AUDIO - repro předních dveří - MK2

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Jakoob
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 26 čer 2008, 21:47

Příspěvek od Jakoob »

zokot píše:
Jakoob píše:nevim jak vy ale ja nejsem na ty vyrobky z hongkongu....
A kde se tak asi vyrábí?
nemecko...?
Punto Sporting mk2
Reklama
 

Jakoob
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 26 čer 2008, 21:47

Frekvenčni rozsah???

Příspěvek od Jakoob »

zixi píše:nejde mi o vykon ale o kvalitny zvuk, takze preto volim tieto, maju siroky frekv. rozsah, budu hrat perfektne

pripadne, keby sa to napoji na 4-kanal zosik Ultra 4000, je to iba 4x45 W bolo by to lepsie? tento co som pozeral stoji 3600 sk, a potom MAGNAT Edition Four Limited 4x 75 stoji 5100 sk, v com by bol rozdiel okrem zvysenia vykonu keby idu repra cez zosik a nie priamo cez radio?
jen pro vasi informaci, lidske ucho je schopne slyset zvuk o frekvenci od cca 25 - 20 000 Hz, z cehos vyplyva, ze 32 000 Hz, ktere vydavaji tyhle magnaty stejne nikdy neuslysite... :lol: a druha vec je uz to, ze prodejce neuvadi na strankach citlivost (po hledani jsem ji na netu nasel 90dB) mluvi o tom ze tento parametr u techto repro neni nic moc, pritom citlivost je mnohem dulezitejsi nez vykon nebo frekvencni rozsah... pokud si je ale stale chcete poridit tak urcite ze zesilovacem (prave kvuli citlivosti)... jinak podle meho nazoru za ty penize se daji koupit mnohem lepsi znackova repra... ale to uz je na vas
Punto Sporting mk2
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

ja by som tu neriesil nejake cisla - ci uz frekvencne rozsahy, prip. ceny repro a zosil., ale vratil by som sa k otazke: ci cez radio, alebo cez zosil. ako som uz pisal - tak urcite cez zosil. a to preto, ze tie repro su relativne drahe na to, aby ich tahalo radio s vykonom 4 x nieco (50), z coho realny vykon nie je ani polovica. a ak pripojis na to repro, pri urcitej hlasitosti pride skreslenie a chrcanie v reproduktoroch, bez ohladu na to ake mas drahe repro, pretoze predzosil. v radiu uz nestiha... teda - zaver - bez zosil. by som tie repra nekupoval. aj ked, samozrejme, moj nazor nemusis akceptovat a rozhodnes sa aj tak sam :wink:
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
hanni
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2006, 20:08
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od hanni »

Teraz som sa rozpraval s jednym manikom,co predava a testuje radia a repra a na radio bez zosiku mi odporucil jednoznacne tieto Hertze kompa:

:arrow: http://www.autoradia.sk/dsk-165

Vie mi urobit cenu za 2500,-. Mate niekto skusenosti s tymito reprakmi?
Fiat Punto MkII 1.2 8V, r.v. 2000
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Podla mna v zakladnej triede to najlepsie co mozes kupit na radio. A to ti povie kazdy kto sa aspon trosku vyzna.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Jakoob
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 26 čer 2008, 21:47

Příspěvek od Jakoob »

mayo píše:ja by som tu neriesil nejake cisla - ci uz frekvencne rozsahy, prip. ceny repro a zosil., ale vratil by som sa k otazke: ci cez radio, alebo cez zosil. ako som uz pisal - tak urcite cez zosil. a to preto, ze tie repro su relativne drahe na to, aby ich tahalo radio s vykonom 4 x nieco (50), z coho realny vykon nie je ani polovica. a ak pripojis na to repro, pri urcitej hlasitosti pride skreslenie a chrcanie v reproduktoroch, bez ohladu na to ake mas drahe repro, pretoze predzosil. v radiu uz nestiha... teda - zaver - bez zosil. by som tie repra nekupoval. aj ked, samozrejme, moj nazor nemusis akceptovat a rozhodnes sa aj tak sam :wink:
souhlasim s tebou... a prave protoze radio nema zadny poradny vykon, proto je dulezita citlivost repra (pro ty co nechteji zesilovac)... cim vetsi citlivost tim lepe repro hraje na slabych zdrojich signalu (autoradia...) a s tim souvisi to ze chrceni se dostavi az pri vyssich hlasitostech...
ale jinak souhlas, bez zesilovace je nejaka investice do repro podle me zbytecna... bude to hrat lepe ale za ty penize to nestoji...
Punto Sporting mk2
zixi
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2008, 00:34
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Frekvenčni rozsah???

