DISKUZE - LED diody

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

DISKUZE - LED diody

Příspěvek od Sfing »

Ahojte.. Uz ste niekto skusal dat do puntika LED ziarovky? Ako napr. do zad. smeroviek alebo do brzdoveho svetla... ? By som chcel vediet ako moc to svieti ked nemam optiku lebo vsetci tvrdia ze je to na fuck... :?
Reklama
 

Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

A este sa predavaju aj take male LED do palubovky... To by som chcel tiez vyskusat.....
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

ta palubka me zajima nemame viz foto? :cry:
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

Tu su tie LED do palubovky.. Su rozne farby... Len treba to vyskusat.. Hlavne v noci :lol:
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

pani tie ceny za LED ziarovky su obycajna zlodejina. s LED sa zaoberam uz nejaky ten piatok a da sa nimi podsvietit cokolvek.zacal som ich pouzivat aj miesto neonu v interieri.Vyhoda je neporovnatelne nizsia spotreba energie,nemenia svit v zavislosti od teploty-co pri neone nehrozi-ak je zima neon len tak zmuri, miniaturne rozmery,... Nafotim a poslem. Len treba vybrat ten nejvhodnejsi typ pre dany ucel. Miesto parkovaciek vsak neodporucam pretoze zacne v pristrojovke svietik kontrolka svetiel,pretoze odber bude mensi ako pri ziarovke a system to vyhodnoti ako chybu.
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

Sporting 1.2 píše:pani tie ceny za LED ziarovky su obycajna zlodejina. s LED sa zaoberam uz nejaky ten piatok a da sa nimi podsvietit cokolvek.zacal som ich pouzivat aj miesto neonu v interieri.Vyhoda je neporovnatelne nizsia spotreba energie,nemenia svit v zavislosti od teploty-co pri neone nehrozi-ak je zima neon len tak zmuri, miniaturne rozmery,... Nafotim a poslem. Len treba vybrat ten nejvhodnejsi typ pre dany ucel. Miesto parkovaciek vsak neodporucam pretoze zacne v pristrojovke svietik kontrolka svetiel,pretoze odber bude mensi ako pri ziarovke a system to vyhodnoti ako chybu.

No neviem ci punta maju tak dokonaly "PC" v sebe.. Bo som asi 2 mesiace pouzival LED ako parkovacky a nic to nerobilo.. teda okrem toho ze to svietilo :idea:
Nevies nahodou ako by sa dali "dako" dobre nasvietit rucicky na budikoch? Alebo nahodou sa nerobia dake "uni" ktore by svietili?
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já nalepil pod ručičky na ten průhlednej plast SMD LED diody a nasměroval na ručičky.Jenom si s tím pohrát :wink:
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

No mne sa hned akonahle vymenim ziarovky za led rozsvieti kontrolka v budikoch. smd su najvhodnejsie a najuniverzalnejsie led ake poznam-dobry rozptyl,momerne slusny vyzarovaci uhol, mini rozmery a siroka skala farieb a odtienov.
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

Vencapunto píše:Já nalepil pod ručičky na ten průhlednej plast SMD LED diody a nasměroval na ručičky.Jenom si s tím pohrát :wink:
Ty blaaho.. Tak to musis byt "hodinar" :D Neviem ako by to dopadlo keby som sa s tym prplal ja... :lol:
Ak mas dake fotky z montaze tak by si sa mohol podelit...
A ak mas foto jak to vypada uz urobene...
Teda ak sa ti chce :lol:
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“