klepot někde z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: generalka

Příspěvek od Graun »

Stanno píše:Tak a je to definitivne... klepe to od kluky a ojnic.. na buduci tyzden to ide na generalku, kedze to zerie aj olej ... dnes mi to aj nejak divne startovalo a takmer zdochlo na krizovatke..

A to ma auticko len 112 tis. km .. predchadzajuci majitelia (prva bola zena) sa na tom asi vyzurili ...
Tady se nabizi snad tri vysvetleni...
1) nebyly provadeny pravidelne vymeny oleje
2) km neodpovidaji poctu na tachometru
3) byl to nejaky pondelni ci patecni kousek

V kazdem pripade je to nestesti kupovat auto po takovychto majitelech, to clovek z toho roste.

Btw my jsme take kupovali auto s nejakyma 114tis km, ale to uz tam byly vymeneny dily predchozim majitelem jako spojka, ramena, vyfuk, vlnovec, rozvodak a take prebrusovana hlava, menene tesneni pod hlavou, cele chlazeni (podle faktur nejakych 30tisKc). Naposled jsem resil, ze po umyti motoru, ze spatne starter startoval. To vyresilo vytazeni, ocisteni a montaz. Co jsem delal ja, ze jsem musel vymenit vadnou lambda sondu. Nyni to je motoricky v poradku, avsak stranka karoserie a hlavne podvozku byla nic moc. Musel jsem to hned poresit, nebot za par let by to byla sama dira. Nikdo tam od zacatku neprovedl zadny ochranny nastrik, az nyni.
Zena ma nyni svoje auticko v poradku a je spokojena. :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Reklama
 

Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: generalka

Příspěvek od Stanno »

Graun píše:
Stanno píše:Tak a je to definitivne... klepe to od kluky a ojnic.. na buduci tyzden to ide na generalku, kedze to zerie aj olej ... dnes mi to aj nejak divne startovalo a takmer zdochlo na krizovatke..

A to ma auticko len 112 tis. km .. predchadzajuci majitelia (prva bola zena) sa na tom asi vyzurili ...
Tady se nabizi snad tri vysvetleni...
1) nebyly provadeny pravidelne vymeny oleje
2) km neodpovidaji poctu na tachometru
3) byl to nejaky pondelni ci patecni kousek

V kazdem pripade je to nestesti kupovat auto po takovychto majitelech, to clovek z toho roste.

Btw my jsme take kupovali auto s nejakyma 114tis km, ale to uz tam byly vymeneny dily predchozim majitelem jako spojka, ramena, vyfuk, vlnovec, rozvodak a take prebrusovana hlava, menene tesneni pod hlavou, cele chlazeni (podle faktur nejakych 30tisKc). Naposled jsem resil, ze po umyti motoru, ze spatne starter startoval. To vyresilo vytazeni, ocisteni a montaz. Co jsem delal ja, ze jsem musel vymenit vadnou lambda sondu. Nyni to je motoricky v poradku, avsak stranka karoserie a hlavne podvozku byla nic moc. Musel jsem to hned poresit, nebot za par let by to byla sama dira. Nikdo tam od zacatku neprovedl zadny ochranny nastrik, az nyni.
Zena ma nyni svoje auticko v poradku a je spokojena. :wink:
jazdene auto je loteria.... a ja mam stastie v laske.. co uz :))))
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

Stanno píše:
popotuner píše:ok tak potom napis co ako. No tak to preco ide len 140?? :shock: moje krasne do 160 bez ziadneho hluku a pri 175 trosku trasie volant :D
moj uz pri 120km/h huci jak o dusu .. :((( ja mam nejake divne Punto...

