klepot někde z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

jamir
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 07 srp 2007, 01:39
Bydliště: JM

Příspěvek od jamir »

popotuner píše:
jamir píše:Mě to u prvního punta 55S taky klepalo na pravé straně jakoby v cívkách :) a v pohodě jsem s ním najezdil skoro 20 000km :D
A pak co???????
Pak bohužel přišla havárka, ale věřím tomu, že by auto jezdilo v pohodě do dneška :)
Fiat Punto MK1 1.2i 75 ELX
Reklama
 

popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

Takze uz je tento problem definitivne vyrieseny pricinou toho cudneho klepania. Na pricine je vackovy hriadel ktory ma malu volu a ta zapricinuje obcasne klepanie. Nieje to velmi vazna zavada a pri pravidelnom kontrolovani stavu oleja sa s tym moze v pohode jazdit. Musi byt v motore vzdy dostatok oleja. Tato zavada sa da odstranit iba vymenou komplet hlavy takze tak :D
keomatepo
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 11 zář 2008, 21:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keomatepo »

keomatepo píše:
popotuner píše:ok tak potom napis co ako. No tak to preco ide len 140?? :shock: moje krasne do 160 bez ziadneho hluku a pri 175 trosku trasie volant :D
Ja ma Punto 75, r.v 97 a taha to len na 160, do 160 v pohodke a od 160 to islo vazne pomaly ledva na 165.. tak som to nechcel dalej silit, myslis ze to da 170 - 175?
No minule som z toho vytiahol 175 .. ale to uz bola cista vrazda :D:D
Špunto 75, 1.2 8V, 54kW :)
dB Drag Nitrianske Rudno ´09 - 130,5 dB @ 56Hz
filko
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2009, 20:15

Re:

Příspěvek od filko »

No minule som z toho vytiahol 175 .. ale to uz bola cista vrazda :D:D
Tak to sa mi tiez nechce verit aby 1.1 dala tolko. Mas ho od vyroby? Nebolo prechipovane? Neskusal som zatial u svojho maximalku ale uz pri 140 malo co robit a neviem si predstavit aby tahalo az do 160 ci 175km/h.

Inak taky humor ohladom klepania auta. Mne sa stavalo, ze pri jazde mi obcas pri zakrutach klepalo nieco v oblasti motora. Najprv sme si mysleli, ze to bude nieco so zavesenim kolies ci loziska a pod. Po 2 hodinach v servise a hladani chyby si mechanici povedali, ze nevedia kde je chyba tak ma poslali domov, ale pri vychadzani z garaze sa este jeden mechanik pozrel pod kapotu. A v tom prislo vyriesenie problemu klepania. Budete sa cudovat ale bola to hlupa truba, ktora nevydrzala na narazniku a vysela na kabloch a preto pri zakolisani vozidla narazala do konstrukcie vozidla. Tak sme sa s mechanikmi pobavili a oni si zobrali jednu radu, ze pri Fiate a klepani treba kontrolovat ci nieje uvolnena truba. :)

Stanoo: Pozeram ze mas Fiat Punto 55 S, cerveny a si z PO? dokonca mas aj zlty zamok na volante. Nebyt tej poznavacej znacky myslim si, ze je to moje auto :))
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od Stanno »

cau filko.. aj ty si z PO?? A cervene Punto..takych tu beha neurekom.. Punt sa tu vynorilo ako hub po dazdi..asi je tu nejaky Fiat-dovozca :)))

Ozvi sa cez sukromnu spravu :)
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
geasy
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2009, 21:55
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od geasy »

Heh tu je sami clovek z PO pozeram :lol: Tiez mam ten problem, ze mi to niekde v okoli motora klepe. Ked nastartujem tak trocha píska nejaky remen a potom prestane, ked sa motor zohreje tak to potom huci a trocha popiskuje. Mal som menene rozvody, filtre atd... odvtedy sa mi zda ten motor nejak hlucny. Moze to byt tym, ze mam niekde zle ukotveny vyfuk v motorovej casti, lebo on je uz aj dost prehnity. dik
Punto 1.1, r.v. 1997, 116500 km
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od Stanno »

geasy píše:Heh tu je sami clovek z PO pozeram :lol: Tiez mam ten problem, ze mi to niekde v okoli motora klepe. Ked nastartujem tak trocha píska nejaky remen a potom prestane, ked sa motor zohreje tak to potom huci a trocha popiskuje. Mal som menene rozvody, filtre atd... odvtedy sa mi zda ten motor nejak hlucny. Moze to byt tym, ze mam niekde zle ukotveny vyfuk v motorovej casti, lebo on je uz aj dost prehnity. dik

skontroluj si alternator.. moze byt KO.. ked to piska a huci, moze to byt nejake lozisko..
kde presne v PO si? A ake Punto mas? :)

Punto zdar!
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: klepanie a start asi na tri valce

Příspěvek od Plecháč Tony »

Stanno píše:caute... klepe mi to uz dlhsie, nie je to vsak pravidelne..robi to aj za tepla aj za studena, ale len na volnobehu.. a nie vkuse ale v akychsi intervaloch... ]
Mám podobný problém. Není to klepání vačky, ta mi klepe jen v zimě ;-) Jde to někde od rozvodů a jen na volnoběh (aspoň myslim) Není to s tak krátkým intervalem, jako když klepe vačka, má to tak 2sec. až 3sec. rozestupy. Vždy je to jako by se něco rozkmitalo a párkrát zacinkalo, ajko kovovou tyčí v kovový trubce, nebo ve váze... Slyšel jsem, že třeba u nějakejch fordů něco podobnýho dělala řemenice na klice, tak mi napadlo, jestli to nemůže dělat taky nějaká řemenice. Buď na klice, vačce, nebo třeba alternátoru. Jinak rozvody jsou tam měněný a snad to není odfláknutý.... Ale co jsem tady čet, tak asi dvakrát je tu podobnej případ a taky po výměně rozvodů....
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie a start asi na tri valce

