Lupání ve spojkovém pedálu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
pe73
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 19:37

Lupání ve spojkovém pedálu

Příspěvek od pe73 »

Zdravím,

takový malý ploblém - lupe mi ve spojkovém pedálu při jeho sešlápnutí. Je to celé divné a taková ta vada co musíš slyšet, protože to nedělá pravidelně. Hledal jsem na netu a na Volvo foru jsem našel thread se stejným problémem, borci vysledovali, že to dělá převážně když je vhko nebo je puštěná klima. Jeden tam udělal závěr, že suchý vzduch od klimy vysouší pružinu spojkového pedálu. No nevím, ale pravda je, že teď v těhlech horkách co jezdím s klimou, tak mi to dělá pořád. Další radili, pokud nepomůže namazat ta pružina tak vyměnit spojkovej válec no nevím :roll: .

Hlavně vím, že jsem oblejzal pedál zkroucenej jako paragraf, žádnou pružinu tam nevidím, takže jsem úplně vedle.

Nemáte někdo zkušenosti co s tím?

Díky,
pe73
Reklama
 

Uživatelský avatar
pe73
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 19:37

Příspěvek od pe73 »

Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že je po problému 8) .

Lehl jsem si na podlahu a tak dlouho jsem rukou staločaloval spojku, až jsem přišel na to, že to lupání vychází někde pod gumovou prachovkou v podlaze, ta do které zajíždí to spojkové táhlo. Tak jsem injekční stříkačkou s jehlou pod tu prachovku natlačil bílou vazelínu a .... bingo zatím klid. Budu to hlídat dál a uvidíme
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“