TYP - info pri koupi

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Pavel-RyVeS
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2006, 22:17
Bydliště: Louny - Citoliby
Kontaktovat uživatele:

TYP - info pri koupi

Příspěvek od Pavel-RyVeS »

Premyslim koupit na popojizdeni po meste Punto kolem roku 96,97.
Je neco na co si dat pozor? Nejake caste zavady a podobne?
Delaly se i se servem? Nikde jsem ho jeste nevidel. Da se s tim parkovat i bez serva (bude s tim jezdit manzelka a ma 45kg, tak aby to utahla)?
Naposledy upravil(a) Pavel-RyVeS dne 13 čer 2006, 22:40, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Budeme mluvit o nizkoobjemovych benzinech, predpokladam... ;-) Tak tohle auto jede vetsinou porad. Kdyz se prodava, tak byva foukly tesneni pod hlavou (tesneni 500 Kc + prace), v pr. spojka (vetsinou se vysere pritlacak a lamela je ok), no a nejcasteji byvaji v haji loziska zadnich ramen. Sada, kde sou loziska, sroub a takova plastova trubka stoji cca 1100 Kč. Je to na jednu stranu. Jinak celkem bezproblemu. Se servem se urcite delaly. Klasickych jednajednicek (55) hodne malo, par jednadvojek (60), ale urco se davaly serva do jednadvojek (75 a 80). Osumdesatka jednadvojka uz je mazzec, je to sestnactiventil a to cislo odpovida poctu koni. Nedavaly se do vsech 75tek, ale myslim, ze do vetsiny. No a pak se davaly do tech turbonaft, atd. Ale i punto bez serva se da v poho utocit. V Puntu sou velky volanty, takze ta paka je ok. Ta moje ma 55 kilo a s mym Puntem obcas jezdi, mam tam patnactky, gumy 195 a utoci to. Sice se u toho zahreje, ale utoci to... :-D

Ale jestli chces koupit Punto za rozumnou cenu, tak stejne koupis neco uplne v zakladu, kde nebudou el. okna, airbagy a jiny ruzny doplnky, tudiz ani servo. Ale myslim, ze je to ok i bez serva.

Jo a jeste si davej pozor na to, aby auto melo tri klice. Dva modry a jeden cervenej. Pokud nebude mit cervenej, tak nebrat, anebo brat a ukecat slevu. Uz se to tady resilo nekolikrat, protoze pokud by se ti pos... imobilizer, potrebujes kodovaci klic. A to je ten cervenej. Kdyz ho nemas, musis koupit novou jednotku code, novy zamky, novou vlozku spinacky, atd a takova sranda muze vyjit i na dvacet tisic. Samozrejme jednotka se da odkodovat a jezdi se vesele dal, ale bez zabezpeceni.
Hustokrutost
luckyna
Znalec
Příspěvky: 543
Registrován: 06 lis 2005, 22:21
Bydliště: Praha,Roudnicko

Příspěvek od luckyna »

no mě se rovnala hlava po měsíci a půl po koupy,dělal mi to mechanik co má na starost firmu NEXT,ta měla z 90% autopark pokrytý 1. Puntama,každé druhé se uvařilo.Na to ty auta dost trpí.Je to asi slabost 1,1 obsahu.

Když tam nedáš 30cm volant a 195ky gumy,neměla y mít problém i bez posilovače. :wink:
Pavel-RyVeS
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2006, 22:17
Bydliště: Louny - Citoliby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel-RyVeS »

lacin píše:Budeme mluvit o nizkoobjemovych benzinech, predpokladam... ;-) Tak tohle auto.............dal, ale bez zabezpeceni.
Diky za podrobne informace. Jde o benzin a nejaky maly obsah kvuli pojistce.
Manzelka jezdila favoritem a tak snad ten volant nepujde hur nez tam. Airbag je podminka (pouceni po bouracce s fackem), jinak muze byt v podstate zaklad.
Mas i nejakej typ kde nakupovat? jestli u nas a nebo treba v nemecku. Zatim jsem koukal jen v nemecku a jsou tak 1000-2000eur.
Je tadle cena za neco slusnyho realna i u nas?