Příspěvek od Stanno »

Plecháč Tony píše:
Stanno píše:caute... klepe mi to uz dlhsie, nie je to vsak pravidelne..robi to aj za tepla aj za studena, ale len na volnobehu.. a nie vkuse ale v akychsi intervaloch... ]
Mám podobný problém. Není to klepání vačky, ta mi klepe jen v zimě ;-) Jde to někde od rozvodů a jen na volnoběh (aspoň myslim) Není to s tak krátkým intervalem, jako když klepe vačka, má to tak 2sec. až 3sec. rozestupy. Vždy je to jako by se něco rozkmitalo a párkrát zacinkalo, ajko kovovou tyčí v kovový trubce, nebo ve váze... Slyšel jsem, že třeba u nějakejch fordů něco podobnýho dělala řemenice na klice, tak mi napadlo, jestli to nemůže dělat taky nějaká řemenice. Buď na klice, vačce, nebo třeba alternátoru. Jinak rozvody jsou tam měněný a snad to není odfláknutý.... Ale co jsem tady čet, tak asi dvakrát je tu podobnej případ a taky po výměně rozvodů....
tony.. mne to robi podobny zvuk, ked je auto v zatazi ..(kopec a tak) e este nema idealne otacky... stiahni si okienko a pocuvaj, ci ti to robi aj vtedy.. Este som nezistil co to je :(.. Ale inak ide auto ako-tak.
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od l-cizek »

tak se opět přidávám do klubu :? taky mi tam něco klepe...řekl bych že to bude moc velká ventilová vůle, poněvadž mi to klepe jak za tepla tak za studena a motor má na volnoběh nepravidelnej chod...ale to měl beztak odjakživa :lol: takže o víkendu de víko dolu a bude se měřit...jinak je nějakej způsob,jak je třeba seřídit i doma?? bez těch spešl nářadích?? Prostě ze šroubovákem nebo jinou "vychytávkou"? :D
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od liborko »

l-cizek píše:tak se opět přidávám do klubu :? taky mi tam něco klepe...řekl bych že to bude moc velká ventilová vůle, poněvadž mi to klepe jak za tepla tak za studena a motor má na volnoběh nepravidelnej chod...ale to měl beztak odjakživa :lol: takže o víkendu de víko dolu a bude se měřit...jinak je nějakej způsob,jak je třeba seřídit i doma?? bez těch spešl nářadích?? Prostě ze šroubovákem nebo jinou "vychytávkou"? :D

jo jde to,prostě změříš vůli měrkama a až budeš mít naměřeno vyndáš vačkovou hřídel,poměníš podložky a dáš ji zpět :wink: je to složitější,ale jiný způsob není,jedině že by sis sehnal zatlačovadlo zdvihátek,to je pak práce na max.20minutek. A ted ten problem s klepáním "jakoby od cívek" dělalo mi to to samé a způsobuje to opravdu vačková hřídel která je ohlá a háže,jak už tu bylo psáno.Je pak nutné zkontrolovat zda nejsou vymleté kluzné plochy uložení vačky. Pomůže jedině výměna za jinou,je tam povolena jakasi tolerance házivosti,vše je popsané v knize jak na to. Není to ale nic vážného,dá se s tím jezdit.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od l-cizek »

aha...a jak se jako ohne?? A jak poznám že je ohnutá?? já už se snad z toho motoru pos... a to jsou prej nejspolehlivější motory, co se do punta dávali jo?? :roll:
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od Stanno »

l-cizek píše:aha...a jak se jako ohne?? A jak poznám že je ohnutá?? já už se snad z toho motoru pos... a to jsou prej nejspolehlivější motory, co se do punta dávali jo?? :roll:
heh..a nerobil si ty uz generalku raz? bo ja idem teraz robit.. :(( olej je vo vzduchovom filtry..asi su kruzky zle a aj gufera.. nieco tam klepe a cvrlika, zere to 0.5l oleja na 1000km.

Tak dufam, ze ked za to vycalujem 500 Eur a viac, tak ze to pomoze..
Naposledy upravil(a) Stanno dne 25 črc 2009, 13:50, celkem upraveno 1 x.
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od l-cizek »

jo...dělal jsem hlavu ...simerinky ventilů,zabroušení sedel a srovnání... a stejně k prdu...na podzim ještě vyměnim tlumiče a pak už jen jezdim dokaď se to punto nerozpadne... taky si chci udělat radost něčím jiným, než jen rvát prachy do auta :evil:
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: klepot někde z motoru

Příspěvek od l-cizek »

lidi...mě furt nejde do hlavy,jak se vačka může ohnout a tímpádem pak vymele uložení...sakra...dyť ta vačka je z materiálu jak hovado! To přece není nějaká slabostěná trubička, ale tyč ze slitiny železa ne?? A jedinou práci co dělá je stlačování pružinek na ventilech...nám, slabejm lidem to může přijít jako fuška, ale pro takovou tyč? Ta o tom ani neví!...asi si tam dám sportovní výfuk...nebo jen nějakou trubku nejlíp...to pak žádný klepní neuslyšim :lol:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“