servo

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
peta
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 srp 2006, 09:53
Bydliště: Pardubice

servo

Příspěvek od peta »

Mám 1,9 jtd a začalo mi týct servo olej přímo ze řízení. Těsnící kroužky se prý samostatně neprodávájí, musím prý koupit celé řízení-t.j. cca 15000 Kč. Prosím o radu jestli to nejde nejde nahradit něčím jiným. Díky
Reklama
 

vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Zkus tam dát hustší olej (motorovej) tim už nic zkazit nemůžeš a tátovi u regaty to pomohlo, taky to trochu teklo kolem nějakýho těsnění. Tak se nasral a dal tam nějakej 15W40 a bylo po problému vše fungovalo a neteklo. (už je to asi 10 let)
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Roba
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 srp 2006, 00:15

Příspěvek od Roba »

letos v dubnu mi přestalo fungovat (hlavně v nízkých otáčkách) servo - na nějakou dobu pomohlo také přidání mot. oleje,ale po měsíci začal olej kapat - se stoupající tendencí (až 1l/100km).Následovala výměna hadice k servu(orig.3800,-) a něž po objednání dorazila,začal olej téct i z čerpadla.Jelikož jsem nechtěl dávat 14000,- za nové(a ve Fiatu tvrdili,že je shodné jen s Alfou 156) vyrazil jsem po vrakovištích okolo Prahy(hlavně směr Říčany je úrodný) a koupil ho za 2500,- .Bylo přímo :x na Multiplu 1.9JTD - přestože jsem mezitím zjistil,že je naprosto shodné s čerpadlem na Bravu které stojí nové 8500,- - asi nějaká zvláštní Fiatovská politika...
Od té doby bez problému.
joyo
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 zář 2006, 20:42
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Servo

Příspěvek od joyo »

Mám ten isty problém. Na pravej strane mi tečie olej z riadenia. Riešenie hustejším olejom alebo rôzne prípravky na dotesnenie alebo oživenie tesnení nezabrali. Olej tečie stále. V Poľsku robia generálky riadení asi za 6000 Sk. Myslím, že je to lepšie riešenie ako hľadať na vrakovisku. Kde mám záruku, že po pár kilometroch nezačne tiecť aj to z vrakoviska.
Pavkoka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2006, 08:55
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Pavkoka »

Ahoj , máš nějaké kontakty na poslé opravny ? můžeš poskytnout ?
Černá metal. MULTIPLA 1,9JTD 2003 ELX
joyo
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 zář 2006, 20:42
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Tečúci olej z riadenia

Příspěvek od joyo »

Záleží čo máš na riadení zlé. Moje nakoniec skončilo v Bratislave. Bol opadaný chróm z hrebeňa a tam už žiadne tesnenia nepomôžu. Taký servis v Poľsku nerobia. Oprava stojí 12,000 Sk a nové 13,000 Sk. Problém je ale v tom, že nové sa nedá zohnať. Momentálne nieje v SK, Polsku ani Maďarsku takže nezostalo nič iné len generálka v Blave. Pokúsim sa zohnať kontakt lebo servisáci si to chránia.
Uživatelský avatar
petko95
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 03 říj 2006, 10:31
Bydliště: Povazska Bystrica / SK

Re: servo

Příspěvek od petko95 »

Takze uz aj u mna tecie olej niekde z riadenia... Dnes vecer to veziem do servisu tak som zvedavy co chlapci zistia... Potom napisem ako som dopadol... :roll:
13.1. - takze je to "len" hadica... som si trocha vydychol :wink: este doplnim kolko ma to vyslo...
30.1. - hotovo... spolu cca 100€... trubka ktora ide z riadenia spat do nadrzky bola zosuchana a prdla (bola opreta a druhu trubku a vibraciami to asi suchalo o seba a casom sa to predralo)
Naposledy upravil(a) petko95 dne 30 led 2009, 14:38, celkem upraveno 2 x.
Multipla 11/99 1,9 JTD 77 kW
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: servo

Příspěvek od AlexAG »

Caves chlapi tak ja som čerstvo po vymene riadenia vyšlo ma na 11000 sk. Je to repas zaruka dva roky inač nove nepozhanate aj ked vam ponuknu za 35000 sk že vraj nove tak je to stale len repas.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: servo

Příspěvek od bikus »

fšem komu z něj teče... (ze serva)

Bavil jsem se svým dvorním mechanikem a ten zásadně nedoporučuje do oleje v servu mísit jakýkoliv motorový olej. Může to sice přechodně utěsnit sáknoucí těsnění, ale každý, byť sebeřidší syntetický, motorový olej, dřív nebo později poškodí lopatky čerpadla serva, páč ty nejsou na takovou viskozitu stavěné...
Prostě časem budete rvát volantem jako bez serva, protože lopatky, resp. jejich úchyty, se očešou. Nikdy není třeba kupovat servo celé nové, vždycky jde "ňák" přetěsnit, aby neteklo....
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“