HELP - zadní stěrač

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Tomek
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 03 dub 2006, 21:32
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tomek »

mne sa zahadne straca z nadrzky voda,,asi to preteka cez tie ventily,,skusal som ich zaslepit izolackou ale stale to tecie,,zevraj sa to stava viacerym puntakom,,uz ma nebavi stale dolievat zmes,,rano je zasa fuc
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Zkontroluj si hadicky. Anebo si to cely vytahni ven, nali vodu a sleduj... Neni jednodussiho postupu...
Hustokrutost
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

Cau,
me jde voda az po ten ventilek k prednim odstrikovacum, ale z ventilku ani tuk! Taxem ten ventilek rozhodil, je tam nejaka pruzinka s gumickou nebo co..... jaxe tady ten bazmek zprovozni...me to nejak nedava smysl. :(
Diky
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Je to jednoduchy. Vevnitr nad tou pruzinkou ma byt membranka. Ja sem ju udelal z takove folie, ze ktere se membrany normalne delaji. Ale staci nejaka folie, ne moc hruba, ne moc tenka. Treba potravinarska je moc jemna, takze tu ne. Vystrihnes kolecko, aby tam pasovalo, polozis to nahoru a zacvaknes zpatky... A je to.
Hustokrutost
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

Dik zkusim to.... a naco tam ten pojistny ventilek vubec je? Co kdybych to napojil primo??? 8)
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
Vasek
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 úno 2006, 21:39
Bydliště: Uhersky Brod

Příspěvek od Vasek »

to Jill:
Rika Ti neco pojem ztrata tlaku ?
Jinak - proboha - co to tady vyrabite, kdyz to stoji nove par kacek ... cca 25 Kc.
Membranka je z pryze, je zname ze pryz ztraci nejdele po cca 4 - 5 letech sve mechanicke vlastnosti. Cili koupim nove a neni co resit.
Vasek
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No tak i ztratou tlaku se to da vysvetlit, ikdyz by si pod tim kazdy mohl myslet neco jinyho... Zkratka kdyz ostriknes, tak se ti kapalina nevrati zpet az do nadrzky - smer zpet uzavre ten ventilek a tudiz pri opetovnem ostriknuti nemusis cekat, az se ti napumpuje kapalina zpatky... A je fakt, ze to de koupit cely za par kacek. Ale kdyz clovek nic nema po ruce, tak si to muze spravit. A de to a funguje to. Me to treba ani nenapadlo koupit :-(. Proste sem tam dal membranku a je to...
Hustokrutost
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

Vasek píše:to Jill:
Rika Ti neco pojem ztrata tlaku ?
Jinak - proboha - co to tady vyrabite, kdyz to stoji nove par kacek ... cca 25 Kc.
Membranka je z pryze, je zname ze pryz ztraci nejdele po cca 4 - 5 letech sve mechanicke vlastnosti. Cili koupim nove a neni co resit.
No to je sice hezke, ze to stoji par kacek, jenze kdyz jdu z prace, tak maji vsude uz zavreno, tak jestli to jde udelat doma, proc ne? Nechce se mi cekat na vikend, abych si mohl odstriknou celni sklo! Nejde mi o tek 25 ká, ale o cas co stravim litanim po prodejnach......btw kde to maji? Jen jsem se dival na autokelly na netu a nic..... :cry:

Co se tyce ztraty tlaku...... na starem Golfovi 2 to bylo na primo a rozdil mezi odstrikovanim Punto x Golf je zanedbatelny....
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Zajdi do kterekoliv takove te starostrukturni prodejny a tam to budou mit. Proste do nejakych obyc autodilu. Nemusis do Fiatu, maji to vsude.

S tim porovnanim s Golfem: Golf ma nadrzku umistenou jinde a tudiz ta kapalina nemusi prekonavat takovou vzdalenost, jak u punta. U Una treba ten ventil taky nejak extra potreba nebyl. Protoze Uno to ma podstatne bliz k tryskam, nez Punto.
Hustokrutost
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

lacin píše:Zajdi do kterekoliv takove te starostrukturni prodejny a tam to budou mit. Proste do nejakych obyc autodilu. Nemusis do Fiatu, maji to vsude.

S tim porovnanim s Golfem: Golf ma nadrzku umistenou jinde a tudiz ta kapalina nemusi prekonavat takovou vzdalenost, jak u punta. U Una treba ten ventil taky nejak extra potreba nebyl. Protoze Uno to ma podstatne bliz k tryskam, nez Punto.
Takze se na me ve starostrukturnich prodejnach divali jak na blbce, nikdy nic takoveho jako je ten ventilek nevideli.....taxem zajel do fiatu a stalo to 98 Ká.

Jinak mas pravdu, nadrzka v Golfu II je bliz, hadicky jsou tak o 15-20 cm kratsi.
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
jidrab
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2005, 14:37

Příspěvek od jidrab »

Vencapunto píše:To máš dobrý,mě nejde vůbec a nemůžu přijít na to čim to je,ale asi špatnej vypínač :wink:
Tak mě taky nešel zadní stěrač.Byl zarezlý,po vyčištění funguje jako nový. :)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

kdyz jsme u tech steracu - potrebuju vymenit tu gumicku - uz je napul odloupla....ale nemam s tim moc dobre zkusenosti.kdyz jsem si je menila na prednich steracich tak mi z nich vylitavaly...:(
je treba koupit nejakou "spesl" ve Fiatu ? moc tomu neverim....ten sterac je stejne celej takovej "pofi" ale nedam ho pryc pac pouzivam zpetny vnitrni ;)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Katy píše:kdyz jsme u tech steracu - potrebuju vymenit tu gumicku - uz je napul odloupla....ale nemam s tim moc dobre zkusenosti.kdyz jsem si je menila na prednich steracich tak mi z nich vylitavaly...:(
je treba koupit nejakou "spesl" ve Fiatu ? moc tomu neverim....ten sterac je stejne celej takovej "pofi" ale nedam ho pryc pac pouzivam zpetny vnitrni ;)
Myslis na zadnim??? Tam to de, normalneeee... Chce to si s tim pohraaat... :-) To menim kazdou chvilkuuu...
Hustokrutost
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

v jph maj zadní za 400....předky jsem koupil za 300kč a náhr.gumu za 190kč ale je to ta umělá....nemusí tam být ty planžetky jde tam v poho jen to musíš zkrátit přesně..ani se nehne a držííííí.
Solda
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Když to někomu neostřikuje, tak je dobrý si zajet na nějakej suchej plácek a tam to na chvilku pustit a pak kouknout pod auto od kud to kape. TAkhle jsem našel rozpojenou trubičku na fabii. Spíš by mě zajímalo, jestli někdo nemá odpověď na otázku, která tu byla položena někde na začátku s tím cyklováním zadního stěrače. Mám ten samý problém. Běží jen když to je zaplý a jakmile ho vypnu, tak se zastaví tam, kde je...Podle toho stavu auta je docela jistý, že se tam někdo štrachal, ale já sem se na to zatim nedíval. Neví někdo čím to může být, co může být špatně?
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“