený auto a všechno chce svůj čas.

mě takhle vybláznilo vrzání jdoucí ze zadních sedadel, projevovalo se to pouze při zatáčení do leva, byl jsem ve Fiatu, odborníci na to nemohli přijít co to děla, tak jsem se svěřil kámarádovi, kterej má svůj autoservis, svezl jsem ho a hned věděl - namazal dosedací plochu zadního sklopného sedadla s kovovým rámem a byl klid :D
mám 15.500 km a už nic nepociťuji, ale nevím jestli to ustalo, nebo jsem si už zvyk, ale hlavně už to neřeším :wink:
risohom
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 27 úno 2008, 17:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risohom »

ja mam 13 000 km a stale to iste. ale zvyknut som si trochu zvykol. cakam uz len na tu 50-ku v obci. potom mi to uz bude uplne jedno. ;) sice, 50-kou na trojke je to presne 2500 otacok, ale patdesiatkou v obci jazdim na stvrtom prevodovom stupni. nie som pretekar, skor pohodovy vodic, ktory hladi skor na bezpecnost a prehlad na ceste.
Fiat bravo 2, 1.4, 90 k, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“