Zaseknute riadenie

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Zamčeno
madtom
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 08 dub 2008, 09:18
Bydliště: Bratislava

Zaseknute riadenie

Příspěvek od madtom »

Dnes sa mi stala strasna vec, vychadzal som z parkoviska a asi po 20 metroch sa mi uplne zaseklo riadenie, neslo mi vobec tocit volantom a rozsvietila sa mi cervena kontrola volantu. Takmer som nabural, ale kedze som este kluckoval po parkovisku tak som to este ubrzdil. Celu cestu do prace som mal obavu ze co ak sa mi to stane pri vyssej rychlosti ale odvtedy uz bolo vsetko OK. Myslite ze to bolo len chvilkove zlyhanie studeneho riadenia a je bezpecne s tym jazdit alebo treba co najskor vymenit riadenie?? dik
Punto II 1.2 8V
Reklama
 

wladam
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 10 bře 2008, 17:36
Bydliště: Benesov nad Ploucnici city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wladam »

:shock: myslim asi na nic necekej a nech si to auto prohlednout...
Puňta bejvalej VAN:) 1.2 8V MKIIB
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Jo a fofrem než si někde namlátíš :roll:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

neslo vubec tocit? to je divne.. pokud se ti rozsvitila cervena kontrolka volantu, tak ti nefungoval v te chvili posilovac. Neni mozne, ze jsi pouze necekal, ze bude treba vynalozit vetsi silu na rizeni bez posilovace?
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
madtom
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 08 dub 2008, 09:18
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od madtom »

Anduril píše:neslo vubec tocit? to je divne.. pokud se ti rozsvitila cervena kontrolka volantu, tak ti nefungoval v te chvili posilovac. Neni mozne, ze jsi pouze necekal, ze bude treba vynalozit vetsi silu na rizeni bez posilovace?
tazko povedat, teraz si ma zneistil. v tej situacii som bol som z toho mierne dost zaskoceny takze je to mozne ze sa mi to len zdalo ze to vobec nejde ale podla mna som zaberal dost velkou silou... :?:
Punto II 1.2 8V
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... viz odkaz dole ... zamknout a smazat ... diky

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ervo+punto
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepik »

Punto2 má elektrický posilovač pod volantem.Na volantové hřídeli je snímač skrutného momentu a ten dává informaci elektronice jaká bude polarita napětí a proud do motoru posilovače.A tím směr a síla záběru motoru.Teoretická úvaha: při zkratu na svorkách motoru by posilovač neposiloval, ale by ještě navíc silně brzdil otáčení volantem.Při závadě v koncovém obvodu elektronické regulace by se mohlo stát,že motor by náhle s velkou silou zatočil s volantem na některý doraz.Zajímalo by mě jestli výrobce toto nějak ošetřil,pokud je to vůbec možné.Myslím si že jakákoliv závada v obvodech regulace posilovače může dělat divy.Mám dojem že tento posilovač učinkuje pouze za velmi nízkých rychlostí (parkování) při vysoké rychlosti by mohl být nebezpečný.Hydraulika sice zvyšuje spotřebu ale u ní to co u elektrického nehrozí.Co vy na to?
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Zamčeno

Zpět na „Punto - podvozek“