Příspěvek od zixi »

Jakoob píše:
zixi píše:nejde mi o vykon ale o kvalitny zvuk, takze preto volim tieto, maju siroky frekv. rozsah, budu hrat perfektne

pripadne, keby sa to napoji na 4-kanal zosik Ultra 4000, je to iba 4x45 W bolo by to lepsie? tento co som pozeral stoji 3600 sk, a potom MAGNAT Edition Four Limited 4x 75 stoji 5100 sk, v com by bol rozdiel okrem zvysenia vykonu keby idu repra cez zosik a nie priamo cez radio?
jen pro vasi informaci, lidske ucho je schopne slyset zvuk o frekvenci od cca 25 - 20 000 Hz, z cehos vyplyva, ze 32 000 Hz, ktere vydavaji tyhle magnaty stejne nikdy neuslysite... :lol: a druha vec je uz to, ze prodejce neuvadi na strankach citlivost (po hledani jsem ji na netu nasel 90dB) mluvi o tom ze tento parametr u techto repro neni nic moc, pritom citlivost je mnohem dulezitejsi nez vykon nebo frekvencni rozsah... pokud si je ale stale chcete poridit tak urcite ze zesilovacem (prave kvuli citlivosti)... jinak podle meho nazoru za ty penize se daji koupit mnohem lepsi znackova repra... ale to uz je na vas
rad si necham poradit, ktore repro su lepsie kvalitou zvuku za menej penazi, pripadne v rovnakej cene?
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

jakoob: to urcite, mne su tieto veci uplne jasne - cim vacsia citlivost repro, tym slabsi zosil. im staci... ja som sa to snazil jednoducho vysvetlit aj ludom, co do to az tak nevidia.

hanni: ja by som do toho isiel v pripade, ze by som si planoval v buducnosti kupit zosil.
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakoob
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 26 čer 2008, 21:47

Re: Frekvenčni rozsah???

Příspěvek od Jakoob »

zixi píše:
Jakoob píše:
zixi píše:nejde mi o vykon ale o kvalitny zvuk, takze preto volim tieto, maju siroky frekv. rozsah, budu hrat perfektne

pripadne, keby sa to napoji na 4-kanal zosik Ultra 4000, je to iba 4x45 W bolo by to lepsie? tento co som pozeral stoji 3600 sk, a potom MAGNAT Edition Four Limited 4x 75 stoji 5100 sk, v com by bol rozdiel okrem zvysenia vykonu keby idu repra cez zosik a nie priamo cez radio?
jen pro vasi informaci, lidske ucho je schopne slyset zvuk o frekvenci od cca 25 - 20 000 Hz, z cehos vyplyva, ze 32 000 Hz, ktere vydavaji tyhle magnaty stejne nikdy neuslysite... :lol: a druha vec je uz to, ze prodejce neuvadi na strankach citlivost (po hledani jsem ji na netu nasel 90dB) mluvi o tom ze tento parametr u techto repro neni nic moc, pritom citlivost je mnohem dulezitejsi nez vykon nebo frekvencni rozsah... pokud si je ale stale chcete poridit tak urcite ze zesilovacem (prave kvuli citlivosti)... jinak podle meho nazoru za ty penize se daji koupit mnohem lepsi znackova repra... ale to uz je na vas
rad si necham poradit, ktore repro su lepsie kvalitou zvuku za menej penazi, pripadne v rovnakej cene?
je to tezke... kazda znacka ma sve plus a minus... magnaty jsou znamy svyma hutnyma basama ale u techto rozmeru reproduktoru (16,5 a 13 cm) to stejne asi nebude nic moc ale take maji znacnou nevyvazenost basu, stredu a vysek... pokud bych vybiral ja v teto cenove hladine jak uvadis ty tak bych asi zabrousil asi blaupunkt... rozdil oproti tem magnatum pri pripojeni pouze na radio temer nejde poznat a navic usetris...:-D

