Help - propadání brzdového pedálu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Help - propadání brzdového pedálu

Příspěvek od J.kiwi »

Na mém Puntu 1.2 8v ABS, 6xairbag, AC 2002 dovezeném z Belgie se občas stane, že při zmáčknutí brzdy auto začne brzdit a po malé chvíli se mi zdá že se pedál propadne a začne zabírat o kousek níž -jako ba došlo chvilkové ztrátě tlaku. Auto má 71 tis. km a je pravidelně servisované - alespoň podle servisky a stavu v jakém je. Kotuče a destičky byly vyměměné v 55 tis. km. Jinak auto brzdí dobče a souměrně - nevíte co to může být ?
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Help - propadání brzdového pedálu

Příspěvek od Plecháč Tony »

J.kiwi píše:Na mém Puntu 1.2 8v ABS, 6xairbag, AC 2002 dovezeném z Belgie se občas stane, že při zmáčknutí brzdy auto začne brzdit a po malé chvíli se mi zdá že se pedál propadne a začne zabírat o kousek níž -jako ba došlo chvilkové ztrátě tlaku. Auto má 71 tis. km a je pravidelně servisované - alespoň podle servisky a stavu v jakém je. Kotuče a destičky byly vyměměné v 55 tis. km. Jinak auto brzdí dobče a souměrně - nevíte co to může být ?
Kdyby byl propadlý pořát, tak by to bylo zavzdušněný, ale když se propadá jen někdy, tak nevim. Možná posilovač brzd...
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

Myslíš, že bude třeba vyměnit poslivač brzd nebo to půjde opravit ?
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

J.kiwi píše:Myslíš, že bude třeba vyměnit poslivač brzd nebo to půjde opravit ?
Nevim, nejsem přes to odborník. Jen si myslim, že by to mohlo bejt posilovačem, ale jistej si nejsem... Možná bych nejdřív zkusil ty brzdy odvzdušnit.
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Nevím jak je to u ABS ale u normálních brzd je to typická závada hlavního válce kdy netěsní zpětný ventilek a propouští tlak zpět do nádržky.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
jon
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 17 dub 2008, 20:13
Bydliště: Medlešice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jon »

tohle dela u meho auta sice je to renault 21 ale je to to same pribrzdim potom citim propad pedalu a potom zacne brzdit natvrdo uz sem to odvzdusnoval ale dela to porad takze se priklanim k tomu zpetnemu ventylku
moje: Renault 21 GTX symphonie 2.2 ph.1 alu 14'' ET36 185/60
Renault 21 RT nevada 2.2 ph.2 alu 15'' ET 30 195/50
Renault 9 Spring 1.7
http://www.r21club.com" onclick="window.open(this.href);return false; http://ladapce.rajce.idnes.cz/nevada_al ... C00188.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.renaultclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Souhlasím s tím ventýlkem. Ale jestli to jde opravit nebo vyměnit jen část, to nevím...
J.kiwi
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 17 led 2008, 13:55
Bydliště: Ostrava <-> Beskydy

Příspěvek od J.kiwi »

Tak to mne čeká asi komplet výměna brzdového válce :cry:
Zajedu za svým mechanikem - stejně mne čeká výměna oleje a těsnění pod ventilovým víkem - tak to nechám udělat najednou.
Fiat Punto 5d 02, 1.2 8v, AC,ABS, 6airbag,
Uživatelský avatar
palec
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 22 dub 2008, 06:59
Bydliště: MY, NM

Příspěvek od palec »

mne to robilo to iste.ked som rychlo dupol na brzdu brudny ucinok hned a ked iba pomaly zosliapaval brzda reagovala az pri spodu.zavada??zly samostel v zadnom bubni.neroztahoval pakne tak ako mal tak tadial unikal vzduch teda tlak.po vymene samostelov a pruziniek uz je to tak ako ma byt.cena bola 1726 Sk samostely 290 Sk sada pruziniek a ja som este menil aj lanka rucnej (1056Sk).takze celkova cena nieco okolo 3000 Sk.spravil mi to jeden kamos za flasu slivovice:))
Čierny Punťo 1,2 16V 2000
http://palex.rajce.idnes.cz/puntak/" onclick="window.open(this.href);return false;
falko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 srp 2008, 15:06
Kontaktovat uživatele:

mne robilo to iste

Příspěvek od falko »

az raz som mal rozobraty zadny bubon a ked som stlacil brzdny pedal tak mi zacala striekat kvapalina ... bola tam diera a tym sa stracal tlak
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Mam taky problem s brzdama. Zda se mi, ze uz nejsou tak ostre jako jeste pred par dny byly. Kdyz dupnu na pedal, tak to samozrejme zastavi, ale kdyz se pedalu jemne dotknu, tak se nekona ostry nastup, na ktery jsem byl zvykly. Zacne to akorat pribrzdovat a az vice ke spodu pedal vytuhne a prijde poradna brzda..
Stavalo se mi taky, ze pri stani na brzde se pedal mirne propadl po urcite dobe.
Myslite, ze by to mohly byt ty samostavy v zadnich brzdach?
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

no..takze jsem mel taky rozebrane bubny a oba samostavy jsou nefunkcni. Nove jsem nasel akorat na pop-art.cz za cenu cca 1300 za sadu.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
dj-jr
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2008, 12:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - propadání brzdového pedálu

Příspěvek od dj-jr »

J.kiwi píše:Na mém Puntu 1.2 8v ABS, 6xairbag, AC 2002 dovezeném z Belgie se občas stane, že při zmáčknutí brzdy auto začne brzdit a po malé chvíli se mi zdá že se pedál propadne a začne zabírat o kousek níž -jako ba došlo chvilkové ztrátě tlaku. Auto má 71 tis. km a je pravidelně servisované - alespoň podle servisky a stavu v jakém je. Kotuče a destičky byly vyměměné v 55 tis. km. Jinak auto brzdí dobče a souměrně - nevíte co to může být ?
doporucujem zhodit zadne kola, (predpokladam ze mas vzadu bubne) a pozriet sa na samosponovak... mal som velmi podobny problem, a jeden z priznakov bol prepadanie brzdy... skus to vazne zhodit dole, a pozriet sa na ten samosponovak, ci ti drzi v polohe...
Fiat Punto ll 1,9JTD 59KW / 80HP
http://www.italycarsclub.sk
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - propadání brzdového pedálu

Příspěvek od abusacek »

A co třeba nechat změřit brzdovou kapalinu jestli v ní už není voda?
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
dj-jr
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2008, 12:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - propadání brzdového pedálu

Příspěvek od dj-jr »

abusacek píše:A co třeba nechat změřit brzdovou kapalinu jestli v ní už není voda?
voda je tiez nestlacitelna, takze by ti pedal s 99% pravdepodobnostou tiez nepadal... jedine co by sa mohlo stat, ze ti zle odbrzduje, lebo uz brzdovka nie je homogenna ako ma byt... (vztlak brzdovky ti vracia spat platnicky)
Fiat Punto ll 1,9JTD 59KW / 80HP
http://www.italycarsclub.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“