Sedadla

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

savki
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 zář 2008, 15:01

Sedadla

Příspěvek od savki »

Zdravím všechny Multipláky.Zatím o Multiple jen uvažuji a tak by mě zajímalo,jak je to s vyndaváním,event.sklápěním sedadel.Přemýělím o něčem univerzálním a multipla mi příjde jako dobrý stroj.Chci se zeptat,jestli se dají vyjmout i sedadla spolujezdců vpředu? Dále jak je to v multiple s lůžkovou úpravou,protože potřebuju v autě tu a tam přespat a momentálně mi muj kombík perfektně vyhovuje.Díky za info...savki
Reklama
 

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Vyndat se dají jenom zadní sedadla, přední jsou na šroubech (tedy vyndat se dají taky, ale asi za půl dne :-) ) Podrobnější debata proběhla na foru asi tak dva ročky zpátky, tak se mrkni, jak to řešili jiní.
Multi 1,9 JTd
robiak
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2008, 07:18
Bydliště: zeliezovce

Příspěvek od robiak »

ahoj,ja som sa rozhodol pre multu,kvoli jej originalnemu dizajnu a variabilite sedaciek.po par dnoch spoznavania som sa utvrdil v tom ze dizajn je nadcasovy a mozno neprekonatelny,ta variabilita sedaciek mohla byt o niecodokonalejsia.predne prave sedadlo sa da vymontovat ,ale iba po odskrutkovani 2 malych samoreziek a 4 skrutiek z podlahy,a rozpojeni kabla airbagu.so strednym je to predpokladam podobne.(po par treningoch to zvladam do 5 min.)po vybrati sedaciek 3+1 sa nam naskytne pohlad na pekny velky ulozny alebo spaci priestor s rovnou plochou.pri vybrati iba zadnych sedaciek sa da napodlahe vyspat pohodlne tiez.priklopenim zadnych sedaciek k prednym bez ich vybratia vznikne priestor 150(130)x120cm. okrem tychto variant sa da ako tak vyspatbez vybratia sedaciek,krizom na zadnych alebo pozdlzne na krajnych po ich sklopeni.zadne operadla sa nedaju sklopit celkom vodorovne dozadu a predne operadla sa nedaju celkom vodorovne sklopit dopredu.po sklopeni prednych celkom dozadu a zadnych celkom dopredu by sa tam mala zmestit velka nafukovacia postel ,ale osobne som to neskusal.operadlo stredneho predneho sedadla sa da pouzit ako pohodlna laktova opierka ,ked nie je obsadena.tak tolko,ahoj
savki
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 zář 2008, 15:01

Příspěvek od savki »

Díky za informace,paráda.prosímtě robiak můžu se ještě jednou zeptat, po vyjmutí těch zadních sedaček je tam délka těch 150cm,nebo to je po ta sklopená zadní sedadla?Děkuju.Ať Vám to jezdí!
robiak
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2008, 07:18
Bydliště: zeliezovce

Příspěvek od robiak »

ahoj,tych 150cm je vnutorna sirka,a ta sirka sa v kufri na podlahe zmensuje cca na 125cm lebo su tam blatniky.pri priklopeni zadnych sedaciek k prednym je ta dlzka od 5dveri po priklopenu sedacku cca 120cm.tak keby si este nieco chcel tak napis.cau.zadne sedacky sa daju otocit aj smerom dozadu a da sa z nich pekne vycumovat cez 5dvere.
savki
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 zář 2008, 15:01

Příspěvek od savki »

Robiak,děkuju za informace!Ať se práší za kočárem!
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Příspěvek od Karlík »

Byly u původních modelů přední prostřední sedadla posouvací (třeba i jenom za příplatek), nebo byly také vždycky napevno jako u těch nových modelů? Díky
Stilo MW 1.4 16V
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Karlík píše:Byly u původních modelů přední prostřední sedadla posouvací (třeba i jenom za příplatek), nebo byly také vždycky napevno jako u těch nových modelů? Díky
Prostřední sedadlo JE v těch hezčích (starších) modelech posouvací. U nové tomu tak není?
1,6 16V BiPower
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Příspěvek od Karlík »

U nový je za příplatek nebo jen u vyšších verzí (teď si nejsem jistej) posouvací jen zadní prostřední. Přední má podle mě stejnej spodek s kolejnicí jako boční ,ale má tam napříč kojejnicí šrouby na zajištění a nemá tu tyč na odjištění a posunutí.

Jinak mě se původní Mlok vzhledově nelíbí takže pro mě je hezčí ta nová :P
Stilo MW 1.4 16V
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stillo »

Keď už skladáme, nakladáme a rozoberáme sedadlá, povedzte mi, či je v novej Multiple možné vybrať predné hlavové opierky (zadné idú v pohode) ale predné sa mi nepodarili.
Prekážajú mi v tom, aby som po úplnom sklopení predných operadiel mal "posteľ" ;-)

A DRUHÁ vec: po 7 mesiacoch ma neuveriteľne rozčuľuje, ze sedák vodiča vrže - stačí sa nachýliť na ľavú-pravú stranu alebo ísť po poľnej ceste.
Máte niekto skúsenosti, čo treba premastiť?
Multipla 1.6 16V, 12/2007
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Vrzání by měla vyřešit záruční oprava. Přední opěrky taky nevyndám, zřejmě je to stejný i ve starý Multiple.
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Václaf »

Pokud se numýlím, tak to jde za pomoci tenkého nástroje, který se vrazí do dírky, která je v patce tyčky opěrky (jsou tedy dvě). Už si to přesně nepamatuji, ale určitě jsem přední opěrku vyndaval, protože původní majitel propálil do opěrky prostředního sedadla díru cigaretou - zezadu když byla ve sklopené poloze. Těď ji mám na zadním sedadle, aby se zadní pasažeři nemuseli dívat na díru v opěrce :D
Multi 1,9 JTd
robiak
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2008, 07:18
Bydliště: zeliezovce

Příspěvek od robiak »

tak a dnes som pokracoval v testovani variability sedaciek a vymontoval som aj prednu strednu,ale asi som to nemal robit ,lebo po odskrutkovani jednej skrutky z podlahy som uvolnil packu na akomsi mechanizme upevnenom pod sedadlom a odvtedy mam zablokovany bezpecnostny pas.vedel by mi prosim vas niekto poradit co s tym?dik.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

4 robiak

.....je to jen okrajově, ale přesto: rozpojil jsem omylem kabel k airbagu pod sedačkou při úklidu vysavačem a od té doby mi svítí na palubce chybová kontrolka s červeným symbolem. Zatím se mi nechce ke známýmu na diagnostiku, protože bere 400,-- za každý úkon, tedy i vymazání takovéto banální chyby.... Ty jsi vyndal sedačku a nic ??? Díky.
robiak
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 22 kvě 2008, 07:18
Bydliště: zeliezovce

Příspěvek od robiak »

zahada okolo nefungujuceho pasu vyriesena,pas funguje len ked je sedadlo vo vodorovnej polohe,ako ked je priskrutkovane o podlahu aby bola ocelova gulicka v mechanizme na svojom mieste.hlavny mechanizmus je spojeny s dalsim mechanyzmom plastovou hadickou,ale k comu sluzi to iba tusim(asi nieco havarijne).
Bikus,kontrolka mi svieti tiez,pocitac ukazuje na chybu praveho okenneho(stropneho,zaclonoveho)airbagu.takze neviem ci to svieti preto ze som rozpojilairbag pod sedadlom spolujazdca.mal som to v neautorizovan servise a vymazali mi chybu vahy vzduchu,airbag sa vymazat nenechal.cau.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“