Jak je to s kufrem u Multiply

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Homoludnes
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2006, 10:49

Jak je to s kufrem u Multiply

Příspěvek od Homoludnes »

Tak jak se rodina rozrůstá (bude nás pět) a přitom chceme mít možnost občas naložit i nějakou babičku či kamarády tak zvažujeme větší auto. Rád bych se zeptal na praktické zkušenosti s kufrem.
Máte zkušenost s přepravou kočárku? Dále se chci zeptat, zdal lze složit či vyjmout jednu zadní sedačku a zvětšit tím zavazadlový prostor. Už jsem takřka rozhodnutý pro verzi 1.9 z roku 2000 a mladší (což je asi jen do ruku 2001 - nikde jsem v inzerátech neviděl další ročníky - to se přestala vyrábět??). Díky za informace
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Zadní sedačky se dají po jedné sklápět, úplně vydělávat, nebo přestavovat vpřed-vzad. Taky se dají vzadu úplně sklopit opěradla na sedák (směrem dopředu).
Kufr není rozhodně obrovský. Kočár se tam vleze spíš na výšku (kola dolů a nahoru).
Neváhejte a jděte do toho!
samson
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 23:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od samson »

Multina je skvela,co se tyce sezeni.Zadni sedacky variabilni,posouvani,sklapeni a vyndavani v pohode.
Letos jsme jeli na dovolenou ve trech,vyndali zadni sedacky a protoze nechci stresni nosic,v pohode tri kola + stan a veci na dovolenou s sebou uvnitr.
Ale s kocarem je to obtizne.Bohuzel nutno posunout sedacky dost dopredu,aby se vesel na lezato nebo nutno postavit a pak se toho jiz moc do kufru nevejde.
Takze kdyz jedeme v peti s 8-mesicnim kojencem,kocarkem a vecmi pro neho,mame kufr preplneny.
Ale vice mista byste asi nasel jen v Tranzitu
Multina je skvela, 2000 v nafte - hned ji berte.
Pozdejsi jsou malo,protoze prvni majitele se jich nechteji zbavovat :wink:
A uplne nove jiz nejsou tak krasne.
Multipla 1.9 JTD 2001, start.cislo 36.
Homoludnes
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 lis 2006, 10:49

Příspěvek od Homoludnes »

Díky za odpovědi. Nejspíš využiju sdílnosti majitelů Multip a až nějakého potkám tak ho poprosím o krátkou prohlídku. Asi to bude chtít ještě rakev na střechu (s třema smraďatama a kočárkem v autě). Koukal jsem, že ceny se pohybují tak okolo 150000 za rok 2000 v dieslu. Ještě mi přijde zajímavý plyn ať už LPG či CNG, jen ta síť čerpacích stanic je dost hrozná - no uvidíme co ježíšek přinese :-).[/url][/code]
PeSo
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 26 lis 2005, 13:32
Bydliště: Pardubický kraj

Kufr a 5 lidi

Příspěvek od PeSo »

Nas je take 5 a take s kocarkem. Jiz pres rok praktikujeme konfiguraci 3+2 - tj. vyjmuta krajni zadni sedacka. Protoze vsak mame navic velkeho psa, tak pri jizde na dovolenou mame jeste rakev. Jsme maximalne spokojeni, v dane cenove kategorii nema Multipla konkurenci.
jan johan
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 13 srp 2006, 14:45

Příspěvek od jan johan »

my máme kočár skládací trojkolku a v pohodě se tam vejde (tedy složený). nebo pokud je hodně krámů, tak praktikuju vyndanou krajní sedačku jak už někdo zmínil) a tím získám pětisedadlové auto s maximálním kufrem.
johan
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Prostor...

Příspěvek od Globusman »

Koupil jsem Multiplu tento týden. V rekordním čase se mi ji povedlo postavit na značky a o víkendu jsem se s ní vydal na malý výlet. Jelo nás v ní šest dospělých se zavazadly plnými oblečení, jídla, pití a jiného materiálu na celý víkend. Prostoru jsme měli všichni dost a kufr nebyl zdaleka plnej. Jsem nad míru spokojenej i s jízdníma vlastnostma.
Jinak jsem strašně zvědavej na spotřebu... :wink:
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark L. »

