Ekologická daň, slyšeli jste už o tom??

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Kačík*
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 16 dub 2007, 13:41
Bydliště: Trnovany u Litoměřic
Kontaktovat uživatele:

Ekologická daň, slyšeli jste už o tom??

Příspěvek od Kačík* »

A aby toholo málo, Bursíkovo ministerstvo přišlo s takovou výší ekologické daně, že mnohdy může i dvojnásobně překročit cenu vozu. Ministerstvo tvrdí, že jsou u nás auta zastaralá a tento přístup umožní rychlejší obnovu vozového parku v České republice.
A tak se má za vozy vyrobené před rokem 1992, tedy 16 let staré vozy platit poplatek 10000, za vozy z let 1992-96 pět tisíc a za vozy z let 1996-2000 tři tisíce korun. Hlavním hlediskem výše poplatků ale prý nemá být stáří vozu, ale emisní limity, které se tehdy zaváděly.
hezký ne :lol: bere se to podle toho co máte v techničáku napsáno u směrnice EHS/ES č: .../...

moje punto (1,2 60SX z 98roku) tam má 94/12 a to je podle článku v MF dnes (19.11.) EURO II - tudíž za punto by nový majitel zaplatil 3000kč ... tím se spousta aut stává neprodejnými, protože u nejvyšší EURO 0 je tento poplatek dokonce 10000kč, pak tam ještě najdeme EURO I za 5000kč


řeknu vám, že mi to ráno zkazilo chuť k jídlu ... nechlubím se tím, že chci punto napořád, to právě, že ne, ale tahle bejkárna mi ho asi na furt už na triku nechá :lol: :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

tak to jsme na tom stejne ne ? (1,2 60SX z 98roku) tam má 94/12
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abusacek »

Dohy píše:tak to jsme na tom stejne ne ? (1,2 60SX z 98roku) tam má 94/12

Já mám taky 94/12
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

a par info k doplneni ode me:

každé auto má svoje označení euronormy dle emisí v TP a ta je od E0 - E5,
dle toho rozdeleni se bude platit fin.castka jak psala Kacik v prvnim prispevku : od 10tis (norma s nulou) a nize odstupnovane.
platit se bude za prvni prihlaseni/prehlaseni a za prehlaseni na druheho majitele (ne,podle poradi v TP ale proste od toho noveho roku).pak uz se platit prehlaseni nebude u dalsich majitelu.
tyhle prachy zaplatis k beznemu prihlaseni,ktere vychazi cca 800,-
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

tabulka převodů

Příspěvek od Renda »

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

aneb jak chudým lidem opět vytahat co nejvic peněz z kapes, nic víc než bordel bordel a ještě jednou bordel,toho kdo to vymyslel bych pověsil do průvanu za koule
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

Tak a ted se pochlapte.TED mi borec privezl technicak..neuveritelny.Mam emisni normu 96/69 což odpovida E2 :evil: ALE!!!Nahore je u ES č. e3*98/14*0048* takze je to EURO trojka nebo ne??To je sittuuace :?
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tak pokud máš emisní normu 96/69 tak je to euro 2,to druhý číslo nevim co znamená
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

To druhý číslo je nahoře v techničáku a právě ten údaj před hvezdičkou předesílá EURO.Ale teď jde o to,co bude priorita.Hergot to je zbytečnejch nervů kvůli mongolům z vlády :evil: zejtara se ještě pozeptám křepelky na úřadě.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Renda píše:To druhý číslo je nahoře v techničáku a právě ten údaj před hvezdičkou předesílá EURO.Ale teď jde o to,co bude priorita.Hergot to je zbytečnejch nervů kvůli mongolům z vlády :evil: zejtara se ještě pozeptám křepelky na úřadě.
Krásný pojmenování :mrgreen:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

No tak asi takto přátelé.Dnes jsem byl na evidenčce a při té příležitosti som se opýtal montérky jako kolik že má můj fiátek teda to Euro.Montérka svižně vyhověl a po dvaceti minutách vyběhl z kanclíku a schladil mě jednoduše tím,že emisní normu v žádném připadě neurčuje nějaký číslo nahoře (e3),ale právě ta spařená přiblblá kolonka ve které mám ta dvě čísla s lomítkem.Tudíž můj Špuntkwaň je Euro 2-Bůůůů :cry: a já si půjdu stoupnout dnes ve 3 v noci k úřádu s termoskou rumu a čaje nooo a ráno ho přihlásím. :? NO COMMENT!
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tak to ti přeju pevný nervy na úřadu.U nás už v 8 ráno nejsou pořadový lístky :?
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

Já už tam byl včera :) přišel sem ve 3:30,si říkam přijdu takhle pěkne brzo :P jako MASTER a pak se budu jen chechtatj,jak se na ostatní nedostane :) jenže sem tam přijel a byl sem pátej jak rezerva.Takže do 7:30 luxusní postávání venku a pak se to tam nahrnulo dovnitř jak vlna.Během 15min rozdali 50 lístků a ostatní ČAU! 8)
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

Pane bože já sem strašnej neštastníík :cry: :cry: :cry: to je snad na nový vlakno alias :'MOJE PŘIHLÁŠENÍ AUTA' aneb: 'začátek podvodníků v Čechách.'Nejen že sem znova stál v tý strašný kose venku(tentokrát ani 2 svetry nebyly to pravé),ale ještě sem dostál 'VÝKOP'!Nějaká pipina totiž napsala bývalému majiteli do techničáku:TYP MOTORU NEČITELNÝ,ČÍSLO MOTORU NEEVIDOVÁNO.A to je ku... problém.No zkrátka zpátky na evidenčku a před tím důkladná práce rukou se šmirglem ne bloku motoru.Techik vystavil fiktivní protokol za 1,- a udělal mi jakoby novou evidenčku už se zapsanými čísly.Teď ale začíná to nejlepší :) s tímhle musím znovu na úřad na PŘESTAVBY,DOVOZY a tam technik musí schválit tento typ motoru.Kamarád mi tady na NETu dohledal dle VINka a typu,že to mám v pořádku,ale taky není vyloučené,že technik-úředník bude pěknej mongol a bude chtít zápis od FIATU a to je cesta k řiti.Neboť mi bylo řečeno,že tam to může stát i bůra :x takže se bojim..
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tak si nech číslo motoru vymazat.Já ho mam taky vymazaný a ani na evidenčce nekuokali ani na typ motoru.Jo ale když chytneš mongola tak je problém snad všechno
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“