Nemas icq? mel bych jeste par dotazu :-)
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No dost rizikovy misto je u prvniho valce (pocitano od rozvodu), tam je misto, ktery je spatne chlazeny a tam se to obcas podfoukne. Ale stotisic to vydrzi a pak se uvidi. A prispiva tomu i pouzivani spatne redene Parafly... Ajsikju mam.... :-) Mas tam autorizaci....

No kazdopadne s Puntem se ji bude jezdit tisickrat lip, vim o cem mluvim... ;-) Jinak ceny Punt treba v Ackach sou kolem 90ti uplny soc. verze bez niceho. To je neprodejny. Realna cena je kolem 70ti za peknou jednajednicku. Samozrejme, pokud bych chtel nejakou lepsi vybavu a treba 99 rok, tech 90 by bylo taky real... Taky de o to, co si ses schopen udelat sam. Auto je to jednoduchy, staci troska zkusenosti a vsechno de udelat doma.

Tohle prodava clovek za 60, je to 75ka (jednadvojka 75koni), rok, 97, eL.okna,central,spojka,brzdy.oleje,servo,ABS,STK 08.

Obrázek
Hustokrutost
Jill
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 23 led 2006, 08:23
Bydliště: Praha/Zlin

Příspěvek od Jill »

Jenom snad male doplneni 1,2 16V v MKI ma 85 Koni ne 80.
Co se Fava a Pun´ti tyce, tak neni co resit! :)
IQTQ - MKI 1,2 16V 63kw
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

jinak bacha na víčko nádrže a termostaty :)
Pavel-RyVeS
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2006, 22:17
Bydliště: Louny - Citoliby
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel-RyVeS »

jirka píše:jinak bacha na víčko nádrže a termostaty :)
co tim myslis?
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

je to neřest punt. Častou závadou je, že nejde zamknout víčko nádrže a nefunfující termostat. Já jsem toto řešil hned po koupi :)
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Tak vicko nadrze staci rozebrat a spravit a termostat stoji 4 kila a vymena je na deset minut. Ale termostat je vec, ktera se sere u vsech aut stejne... :-)
Hustokrutost
pe3k
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 čer 2006, 00:23
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od pe3k »

Můžu se taky připojit k dotazům?! :D
Taky přemýšlím o puntu-kvůli přítelkyni-podmínka je servo. budu v tom jezdit i já tak se trošku bojím té nejslabší verze....(55)
1.Jak je to s tou 60PS verzí-dá se s tím jezdit a sem tam něco předjet? :)

2. kdybych se dostal k té silné 1.2(75PS) -jak je to se spotřebou-není příliš veliká? je tento motor nějak víc poruchový než ostatní?


Co byste poradili za motorizaci(spolehlivost, rozumná spotřeba, rozumný výkon)? do té 1.1 se mi opravdu nechce :oops: :lol:
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

1,2 16V s 85 koníky jede skvěle, je to lehké autíčko, takže předjedeš koho chceš, když se snažíš :) Spotřeba kolem, 5,6-5,8l
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No 75tka a 85tka sou vicebody a je tam kapku slozitejsi elektronika. Neboj, i s 55tkou se da predjizdet, ale chce to umet. Hlavne necekat, ze v kopci das petku, slapnes na plyn a urve ti to hlavu... :-D

Jo a k te spotrebe u 85tky 5,5 - 5,8, to ber s rezervou. Jestli chces jezdit za tuhle spotrebu, tak ten vykon na nic nepotrebujes... ;-) trc trc... :-D
Hustokrutost
pe3k
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 čer 2006, 00:23
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od pe3k »

Hlavne necekat, ze v kopci das petku, slapnes na plyn a urve ti to hlavu... Very Happy

LOL :)

teď jsem zvyklý na 70PS tak bych chtěl aby to bylo tak nějak stejné..
Mohli byste poradit jaký motor teda zvolit, nebo spíš jestli je nějaký víc poruchový nebo to s ním není uplně ono?

Když jsme u té spotřeby-mohli byste napsat přibližnou spotřebu 1.1(55) 1.2(60) a 1.2 (75-85) ať vím jak to teda je..

Lacin a jirka- díky za odpovědi :wink:
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

lacin píše:Tohle prodava clovek za 60, je to 75ka (jednadvojka 75koni), rok, 97, eL.okna,central,spojka,brzdy.oleje,servo,ABS,STK 08.
Bez ty spojky a brzd bych to nekupoval. Hlavne bez tech brzd... :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“