tak to vymen stanno neoplati sa ti to drzat :!:
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Tak mam stejnej "problém jako je tu někde popisován, dokonce i v jiných tématech. Když nastartuju a motor je studenej, tak to dost nahlas klepe, jako by tam někdo klepal kladívkem... Pravděpodobně ventily, podle toho, co jsem se tu dočetl. Zároveň když se kouknu na to ozubený kolo na vačkový hřídeli (myslim, že je to ona ;) ) co ho pohání rozvodovej řemen, tak se tak trošku klepe do stran, jako když máte silniční kolo a máte na něm takzvanou "osmičku" ;) Myslíte že to má nějakou souvislost, je to normálně, nebo bych to měl urychleně řešit?
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

no...ja som moj klepot zatial neporiesil (nikto nema cas). Avsak mam pocit, ze to NESUVISI s motorom, lebo inac ide velmi dobre.

Nemoze mi nieco sa niekde dotykat? mam meneny nejaky silentblok na prevodovke, a odvtedy mam take zachvevy do riadiacej paky.. nemohlo to vymlatit nejake ine silentbloky?

hlavne ze to jazdi .. :))
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Nemáte někdo nějakej jednoduchej návod jak seřídit ventili, kompletní demontáž a montáž, na co bych si měl dát bacha a tak podobně? Myslim, že to neni nic složitýho,ale nikdy jsem to nedělal, navíc ty bezva stránky s návodama na Punto někdo skvěle aktualizoval a neni tam nic...
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Snowfox »

*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Ty jo, super. Díky. Kde se to tam vzalo ? :D:D
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Nevíte někdo kde lehce sehnat ty vymezovací podložky ventilů? Většinu dílů na auta kupuju přes net, ale tam jsem našel položky akorát na Ladu... :(
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já je sehnal v Italdílech tady v Kladně.Berou díly z Autokelly,ale přímo v Autokelly mi je nedokázaly sehnat :roll:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
keomatepo
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 11 zář 2008, 21:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keomatepo »

popotuner píše:ok tak potom napis co ako. No tak to preco ide len 140?? :shock: moje krasne do 160 bez ziadneho hluku a pri 175 trosku trasie volant :D
Ja ma Punto 75, r.v 97 a taha to len na 160, do 160 v pohodke a od 160 to islo vazne pomaly ledva na 165.. tak som to nechcel dalej silit, myslis ze to da 170 - 175?
Špunto 75, 1.2 8V, 54kW :)
dB Drag Nitrianske Rudno ´09 - 130,5 dB @ 56Hz
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

tak v skratke ..ako som uz pisal inde.. moj klepot robi vola v ulozeni vacky.. nieco tam zabrusili, dotiahli a povedali, ze sa to ale bude vraciat..

kazdopadne, ze si nemam robit tazku hlavu, ze to az tak nevadi. Ze jedina moznost je nova hlava, ale do toho sa mi neoplati ist.

Drzte sa
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
jamir
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 07 srp 2007, 01:39
Bydliště: JM

Příspěvek od jamir »

Mě to u prvního punta 55S taky klepalo na pravé straně jakoby v cívkách :) a v pohodě jsem s ním najezdil skoro 20 000km :D
Fiat Punto MK1 1.2i 75 ELX
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

keomatepo píše:
popotuner píše:ok tak potom napis co ako. No tak to preco ide len 140?? :shock: moje krasne do 160 bez ziadneho hluku a pri 175 trosku trasie volant :D
Ja ma Punto 75, r.v 97 a taha to len na 160, do 160 v pohodke a od 160 to islo vazne pomaly ledva na 165.. tak som to nechcel dalej silit, myslis ze to da 170 - 175?
No skusit to mozes. Mne tiez ide od 150 uz pomaly ale 170 zneho vydusim.A to mam 1.1 96 fakt tomu nechapem :o a uz som ho premeraval aj zdruhym autom lebo som neveril tachometru :D
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

jamir píše:Mě to u prvního punta 55S taky klepalo na pravé straně jakoby v cívkách :) a v pohodě jsem s ním najezdil skoro 20 000km :D
A pak co???????
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“