cislo motoru

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: kod motora

Příspěvek od nero30 »

ja ho ani nepotrebujem kvoli evidencii,len chcem menit rozvody,filtre,olej a zistil som ze niektore veci su rozdielne medzi 105-kou a 110-kou.dik skusim ho najst
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: cislo motoru

Příspěvek od Matess »

Typ motoru by měl jít zjistit v EPERu, stačí VIN. Když mi ho pošleš přes SZ tak se podívám.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kod motora

Příspěvek od kubiii »

nero30 píše:ja ho ani nepotrebujem kvoli evidencii,len chcem menit rozvody,filtre,olej a zistil som ze niektore veci su rozdielne medzi 105-kou a 110-kou.dik skusim ho najst
Na to by ti měl stačit velkej techničák, tam ten typ motoru je.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
jasek06
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 25 zář 2008, 19:58

Re: cislo motoru

Příspěvek od jasek06 »

Tady jde o to ze nevi jestli tam je ten motor ktery tam ma byt.Proto se pta kde je kod motoru na motoru.
Multipla 1,9 JTD 110, r.v.2002
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: cislo motoru

Příspěvek od nero30 »

jasek06 píše:Tady jde o to ze nevi jestli tam je ten motor ktery tam ma byt.Proto se pta kde je kod motoru na motoru.
...ty si to pochopil spravne......podla vin zistim aky by tam mal byt motor,a na evidencke ti skontroluju VIN a to je vsetko.motor dnes uz pri prepise nekontroluju.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cislo motoru

Příspěvek od kubiii »

nero30 píše:
jasek06 píše:Tady jde o to ze nevi jestli tam je ten motor ktery tam ma byt.Proto se pta kde je kod motoru na motoru.
...ty si to pochopil spravne......podla vin zistim aky by tam mal byt motor,a na evidencke ti skontroluju VIN a to je vsetko.motor dnes uz pri prepise nekontroluju.
Tak to je omyl!!! Nekontroluje se číslo motoru, ale kontroluje se typ motoru!!! A podle VIN by se sice motor zjistit dal, ale ne přímo typ, který se uvádí u náhradních dílů, ale asi jen kubatura a nějaké další označení. Mám tu před sebou dekódovaný VIN od cardetect na certifikátu, který jsem dostal při koupi vozu a tam je motor označen jinak, než je můj typ motoru.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: cislo motoru

Příspěvek od Globusman »

Přesně tak, nekontroluje se číslo, ale typ ano. Měl jsem s tím problém na evidenčce, ale pak se to nějak zaonačilo... Takže pokud tam podle TP má být motor 77kW a je tam místo něj 81 nebo 85, tak je to problém...
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cislo motoru

Příspěvek od kubiii »

Globusman píše:Přesně tak, nekontroluje se číslo, ale typ ano. Měl jsem s tím problém na evidenčce, ale pak se to nějak zaonačilo... Takže pokud tam podle TP má být motor 77kW a je tam místo něj 81 nebo 85, tak je to problém...
Tak tak, a problém je, že pokud by někdo chtěl zlegalizovat jiný typ motoru v TP, tak má u Fiatu smůlu. K tomu je totiž třeba vyjádření výrobce (dovozce), ŽE JE TO MOŽNÉ a fiat žádná dobrozdání k výměně za jiný TYP (byť by byl rozdíl jen třeba v řídící jednotce) prostě NEDÁVÁ.

O tom bych mohl napsat román :(
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: cislo motoru

Příspěvek od nero30 »

...no tak to dufam ze to cislo/kod/bude v poriadku.ja som si ho chcel len overit kvoli suciastkam...ked sa trochu oteplí tak ho skusim najst......moja blbost ze som si ho neskontroloval pri kupe,ale dufam ze bude v poriadku.majte sa.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“