Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
puntik09
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 led 2009, 19:30

Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od puntik09 »

Dobrý den. Nedávno jsem se stal majitelem Fiatu Punto 1.1 S55 ( r.v.98 ) MKI. Ihned po zakoupení jsme jej zkontrolovali, vyměnili rozvody a provedly další běžnou údržbu. Po asi dvou týdnech bezproblémového chodu se při jízdě rozsvítila kontrolka mazání (oleje). :? Ihned jsem chcípnul motor, zkontroloval hladinu oleje-bylo ho tam méně, než by mělo být, dolil jsem jej, zkontroloval hladinu, nastartoval, kontrolka zhasla (nutno podotknout, že jsme olej ihned po zakoupení měnili). To už jsme měli trochu tušení, že něco není v pořádku, auto jsme dali na zdviž a spatřili jsme totálně prorezlou vanu. Objednali jsme novou, provedli její výměnu i výměnu oleje. Při prvním vyzkoušení jsme si všimli, že nějak dlouho svítí kontrolka oleje, už je to asi týden a kontrolka stále po prvním ranním nastartování Puntíka svítí cca. 15 sekund, teprve poté zhasne. Nikde nic neteče, zkoušel jsem nechat přes noc karton pod autem-ani kapka. V motoru také není po oleji ani stopa. Chci se proto zeptat zda nevíte, kde by mohl být zakopaný pes? Zatím auto perfektně jezdí, ale jistě chápete, že mě to trochu znervózňuje. Předem díky za odpovědi :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

olej

Příspěvek od mad mike »

zkusil bych očistit konektor čidla tlaku nad filtrem a pak změřil tlak oleje, vypadá to na špatné olejové čerpadlo
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
irij
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 led 2009, 10:29

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od irij »

Mám obdobný problém u Punta 60 obsah 1,2,r.v.1999.Ráno po nastartování kontrolka po cca 10 vt. zhasne,ale pak problikává nebo svítí.Po cca 3 km zhasne ,když je motor teplý je vše v pořádku.Vyměnil jsem tlak.čidlo,olej+filtr,nic nepomohlo.Punto mám 2 měsíce.Má někdo řešení či radu?(má najeto 137000 km).PS: 2x se mi stalo,že jsem dal při couvání plný pravý rejd a pak kontrolka zhasla-náhoda?
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od liborko »

to je normalni,prostě je to v těhle mrazech všechno zatuhlé, ten olej než se zahřeje o rozřídne,než to čerpadlo natlakuje to trochu dýl trvá
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
puntik09
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 led 2009, 19:30

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od puntik09 »

Po včerejším testu, kdy jsem Punťu nechal v teplu bych dokonce i řekl, že máte pravdu. Kontrolka mazání zhasla v podstatě ihned s nastartováním motoru. Schválně ještě zkusím vyměnit olejové čidlo (je to otázka tří stovek) a uvidím. :wink:
irij
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 led 2009, 10:29

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od irij »

Připojil jsem na vývod z čerpadla oleje manometr .Dnes ráno(-17 stupňů)po nastartování tlak oleje stoupl na cca 1 Bar,ale poté klesl na 0,1-0,2 Bar,(spínač spíná v 0,3 Bar),tento stav trval 15 minut!!!,pak tlak vystoupal na 2 Bary.Budu to řešit výměnou oleje-10w 40 za 0w40,jestli to pomůže,mám obavu aby se něco nepřidřelo,těch 15min. je dlouho.
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od Pepik »

V době kdy svítí kontrolka bych se nalévacím otvorem podíval jestli se ti tam rozstřikuje olej.Vačková hřídel je mazaná rozstřikem z trubičkového vedení.To je asi nejkritičtější místo a dost pitomě vyřešené mazání.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
irij
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 led 2009, 10:29

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od irij »

Pepik píše:V době kdy svítí kontrolka bych se nalévacím otvorem podíval jestli se ti tam rozstřikuje olej.Vačková hřídel je mazaná rozstřikem z trubičkového vedení.To je asi nejkritičtější místo a dost pitomě vyřešené mazání.
Dobrý nápad,ale již to nezjistím.Vyměnil jsem olej a je po problému.Děkuji.
puntik09
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 led 2009, 19:30

Re: Punto r.v. 98, S55 - problém s kontrolkou oleje

Příspěvek od puntik09 »

Pánové, už jsem to napsal do nového threadu, který jsem založil, ale napíšu to ještě sem. Mrknul jsem se pod auto a tam totálně prorezlá vana. Vyměnil jsem ji a s pomocí odborníka jsme to přetěsnili a nasadili novou. Od té doby pohoda-už asi 3 týdny. Bohužel auto žere olej (zatím nevím proč). Doufám, že není špatný motor. Teda puntíku, ty mi dáváš... :(
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“