Proražená guma

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Proražená guma

Příspěvek od pacholda »

Cca před 90 minutami se mi podařilo trefit díru u krajnice a prorazil jsem pneumatiku. Nebudu tady popisovat patálie, které provázely vyndávání rezervy z mého, ještě v létě vysoce funkčního navijáku.
Hlavní problém je ten, že v pneumatice je z boku díra o velikosti cca 2cm a mírně zdeformovaný ráfek z vnitřní strany. Netušíte někdo jestli se dá takto nemocná guma ještě spravit, třeba za pomoci duše a ráfek znovu vyrovnat do původního stavu?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Proražená guma

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj, disk by možno bolo možne zachraniť zaleži od toho ako velmi je zdeformovany. Skusiť to vyklepať a dať na vyvažovanie uvidiš či to bude v pohode, ale čo sa tyka pneumatiky tak tu už asi nezachraniš.
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Proražená guma

Příspěvek od pacholda »

Hm, tak to jsem si myslel. Zítra jedu do pneuservisu, tak uvidím co mi řeknou. Blbý je, že nemám náhradní gumu a na novou asi budu chvíli čekat, takže asi budu jezdit na 3 zimních a 1 letní, ale pořád lepší než na té nouzové rezervě.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Proražená guma

Příspěvek od AlexAG »

Tak ti držim palce.
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Re: Proražená guma

Příspěvek od Rufu »

:lol: To samé se nám podařilo jak s letní tak před 14 dny se zimní pneumatikou.Opravit to jde jen pokud by to byla jen dírka a nebyl by zničený kord zevnitř,což se zřejmě nikdy nestane.Doporučuji usilovně hledat sám na netu neb ani značkovej pneuservis mi ji nesehnal.
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Proražená guma

Příspěvek od pacholda »

Tak jsem se vrátil z pneuservisu. Ráfek půjde srovnat a gumu prý opraví jakýmsi termopresem a kdyby to ucházelo tak tam vrazí duši. Řekl jsem mu ať ji tam dá preventivně zrovna. Samozřejmě mi doporučil, abych to kolo používal pouze na zadní nápravu. Večer napíšu kolik mě to stálo a jaký je výsledek.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Proražená guma

Příspěvek od pacholda »

Tak guma je spravená. Nakonec to termopresem (vulkanizace za tepla) nedělal. Jenom dal zevnitř a pro jistotu i z venčí záplatu a pro sichr duši. Podle jeho slov to bude "svatý". Tak doufám že to chvíli vydrží.

Cena 470Kč.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Re: Proražená guma

Příspěvek od mkn »

Zdravím, na předchozím autě se mi povedlo prozazit gumu zboku o ostrý roh obrubníku. Ve pneuservisu u Globusu v Pardubicích mi to nechali opravit tím thermopresem. Není to na počkání - posílají to někam do gumárny. Bylo to asi před 3 roky - Cena byla slušná, jestli si dobře vzpomínám asi 300Kč, takže jsem byl rád, že vcelku nová guma byla zachráněna. Jenže už se nedala 100% vyvážit. Jezdil jsem s ní na zadním kole a při rychlosti mezi 80-90km bylo znát chvění celého auta. Při nižší nebo vyšší rychlosti to bylo v pohodě. Najezdil jsem na ní snad 15-20 tis. km (dokonce i do Chorvatska a zpět), vydržela. To jen pro informaci pro ty, kdo se s tímto ještě nesetkali. Ahoj.
Multipla 1.6 16V - červená-metal
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proražená guma

Příspěvek od kubiii »

Já mám zkušenost jenom s klasickým píchnutím. To mi spravili při přezouvání auta za 80Kč. Prý se tam dává z vnitřní strany plastový hřeb. Ani po půl roce jsem nemusel dofukovat.

Nechci dělat reklamu, ale Brňákům doporučuji pneuservis v Kohoutovicích na Libušině třídě (ne ten Barum), vypadá jako dvě garáže, auta se zvedají venku, ale práci odvádí kvalitně a levně. Za přezutí celého auta včetně vyvážení jsem nikdy neplatil víc neř 400Kč.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“