sniženi hlavy

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
HanibalKiller
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 lis 2008, 17:48

sniženi hlavy

Příspěvek od HanibalKiller »

co si myslite ze je lepsi snížit hlavu a nebo tohle: http://tuning.autodoplnky.cz/spesso-rac ... -1-s564067 :lol: možna melu blbosti ale radši se ptám :P
Reklama
 

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: sniženi hlavy

Příspěvek od Graun »

HanibalKiller píše:co si myslite ze je lepsi snížit hlavu a nebo tohle: http://tuning.autodoplnky.cz/spesso-rac ... -1-s564067 :lol: možna melu blbosti ale radši se ptám :P
Otazkou je proc to chces delat a co tim sledujes. Pokud chces nejakym zpusobem zvysovat vykon (zvysenim kompresniho pomeru), pocitej s tim, ze se to projevi na zivotnosti motoru.
V kazdem pripade pokud praskne tesneni pod hlavou a musi se srovnavat hlava (pokud je pokrivena prehratim) tak se dava vyssi tesneni, pokud ne, tak dosahnes toho sveho ucelu.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
HanibalKiller
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 lis 2008, 17:48

Příspěvek od HanibalKiller »

nevim no jenom zvyseni vykonu ale jako je vice mene otazka :lol: abych věděl jak to je má tu vůbec někdo sníženou hlavu? :?:
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

HanibalKiller píše:nevim no jenom zvyseni vykonu ale jako je vice mene otazka :lol: abych věděl jak to je má tu vůbec někdo sníženou hlavu? :?:
Podle mne to ma kazdy, kdo musel podstoupit vymenu praskleho tesneni a srovnani hlavy, coz u punta bude skoro kazdy druhy okolo 100tis km. Neni nutne vzdy srovnavat. U naseho Punta to delane bylo. Je otazka, zda tam v servise davali vyssi tesneni ci nikoliv. Urcite to nebylo vsak zamerne delane.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
HanibalKiller
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 lis 2008, 17:48

Příspěvek od HanibalKiller »

ještě otázečka o kolik se snižuje hlava? aby to bylo v pohode? a když snížím hlavu je tam lepší to sportovní těsnění nebo normální?
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: sniženi hlavy

Příspěvek od l-cizek »

já když sem jí dal dolu, tak jsem to dal pro sichr na srovnání... stáhnul mi jí o 0,012 mm!!! za 400 korun... kdybych to věděl, tak mu řeknu at mi to vezma aspoň o 0,5mm nebo at se na to vykašle uplně
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: sniženi hlavy

Příspěvek od Graun »

l-cizek píše:já když sem jí dal dolu, tak jsem to dal pro sichr na srovnání... stáhnul mi jí o 0,012 mm!!! za 400 korun... kdybych to věděl, tak mu řeknu at mi to vezma aspoň o 0,5mm nebo at se na to vykašle uplně
Jsi si jisty, ze Ti ten dotycny stahoval pouhych 12 tisicin mm? Na cem to delal (frezka/bruska/CNC centrum)? Jinak se srovnava hlava dle pokriveni, radove v desetinach mm.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: sniženi hlavy

Příspěvek od Vencapunto »

Většinou se to dělá na magnetkách, a pokud vim tak neni problém ji stáhnout o 12tisícin.Kolega z práce si nechal rovnat hlavu,nevim o kolik,ale u nás si řekli 15kč.Čuměl sem jak půl prdele z houští když mi to řek :shock: :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: sniženi hlavy

Příspěvek od l-cizek »

Graun píše:
l-cizek píše:já když sem jí dal dolu, tak jsem to dal pro sichr na srovnání... stáhnul mi jí o 0,012 mm!!! za 400 korun... kdybych to věděl, tak mu řeknu at mi to vezma aspoň o 0,5mm nebo at se na to vykašle uplně
Jsi si jisty, ze Ti ten dotycny stahoval pouhych 12 tisicin mm? Na cem to delal (frezka/bruska/CNC centrum)? Jinak se srovnava hlava dle pokriveni, radove v desetinach mm.
to nevim na čem to dělal, jen sem to tam dovez a druhej den si pro to přijel... on doma renovuje zbraně a tam si myslim že je potřeba veliká přesnost, tak jestli to dalal na nějaký mašince co dělá i ty zbraně... nevim
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Re: sniženi hlavy

Příspěvek od alibaba »

Ked my prehrievalo motor tak som si myslež je to prasknuté tesnenie pod hlavou tak som ju dal zhodiť.
Nakoniec to bola vodná pumpa, ale pod hlavu muselo ist nove tesnenie (cca. 2000.- sk) samozrejme hlava bola pre istotu na magnetke a išlo z nej dolu -0,26 mm.
A ide teraz úplne v pohode (12.000 km po výmene tesnenia).
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“