HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Zambrotta
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2007, 11:04

servo, servo

Příspěvek od Zambrotta »

Zdar, zdar, zdar. Už jsem z toho serva nešťastný. Je to už týden ve Fiatu a pořád to nejede. Už tam pujde 3-tí servo. Všechna byla starší, ale jestli to tak pujde dál tak se za chvíli dostanu na částku nového. :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: servo, servo

Příspěvek od SHANE54 »

Zambrotta píše:Zdar, zdar, zdar. Už jsem z toho serva nešťastný. Je to už týden ve Fiatu a pořád to nejede. Už tam pujde 3-tí servo. Všechna byla starší, ale jestli to tak pujde dál tak se za chvíli dostanu na částku nového. :(
no jasne a prva polozka na fakture bude:
zistenie ze neide servo.............3000 Kc

:D
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Mila
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 27 bře 2007, 17:27

Příspěvek od Mila »

Když jsi ho ho kupoval starší, tak jsi ho měl ihned na místě namontovat sám.
Zambrotta
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2007, 11:04

Příspěvek od Zambrotta »

to Mila: :D . To byl fór nebo si to myslel vážně? A jak bych to asi dokázal. Tak do toho bych nešel ani náhodou.
Mila
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 27 bře 2007, 17:27

Příspěvek od Mila »

Pokud jsi kupoval jen motor, tak je to otázka 20 min, pokud celý sloupek řízení tak je to horší.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Vymontovanie stplika riadenia od otvorenia auta = 26 min. Po tolkych rozoberaniach mam taky rekord :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Zambrotta
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2007, 11:04

Příspěvek od Zambrotta »

Kupuju vždy celé servo bo odešel jak motorek tak řídící jednotka serva. Nejede nic. Vždycky to napíše nějaký jiný problém, ale pořád to nejede. Na tohle si určitě netroufnu. Snad už se ten můj Punta umoudří a pojede to jak má.
Mila
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 27 bře 2007, 17:27

Příspěvek od Mila »

že by odešlo oboje je velmi málo pravděpodobné, v 90% odchází motor, 10% jednotka nebo snímač polohy volantu.
janozoslovenska
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 21 črc 2008, 17:09

Příspěvek od janozoslovenska »

Tiež mi vynechávalo servo pri štarte motora a potom sa mi rozsvietila kontrolka.Jedine riešenie ktore mi povedali v servise bolo vymeniť servomotor a riadiacu jednotku serav. Suma 35000Sk.Problém som vyriešil takto:

Demontoval som krayta pod volantom, odpojil som motor serva, demontoval. Každý motorček m taky oktuhli plošný spoj na ktorom sú dve relatka. Musite odspajkovať 6 hrubych vodičov z plošného spoja a demontovať plošný spoj. na tomto plošnom spiji su zaspajkované dve relatka. A práve v tom je problém. Pri otrasoch pod volantom tieto cinované spoje popraskajú a servomotor nefunguje, Treba ich nanovo prespajkovať a namontovať servo. To je všetko. Od mojej opravy mojho punta unbehol rok a funguje super.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

janozoslovenska píše:Tiež mi vynechávalo servo pri štarte motora a potom sa mi rozsvietila kontrolka.Jedine riešenie ktore mi povedali v servise bolo vymeniť servomotor a riadiacu jednotku serav. Suma 35000Sk.Problém som vyriešil takto:

Demontoval som krayta pod volantom, odpojil som motor serva, demontoval. Každý motorček m taky oktuhli plošný spoj na ktorom sú dve relatka. Musite odspajkovať 6 hrubych vodičov z plošného spoja a demontovať plošný spoj. na tomto plošnom spiji su zaspajkované dve relatka. A práve v tom je problém. Pri otrasoch pod volantom tieto cinované spoje popraskajú a servomotor nefunguje, Treba ich nanovo prespajkovať a namontovať servo. To je všetko. Od mojej opravy mojho punta unbehol rok a funguje super.
... nemas nejaky foto? ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

PŘESUNUTO:
janozoslovenska píše:Tiež mi vynechávalo servo pri štarte motora a potom sa mi rozsvietila kontrolka.Jedine riešenie ktore mi povedali v servise bolo vymeniť servomotor a riadiacu jednotku serav. Suma 35000Sk.Problém som vyriešil takto:

Demontoval som krayta pod volantom, odpojil som motor serva, demontoval. Každý motorček m taky oktuhli plošný spoj na ktorom sú dve relatka. Musite odspajkovať 6 hrubych vodičov z plošného spoja a demontovať plošný spoj. na tomto plošnom spiji su zaspajkované dve relatka. A práve v tom je problém. Pri otrasoch pod volantom tieto cinované spoje popraskajú a servomotor nefunguje, Treba ich nanovo prespajkovať a namontovať servo. To je všetko. Od mojej opravy mojho punta unbehol rok a funguje super.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od SpiritWolker »

Huraa :lol: uz mam opravene SERVO :lol:

a opravil som si ho sam 8)

kto potrebuje opravit, moze sa ozvat :idea:
Naposledy upravil(a) SpiritWolker dne 04 srp 2008, 20:32, celkem upraveno 1 x.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

SpiritWolker píše:Huraa :lol: uz mam opravene SERVO :lol:

a opravil som si ho sam 8)

.... co jsi s tim teda mel???
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od SpiritWolker »

mne nefungovalo servo a svietila mi cervena kontrolka.
servo som opravil podla janozoslovenska,
vybral, rozobral, vycistil, preletoval, poskladal a namontoval.
dnes uz funguje druhy den bez problemov.
len mam problem si po roku a pol zvyknut na servo :-)
davam velku silu do krutenia volantu :-))

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
peter petrus
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 14 úno 2008, 17:03
Bydliště: košice

Příspěvek od peter petrus »

Svieti mi kontrolka serva ,ale riadenie funguje .Najprv svietila po naštartovaní a prvom väčšom vytočení do ľava teraz po naštartovaní a vytočení hockam.Bol sam v Fiate na počítači po resetovaní chyby svieti stále.Podľa ser.technika to je riadiaca jednotka ponúkol mi vloženie nejakého káblika za 2 000 sk.Dnes som dal dole plastový kryt ,kde je umiestnený snímač polohy volantu?Na mieste kde je skrutka v drážke pre nastavenie výšky volantu mám postekanú vazelínu ,nemohla vazelína zašpiniť snímač?Kde je umiestnený?Napadá niekoho v tomto probléme nejaké riešenie?
Punťo II.1,2 44kw r.v.03 LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“