Smrad z topení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Smrad z topení

Příspěvek od Boris »

Před časem jsem si nechal u opraváře vyměnit termostat (auto v zimě netopilo). Po výměně termostatu už autíčko krásně topí i v tuhých mrazech, ale od té doby když zastavím, začne to smrdět z topení. Lze tomu předejít tím, že vypnu ventilátor topení. To je ale dost hloupé, před každým zastavením třeba na semaforech ho vypínat a pak zase zapínat.
Je to smrad stejný jako v motorovém prostoru, něco mezi rozehřátou gumou a asfaltem. Nevíte někdo, jak bych tuto závadu mohl odstranit, kde hledat příčinu?
Asi to někde nasává vzduch do topení z toho motorového prostoru, nemohu ale přijít na to, kde. Budu vděčný za každý tip, radu, zkušenost.
Díky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

mam stejný problem na puntě, ale příčina je v tom že jsem si dával sportovní filtr sání a na odvětrávání klikovky jsem dal oddychový filtr,a když je motor zahřátý a mám puštěný větrák tak ty výpary mi všechny lezou z toho oddychového filtru dovnitř do kabiny a je to smrad jak prase-musim to nějak pořešit....,ale tohle asi nebude tvuj problem,možná máš tu hadici odvětrávání volnou a něco se dostane i mimo a leze ti to dovnitř, muj nazor
mufxyk
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 pro 2007, 18:59
Bydliště: BLANSKO
Kontaktovat uživatele:

odpověd na dotaz

Příspěvek od mufxyk »

smrad z topení-stejný problém,v lednu výměna radiátorku topení u opraváře,pak dotaz,prý se to těleso vypaluje,tak uvidím,nejsem tedy sám.
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Noinu27 »

Pri novych radiatoroch moze byt docasne odparovanie "Novoty" ale mam skusenosti, ze ak radiator nie je 100% ny a niekde preslzuje a mate tam nemrznucu zmes, tak sa jednoducho odparuje chladiaca kvapalina do interieru. Je to poznat na mastnych oknach zvnutra vozidla. Ak smrad ide len pri exterierovej cirkulacii vzduchu, moze to byt aj ako spominal pri stani vozidla nedostatkom vhananeho vzduchu z okolia a nasavanim z motorovej casti. Ale tam je spuusta okolnosti.
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Problém je asi v tom, že nevíme , jak se k topení dostat. Topení je mezi palubní deskou a krytem v motorovém prostoru..
Jestliže budeme vědět jak se k topení dostat, můžeme topení vyčistit a případně zjistit proč smrdí.
nemo
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 12 led 2009, 11:33

Re: Smrad z topení

Příspěvek od nemo »

Kúrenie je prístupné z motorového priestoru po odstránení tlmiacej látky na prepážke medzi motorom a kabínou. U 0,9 je to cca 5 šróbov na krížový šrobovák a treba zhodiť aj tu nesniacu gumu na vrchu prepážky.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Re: Smrad z topení

Příspěvek od velechovský václav »

U Seicenta je z pod vozu vidět otvor z klapkou ovládání topení.
Podle mého názoru při dešti je prostor topení vymýván dešťovou vodou. Pokud máme delší dobu onu klapku uzavřenu a propouštíme vzduch pouze do vozu asi se to "zasere" a vyčištění bez demontáže bude možné pouze kvalitním měkkým vymývačem lahví (štětkou) a větším množstvím vody se saponátem.
Pokud někdo vymyslí jak odstranit v motorovém prostoru kryt topení , budeme mít vyhráno.
Bohužel se mi nikde nepodařilo najít výkres topení.
Asi záměrně , proč bychom si mi blbí mohli čistit topení , když nám každý servis "odborně" vyčistí.
nemo
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 12 led 2009, 11:33

Re: Smrad z topení

Příspěvek od nemo »

Ten kryt ide dolu pomerne ľahko ,stačí zhodiť tesniacu gumu ,vyšrobovať samorezky ktoré držia ten látkovopapierový kryt a treba vyšrobovať aj tie šróby čo držia odvzdušňovák kúrenia. Potom sa dá ten kryt zhodiť a kúrenie je prístupné akejkoľvek oprave.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“