blaupunkt:
predni - http://www.blaupunkt.cz/reproduktory/ra ... c-662.html
zadni - http://www.blaupunkt.cz/reproduktory/ra ... x-542.html

ale proti magnatum nic nemam...:-)
Punto Sporting mk2
Uživatelský avatar
hanni
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2006, 20:08
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od hanni »

Takze po roznych radach,najme na go4sound.sk som sa rozhodol pre tieto:

HELIX DARK BLUE 62.1

Pocul som totiz hrat tie Hertze a tie vysky na mna boli az moc tvrde a sykave...tieto Helixy maju hodvabne vysky,cize hraju jemnejsie. Navyse maju kvalitnejsiu polyprolylenovu membranu a gumove uchytenie membrany.
Fiat Punto MkII 1.2 8V, r.v. 2000
Uživatelský avatar
hanni
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2006, 20:08
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od hanni »

Tak Helixy uz su doma.Tento,alebo buduci vikend sa do toho pustim. Nemate niekto foto prednych dveri bez tapaciru,aby som videl,kolko dier tam treba na medziplechu polepit a nejaky strucny navod,ako dat vlastne tapacir dole? Ja som to este rozobrate nemal a nerad by som nieco posr*l...
Naposledy upravil(a) hanni dne 08 zář 2008, 11:05, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto MkII 1.2 8V, r.v. 2000
Uživatelský avatar
hanni
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2006, 20:08
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od hanni »

Takze nakoniec som sa pustil do montaze Helixov sam tak povediac naslepo. Zacal som lavymy dverami,nad ktorymi som stravil asi 7 hodin. Prave dvere mi uz trvali iba 3 hodiny.

Kedze na tomto fore som nikde nenasiel nejaky rozumny postup aj s obrazkami,ktory by pomohol tym,ktori sa chcu do toho pustit, rozhodol som sa s tym nieco urobit a nieco spisat a nafotit.
Prvych 5 fotiek je z pravych dveri,lebo som ten zaciatok akosi zabudol fotit, ostatne fotky su uz z lavych dveri.

Takze podme nato.

1. Najskor som odstranil mriezku z doorboardu,ktora zakryva repro, ide to aj prstami,staci to trochu potiahnut zboku. Takto vyzera original stredobas. Ziadna slava - papierova membrana,uchytenie membrany cez nejaku tvrdenu penu a malinky magnet.

Obrázek

2. Dalej som dal dole trojuholnikovy kryt,kde je ukryty vyskovy reprak a tiahla na nastavovanie zrkadla. (staci dat dole krytku srobu, vysrobovat a rukami vypacit). Vyskovy reprak opat ziadna slava - malinky a vyhybku nehladajte, je tam iba kondenzator.

Obrázek

3. Na klucku dveri s drziakom treba pouzit inbusak. Zhodil som krytku, vysroboval 3 sroby a cele to vybral pohybom k sebe a do strany po klucke dveri. A je prec.

Obrázek

4. Potom 9 srobov na doorboarde a tri koliky na tapacire. Vysroboval som ich, koliky pohybom k sebe vypacil z dveri (dva hore mi ostali vo dverach :-) ) a pohybom hore som zobral dole tapacir. Tie umele modre kruzky - tam bolo tych 9 srobov.

Obrázek

5. Zobral som dole penovu foliu proti vlhkosti a naskytol sa mi pohlad na medziplech. Ufff,derave ako sito. Hned mi bolo jasne, ze ked chcem,aby to trochu hralo, bude s tym kopec prace.