Malicko ozivim toto tema svou prosbou. Jako zarputily fiatak pokukuji po vetsi voze, s vidinou nutnosti prepravy kocarku. Mohl by mi nekdo ochotny prosim zmerit a napsat sem jaky je rozmer kufru Multiply? Hlavne se mi jedna o tri rozmery. Sirka a delka kufru a take rozmer mezi krajnimi zadnimi sedackami pokud tu prostredni vyndam. Dekuju.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
koudy
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2006, 21:17
Kontaktovat uživatele:

Kočárek

Příspěvek od koudy »

Multipla dobrá, ale ze zkušeností s kočárkem jí předeběhne Palčo v combíku.
Naposledy upravil(a) koudy dne 07 lis 2008, 14:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiii »

Mark L. píše:Malicko ozivim toto tema svou prosbou. Jako zarputily fiatak pokukuji po vetsi voze, s vidinou nutnosti prepravy kocarku. Mohl by mi nekdo ochotny prosim zmerit a napsat sem jaky je rozmer kufru Multiply? Hlavne se mi jedna o tri rozmery. Sirka a delka kufru a take rozmer mezi krajnimi zadnimi sedackami pokud tu prostredni vyndam. Dekuju.
S rozměry teď hned neposloužím, ale přidám praktickou zkušenost. Mám čtyři děcka. Starší mají 5 a 3 roky a ty mladší jsou osmiměsíční dvojčata. Hlubokej kočárek na dvojčata se tam celkem bez problému vejde, ale už nic moc víc většího. Naštěstí je spousta místa pod nohama, kam se vejde hafo zavazadel. Kolem kočárku do kufru skládáme menší kabele a batůžky. Byli jsme takto v šesti lidech na týdenní dovolené a naprosto v pohodě. Až nebude potřeba kočárek, bude to úplná lambáda.

Kufr se dá taky zvětšit tím, že se zadní sedadla přesunou do polohy blíže k řidiči (tipuju 15-20cm), potom je litrový objem kufru tuším 560l (standardně 430l). Vzhledem k tomu, kolik královskýho místa pro nohy je vzadu při klasickém uspořádání, tak i s posunutými sedadly by to mohlo být v pohodě, zvlášť pro děcka nebo menší lidi. No a pokud nepotřebuješ a vyndáš prostřední sedačku, tak získáš spoustu dalšího místa.

Pokud si vzpomenu, zkusím ti to změřit :D
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
jasek06
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 25 zář 2008, 19:58

Příspěvek od jasek06 »

Sirka kufru je 120cm, delka(hloubka) dole je 64cm, delka(hloubka) nakore je 40cm a vyska je 56cm.Jeste se ve vysce 20cm ode dna kufr rozsiruje na 143cm.
Mezi sedackama je sirka 52cm a delka k predni prostredni sedacce je 153cm.
Multipla 1,9 JTD 110, r.v.2002
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark L. »

Pro Jasek06: Dekuju mockrat. To jsou kompletni informace. Diky moc.

Pro Koudy: Asi to nepatri sem, ale kdyz uz jsi tu nacal Palio, tak jak je na tom teda s rozmerama prave Palio? Dik.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Rufu »

Používám u Mulťi konfiguraci zadní sedačky posunuté na max dopředu a stále je tam dost místa pro děti tak do 9 let takže se kočárek bez problémů vleze, mám tam vlastně napořád složenej sporťák.Takže pokud je tam potřeba ještě něco složit tak je másto i nad ním.

párkrát jsem vezli i 2 sporťáky složený naležato na sobě ale pak už se tam vejde tak max baťoh.
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark L. »

Takze jestli jsem to spravne pochopil tak delka kufru (podle Jasek06) je 64cm v pripade zadnich sedacek uplne vzad. Lze zvetsit posunem vpred o ??? cm Takze o kolik? Jsou posuvny zadni sedacky v obou typech MTPLy, pred i po faceliftu?
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Mark L. píše:Takze jestli jsem to spravne pochopil tak delka kufru (podle Jasek06) je 64cm v pripade zadnich sedacek uplne vzad. Lze zvetsit posunem vpred o ??? cm Takze o kolik? Jsou posuvny zadni sedacky v obou typech MTPLy, pred i po faceliftu?
Sedačka lze posunout o 15 cm. U staré to je, u nové nevím, ale řekl bych tak na 95%, že jo...

Jinak jen tak pro představu - po vyndání zadních sedaček - otázka tak na 2 minuty - se tam dá naložit klasická EUR paleta - vezl jsem tak dvoje krbová kamna...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“