DISKUZE - Klimatizace

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Anduril píše:Mne to ted dela, ze se sem tam vypina kompresor a za chvili se zas zapina atd.
Byl jsem u klimatizacniho doktora a tlaky prej dobre, nezdalo se mu nic spatne. Prej by to mohlo byt tim, ze se vyparnik moc ochladi, tak se kompresor vypne, nebo ze mam moc velky tlak v systemu. Stalo se to nekomu taky?
Vypne sa to hlavne v tedy ked je chladič na klímu prehriaty a ventilátor nestíha chladiť tak sa to vypne a ked to schladne tak sa to zas zapne.
Známy maltento problém ale jemu nefungoval vetrák a preto sa mu klíma vypínala nakoniec mal zlú kostru na ventilátore.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Reklama
 

dj levi 159
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2008, 11:32
Bydliště: Sumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj levi 159 »

No kompresor se samozrejme vypina pri velkem ci moc nizkem tlaku plniva.
Samo ze kdyz mas nastartovane na volnobeh tak se ti porad dokola zapina vrtule a kompresotr vypina...jelikoz neni takove chlazeni jako za jizdy.Cili cim vetsi teplota media v chlazeni(do kapalne podoby se dostava v chladici na klimu)tim vetsi tlak plniva a pretlakovej ventil odstavi na chvili kompresor nez tlak v soustave klesne.je to zcela bezna vec.Prave ze kdyz kompresor vypina...je to ok....spatne by bylo kdyby jen porad bezel...dukaz maleho mnozstvi plniva.Jinak do punta patri 650-700 g plniva :)
www.lanciaklub.cz
Lancia Kappa 2.4 tds
Fiat Punto limited edicione Hlx 1.2 75k po kompletni G.O. :-)
ex 3x lancia thema 2.5 td
ex lancia prisma 1.9 d
ex lancia delta 1.9 td
ex lancia dedra 1.9 td
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Oki, diky za info. Mne to prave dela ale za jizdy. Je to poznat, jak auto cukne, kdyz se zapne kompresor. Mozna to necham preplnit, at je tam spravne mnozstvi. Kdyz mi to plnili v rijnu 07, tak nevedeli kolik tam patri.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
dj levi 159
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2008, 11:32
Bydliště: Sumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj levi 159 »

No..na to prave bacha...mam znameho co primo klimy dela a rikal ze to neni legrace kdyz das vice plniva......za 1.kompresor ti neustale vypina a kdyz je tam toho moc tak to nechladi dobre(neplati zadne pravidlo cimvic,tim lip!!!)
za 2.kompresor timto dostava pekne na prdel...neni na takovej tlak delanej...cili za nejakou dobu by mohl byt hlucnejsi a ve finale by se odporoucel :(
Jinak mne na volnobeh punto fouka s klimou 10-11 stupnu....za jizdy 7-8 stupnu.
www.lanciaklub.cz
Lancia Kappa 2.4 tds
Fiat Punto limited edicione Hlx 1.2 75k po kompletni G.O. :-)
ex 3x lancia thema 2.5 td
ex lancia prisma 1.9 d
ex lancia delta 1.9 td
ex lancia dedra 1.9 td
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Tak prosim o dalsi radu. Byl jsem nechat klimu doplnit, bylo tam jen 200g naplne, ma tam byt podle tabulek nejakych 580g. Tak mi to doplnili, chladivo, olej, uv, vakum test ok. Jenze po doplneni nechtela klima chladit, kompresor bezel, ale netlacil skoro vubec. Tak pak ubirali napln az na nejakych ~450g, pak to zaclo chladit na volnobehu cca 16°C, za jizdy jde pomerne ledovy vzduch, chladi to fajn. Problem ale je, ze to furt vypina/zapina ten kompresor v pomerne kratkych intervalech. Myslim, ze je nekde problem - navic i s tim, ze to nechtelo fungovat s predepsanym mnozstvim. Bohuzel "experti" mi nebyli schopni rict, kde muze byt problem - jestli je v haji treba vysousec (nebyl urcite menen) nebo neco jineho. Vsechny dily na klimu stoji furu penez, tak nechci strilet od boku..
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Mno tak jsem byl v jinem klima servise, zmerili to a diagnoza zni "ucpane z venku". Sice nevim, co to presne znamena, ale prej doporucuji vymenit dehydrator a vycistit chladic vapkou. Tak to asi prubnu.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
dj levi 159
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2008, 11:32
Bydliště: Sumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj levi 159 »