Obrázek

6. Dvere som netlmil,myslim,ze na moje poziadavky to nie je potrebne. Ale polepil som 2 mm asfaltovymi platmi vsetky diery na medziplechu, aby som zabranil akustickemu skratu a vytvoril pre stredobasove repro z dveri ozvucnicu. Vyhybka je u Helixov dost hruba, takze som ju umiestnil pod tiahlo dveri na miesto, kde je na tapacire opierka na ruku. Tam sa vosla v pohode. Kable od radia som musel predlzovat,lebo mi k vyhybke nedociahli. Zalepil som aj miesto,kde ide repro a vyrezal tam mensi otvor. Preco som to urobil vysvetlim neskor. Natiahol som kabel k stredobasu a pripevnil k dveram.

Obrázek

7. Suverenne najviac som sa potrapil s vyskovym reprakom. U Helixov je dost velky,takze som musel trochu "upravit" priestor v kryte a tak isto aj samotne repro (zaruku uz asi neuplatnim :-) ).

Obrázek

8. Vyskove repro som tam nalepil obostrannou lepiacou paskou a aj na jeho zadnu cast som nalepil niekolko vrstiev. Nevyzera to esteticky, ale trochu to drzi a po namontovani celeho krytu ho samotny kryt dotlaci k dveram a bude tam pekne napevno.

Obrázek

9. Tak... a vsetko je pozapajane. Mozem nahodit penovu foliu, tapacir a horny trojuholnikovy kryt.

Obrázek

10. No a nakoniec stredobas. Povodne som ho chcel nahodit cez MDF dosku na medziplech,ale upustil som od toho. Celkovo je to na Punte vyriesene dost naprd a okno sa zaviera akoby dosikma, takze dole sa dost priblizuje k medziplechu. Doorboard je tomu prisposobeny, cim vznika medzi otvorom pre reprak a samotnym medziplechom medzera. A to je dost zle pre samotny zvuk repraku. Ja som to vyriesil tak, ze som si vyrezal tenky pas z tlmiaceho materialu a nalepil ho jednou stranou na okraj otvoru pre repro na doorboarde a druhou stranou otvor, ktory som vyrezal pre repro. Je to pekne vidno na obrazku.

Obrázek

11. Tak..a repro je nahodene.

Obrázek

12. Nakoniec som nahodil mriezku a vyrobil maly esteticky doplnok. :-)

Obrázek


Musim sa priznat,ze najskor som mal obavy z toho, ci stredobas nebude na doorboarde rezonovat. Nastasie nerezonuje a zvuk oproti original repro sa zlepsi o niekolko tried. A to tam mam este stale original radio,ktore do 3 tyzdnov vymenim za Alpine CDE-9880 R. No a potom to uz bude ina muzika. ;-)

Este sem postnem farebne oznacenie kablov od Arrow79, isto sa bude hodit rovnako,ako mne (ja som musel hladat)
Arrow79 píše:Ak by to niekoho zaujimalo, tak napisem farebne oznacenie reproduktorovych kablov v ISO konektore (tym padom aj vo dverach, resp. vzadu) modelu MK2:

1.) Pravý zadní - / modrozlty kabel
2.) Pravý zadní + / modrocerveny kabel
3.) Pravý přední - / ruzovocierny kabel
4.) Pravý přední + / fialovocierny kabel
5.) Levý přední - / cervenocierny kabel
6.) Levý přední + / bielocierny kabel
7.) Levý zadní - / oranzovocierny kabel
8.) Levý zadní + / oranzovozeleny kabel
Len mala poznamka k tomu...ja som mal nalavo aj napravo ruzovocierny minusovy a fialovocierny plusovy.
Fiat Punto MkII 1.2 8V, r.v. 2000
Shane88
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 31 srp 2008, 16:21

Příspěvek od Shane88 »

mam obednane FLI INTEGRATOR 6 ktere maji montazni hloubku 48mm mam 3dv MK2 budou pasovat?
Punto 1.2 8V 3dv rv. 2001
Uživatelský avatar
hanni
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2006, 20:08
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od hanni »

Pasovat by mali..len nechapem,preco si kupoval do prednych dveri koaxy,ked original su tam kompa.... :roll:
Fiat Punto MkII 1.2 8V, r.v. 2000
Shane88
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 31 srp 2008, 16:21

Příspěvek od Shane88 »

no jsem amater nemam poneti jaky je v tom rozdil
Punto 1.2 8V 3dv rv. 2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“