HELP - malá učinost posilovače brzd

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Spibe
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 kvě 2006, 05:49

HELP - malá učinost posilovače brzd

Příspěvek od Spibe »

Vie mi niekto poradiť ako vymeniť spätný ventil na posilovači bŕzd?
Buď ten ventil alebo to gumové tesnenie v posilovači je vadné, pretože mi zvonka ťahá falošný vzduch. Možno to stačí len vytiahnuť s posilovača ale nie som si istý.

Slabý účinok bŕzd, pričom som vymenil predné aj zadné obloženia a taktiež niekedy aj motor vynecháva čo môže mať za následok ten falošný vzduch.
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Spis bude jenom to tesneni. Normalne za to zaber a vytahni to z toho bubnu. Vystrihni si treba ze stare duse z kola kolecko a dej to tam.
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Takže jestli to dobře chápu, stačí tan "gumovej špunt" co do něj vede podtlaková hadice a je zpředu na bubnu posilovače prostě stačí jen vytahnout a pak zase jen zatlačit?
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Noinu27 »

No len daj pri tom pozor to tesnenie vyzera ako kruzok s drazkou v strede a ta sedi na bubne posilovaca. Ak to velmi zatiahnes tak to urves a mozes kupovat nove tesnenie. Ja som to jednoducho omastil vazelinou vlozil spat a podtlakovku som vymenil za novu, vsade SK pasky a bolo to super.. . kym sa mi treti posilovac nedoj*** :(
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Nechci tam něco urvat, v jakým místě by se to asi mělo rozpojit, když to budu vytahovat (podle obrázku -A,B nebo C) ?

http://autaky.rajce.idnes.cz/obr/#PB160600.JPG
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Noinu27 »

Vyber z toho tesnenia ten jednocestny ventil a potom uchop tesnenie az popri posilovaci, stlac ho k sebe a az poto vytiahi
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
atumik82
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2010, 10:44

Re: HELP - malá učinost posilovače brzd

Příspěvek od atumik82 »

Zdravím všechny na tomto fóru.

Mám podobný problém s mým puntem. Když není nastartovaný motor (tj. nefunguje posilovač), tak je pedál tvrdý a těžko sešlápnutelný ... tj. jak by měl být.
Avšak po nastartování jde sešlápnout strašně lehce .... a brzdový účinek se objevuje až asi od poloviny drýhy pedálu.

S kamarádem, kterej autům celkem rozumí jsme vyměnili brzdový destičky, vyčistily třmeny, odvzdušnili všechny kola - bohužel pořád to samé.

Hadička do posilovače nasává vzduch. U zpětného ventilu jsem zkoušel dát jiné těsnění, ale je to úplně stejné.

Jak tedy poznám, kde je problém teď? Jestli je špatný ten zpětný ventil nebo jestli není poškozená memrána v posilovači.
Punto S55, 1.1, 1995, 3d hatch
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“