Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
panjo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2008, 09:37

Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od panjo »

Zdravím Vás kolegové, dcera nyní koupila Punto r.v.2005, nechal jsem jí přepojit radio Panasonic tak jak to má být-hraje pouze při zapnutém klíčku. Nese to trochu z nelibostí, chci se Vás optat, jak moc to bude vadit, když bude někde stát s vyp. motorem,/řekněme 15 až 30 minut/ a pro poslech radia si nechá zap.klíček-svítí některé kontrolky. Díky panjo.
Fiat Punto II 2005 8V 44kW
Reklama
 

Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od Thor »

Neviem či zapnutý kľúčik vadí, asi ani veľmi nie, ale čo tak prerobiť to? Skús pozrieť napríklad sem: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... c&start=36 Už neviem presne či tam niečo treba prepojiť alebo prehodiť dva kábliky, nepamätám si, ale je to jednoduché a rádio funguje aj bez zapnutého kľúčika. Ide o to, aby rádio bolo napájané nie z toho káblika čo ide zo spínačky ale aby malo stále napätie.
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od Graun »

2panjo: ja bych byl taky nastvany jako dcera :) Proc byt otrokem techniky, kdyz technika mi ma slouzit. Osobne mam u obou aut reseni s moznosti pouzivat radio, i kdyz nemam zapnuty motor/klicek v poloze 1.
Co se tyce dotazu. Vse zalezi na tom, zda bude po tu dobu i svitit a v jake kondici je baterie. Proto doporucuji to prepojeni (nebude nutne spoustet ostatni zarizeni pri poslechu radia - ventilator, servo, pal.cerpadlo,...).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
panjo
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2008, 09:37

Re: Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od panjo »

Díky za příspěvky , já se snažil tímto zapojením předejít okamžiku, kdy dcera s Puntem jedenoho krásného dne zapomene rádio vypnout a při následné snaze někam s autem odjet nenatočí, z dův. vvybité aku. To jste mi pěkně zamotali hlavu. Uvítám další příspěvky- Jak vy máte zapojeno radio /vím asi to sem moc nepatří, ale původní otázka stále platí/ ??? panjo
Fiat Punto II 2005 8V 44kW
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od onc »

... no ja nevim ale mam origos autoradio a to se samo po 15minutach od vypnuti klicku nebo posledniho zmacknuti
cudleku samo vypne ... urco to jde udelat na kazdym radiu ... nejake pridavny modul na +pol...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od l-cizek »

Ahoj, no u starších aut to určitě nebylo nic dobrého, když si nechal klíček v první poloze...mohla ti odejít třeba cívka, ale u nových je to už asi dělaný všechno elektronicky a tudíž si myslim že by se nic stát nemělo...Jinak teda já bych nezkousnul, kdyby mi rádio hrálo jen při zapnutým klíčku. Jsem rád že to hraje bez něj, než aby mi tam pořád svítili 3 (2) kontrolky.Zkusil bych radši dcerušce věřit že nezapomene... já taky nikdy nezapoměl :lol: a to že mi třeba hraje rádio X hodin v kuse při vypnutým motoru :D (v létě, ted bych si to netroufnul, bych nenastartoval)
macek000
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2006, 09:59
Bydliště: jižní čechy

Re: Jak dlouho můžou svítit kontrolky zapalování?

Příspěvek od macek000 »

Když si zapojíš rádio aby hrálo i při nezapnutém klíčku,tak je nebezpečí,že za týden nenastartuješ.Koncové tranzistory v zesilovači jsou stále napájené.U mého rádia byl odběr při vypnutém rádiu asi 300 mA a to když spočítáš jaká je to spotřeba proudu za 14 dní ,tak máš baterku prázdnou.Zapojil jsem si paralelně k přívodu + polu do rádia od spínací skřínky jeden vypínač s kontrolkou (LED) a ten zapnu jen když chci hrát při vypnutém klíčku.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“