A co takhle jestli ti zapinaji vrtule?kompresor se vypina pac v systemu vznika velkej tlak a cidlo ho odpojuje.
www.lanciaklub.cz
Lancia Kappa 2.4 tds
Fiat Punto limited edicione Hlx 1.2 75k po kompletni G.O. :-)
ex 3x lancia thema 2.5 td
ex lancia prisma 1.9 d
ex lancia delta 1.9 td
ex lancia dedra 1.9 td
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Vrtule v poradku - teda mam jen jednu vrtuli :) Zrejme se to fakt blbe chladi. Ale vrtule jedou na vsechny rychlosti.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
dj levi 159
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2008, 11:32
Bydliště: Sumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj levi 159 »

no jeste to muze byt vstrikovaci ventil pred vyparnikem.vsak zkus vymenit ten odvlhcovaci filtr...stoji do 5ti stovky.ale kazdopadne kompresor vypina skrze velkej tlak v systemu.
www.lanciaklub.cz
Lancia Kappa 2.4 tds
Fiat Punto limited edicione Hlx 1.2 75k po kompletni G.O. :-)
ex 3x lancia thema 2.5 td
ex lancia prisma 1.9 d
ex lancia delta 1.9 td
ex lancia dedra 1.9 td
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Spise me trapi, ze to neutahne predepsane mnozstvi naplne. Souvisi to s tim tlakem? Asi jo co.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
dj levi 159
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 03 črc 2008, 11:32
Bydliště: Sumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj levi 159 »

ano...to prave souvisi s tim tlakem.Tim ze kompresor tlaci se zaroven medium ohriva a tim padem vznika vetsi tlak.Do kapalneho skupenstvi se meni v chladici....cili....kdyz ho mas zaspinenej....nebo vrtule se ti netoci....medium se ochlazuje malo a tim padem je stale vysokej tlak v soustave a ventil vypina kompresor.Jeste zkus od ventilu odpojit tu patici a prostrikej kontatkty.Jo hold u klimy chvili trva nez se vyladi.a chladiva tam patri tolik kolik je napsano na stitku nekda na cele pod kapotou.Never tomu co ti kde reknou.
www.lanciaklub.cz
Lancia Kappa 2.4 tds
Fiat Punto limited edicione Hlx 1.2 75k po kompletni G.O. :-)
ex 3x lancia thema 2.5 td
ex lancia prisma 1.9 d
ex lancia delta 1.9 td
ex lancia dedra 1.9 td
Robin82
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 06 dub 2006, 23:37
Bydliště: Bratislava

Kolisanie otacok

Příspěvek od Robin82 »

Potreboval by som vedeť váš názor na závadu v čom to može byť. Ked v aute pustím klímu dosť mi začnú kolísať otáčky a zároveň aj dosť citelne klesne výkon a celé auto sa klepe ako svina pred porážkou. Podotýkam že kedysi to nerobilo. Je pravda že keď sa to zahreje je to lepšie ale predtým to nerobilo ani pri studenom motore. V jednom servise mi povedali že vraj sa ventilátor neprepína na druhý stupen v inom zase že ventilátor je v pohode. Dost mi to prekáža hlavne tie otáčky pretože ked stojím na križovatke mam pocit že mi to skape. Poprípade poradte ako si skontrolujem sam či sa to prepína na druhý stupen alebo nie. Ja tým našim servisom už moc neverím.
Dakujem
Fiat Punto MkI 1,2 16V 63KW
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Tak moje auto uz zase klimuje! Predevsim me ohromuje perfektni pristup techniku ve Fiatu, kde jsem nakonec auto nechal opravit. Za cele zprovozneni klimy jsem nezaplatil jedinou korunu.
Problem byl udajne ve spatnem naplneni, klima ted normalne chladi, kompresor se nevypina. Napustili tam i barvivo, takze kdyz tak se uvidi, kdyby to teklo.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

Mám prosbu - kde najdu odvlčovací patronu (filtr) a už jste nekdo desinfikovali klimu sami ?Čím ? S jakým výsledkem ? Vyplatí se to ?Začíná mi totiž troch smrdět a na desinfekci v servise nemám jaksi čas.
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Patrona je tesne vedle chladice, vedle expanzky na vodu, blize k zemi - takovy stribrny valecek. Ale to sam nevymenis, musi se vypustit klima.
Pokud ti to smrdi, vymen kabinovy filtr (ten je za schrankou u spolujezdce), pripadne dezinfekce vyparniku nejakou chemii. Myslim, ze kdyz koupis pripravek k tomu urceny a nastrikas do ventilace, melo by to pomoct, ve vetsine "servisu" to stejne nedelaji jinak.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“