Jaký antifeerze do punta?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Jaký antifeerze do punta?

Příspěvek od l-cizek »

čau, dával jsem do punta anitifreeze ale byl normálně čirej, ne modrej... je to v poho? Nedal jsem tam něco co sem neměl? Myslim že má přívlastek stabil!
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Jaký antifeerze do punta?

Příspěvek od majco »

l-cizek píše:čau, dával jsem do punta anitifreeze ale byl normálně čirej, ne modrej... je to v poho? Nedal jsem tam něco co sem neměl? Myslim že má přívlastek stabil!
No origoš tam ide Paraflu a mieša sa 1:1 doliať môžeš čo kolvek rovnakej alebo podobnej farby to jest zelenaá modrá a tak . ak vymeníš komplet je jedno akú daš farbu len nech to je určené pre hliníkové motory /teda hlavy /
A hlavne namiešaj a nedávaj koncentrát toť vsio :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Smety
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 19 zář 2008, 20:35

Příspěvek od Smety »

Já když byl kupovat, tak mi bylo řečeno, že tam mám dát tu barvu, kterou tam mám. A když jsem oznámil, že tam nemám nic, že dávám nový chladič, bylo mi řečeno že je to jedno jakou barvu tam dám. Pak jsem ještě řekl že je to do Fiatu, na to suveréně vychrlil, ať si vezmu zelenou... Ale v podstatě řekl, hlavně nemíchat, jinak je to jedno...
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Smety píše:Já když byl kupovat, tak mi bylo řečeno, že tam mám dát tu barvu, kterou tam mám. A když jsem oznámil, že tam nemám nic, že dávám nový chladič, bylo mi řečeno že je to jedno jakou barvu tam dám. Pak jsem ještě řekl že je to do Fiatu, na to suveréně vychrlil, ať si vezmu zelenou... Ale v podstatě řekl, hlavně nemíchat, jinak je to jedno...
presne tak nemiešať teplé farby /červená-žltá/ zo studenými /zelená - modrá/
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

kapalina

Příspěvek od mad mike »

já nechápu co všichni blbnou s barvama nemrzek :shock: je spousta výrobků a každý ma jinou barvu. záleží přece na složení, např. etylenglykol, můžu míchat modrou se žlutou, ale jen na bázi toho etylenglykolu :!: další věc je pro co jsou kapaliny použitelné - staré motory, nové motory, hliníkové motory, litinové motory. tak jaké máš tam modrou tak dolej jen modrou :roll:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Hm tak zapátral...a to co mám já (ta čirá) tj. Antifreeze stabil je určená spíš do starších vozidel, ale to si myslim že zas neni nic hroznýho.... na jaře to vyměnim...zimu s tim přejezdím :wink:
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Motory Fire jsou naštěstí navržené tak dobře, že přežijí i takového majitele.
Punto 55S Mk I
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

corleone píše:Motory Fire jsou naštěstí navržené tak dobře, že přežijí i takového majitele.
si myslim že se tomu nemá co stát... taky to má antikorozní účinky a zamrznutí to taky zabrání... :wink:
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Příspěvek od elektromusic »

saakra ja som prenedavnom dolieval po risku MAX destilku..lebo bolo cez den 20 stupnov..cca 2 tydne dozadu..a zrazu taky teplotny skok...nestačilo to spapať tu destilku...mam ju teraz vypustiť celu či čo mam robiť s tym...
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

elektromusic píše:saakra ja som prenedavnom dolieval po risku MAX destilku..lebo bolo cez den 20 stupnov..cca 2 tydne dozadu..a zrazu taky teplotny skok...nestačilo to spapať tu destilku...mam ju teraz vypustiť celu či čo mam robiť s tym...
Zmer to jakou to ma teplotni charakteristiku pomoci hustomeru a uvidis sam, zda to vylit nebo ne.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

elektromusic píše:saakra ja som prenedavnom dolieval po risku MAX destilku..lebo bolo cez den 20 stupnov..cca 2 tydne dozadu..a zrazu taky teplotny skok...nestačilo to spapať tu destilku...mam ju teraz vypustiť celu či čo mam robiť s tym...
změř to a kdyby to bylo moc ředěný, tak vem stříkačku a hadičku a vysaj něco...se to nezdá, ale když máš tu velkou tak to jde docela rychle. A pak tam dolej nemrznoucí kapalinu
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... jednoduse staci namocit papirovy kapesnik do kapaliny a dat v sacku do
mrazaku ... pokud zmrzne tak je slaba a pokud bude kapesnik "tekuty" tak je to ok ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

onc píše:... jednoduse staci namocit papirovy kapesnik do kapaliny a dat v sacku do
mrazaku ... pokud zmrzne tak je slaba a pokud bude kapesnik "tekuty" tak je to ok ...
a neni lepsi za pajdu koupit hustomer a zmerit to nez takoveto experimenty z mrazenim??? :shock: :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

Graun píše:
onc píše:... jednoduse staci namocit papirovy kapesnik do kapaliny a dat v sacku do
mrazaku ... pokud zmrzne tak je slaba a pokud bude kapesnik "tekuty" tak je to ok ...
a neni lepsi za pajdu koupit hustomer a zmerit to nez takoveto experimenty z mrazenim??? :shock: :wink:
... jo to mozna ano, ale jeste se me nepodarilo koupit dva meraky tak aby merili stejne ...
... to je moja zkusenost ... je to rychly a bezplatny ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

kapalina

Příspěvek od mad mike »

:lol: nevím kolik je v mrazáku ale u nás na valachách bývá -25 i víc, takže jak píše Graun bud změřit hustoměrem nebo když nemám jistotu tak vyměnit komplet
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“