Fiat Multipla 1,9JTD čudný zvuk z motora?

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Fiat Multipla 1,9JTD čudný zvuk z motora?

Příspěvek od pm »

Ahoj zdravím všetkých
Pre rokom som kúpil Fiat Multipla 1,9JTD 2000 r.v, spokojnosť až na niektoré malé ..... . Pri akcelerácii 2,3, ak sa blíži motor k najvyšším otáčkam počuť z motorového priestoru vo vnútri auta taký akýsi plechový zvuk, rezonanciu ako keby bolo niečo kovové uvoľnené, ono to zmizne ak dosiahne určitú úroveň otáčok, neviem čo by to mohlo byť, stretol sa už niekto s niečím podobným. Jazdím s tým zatiaľ takže neviem, Dík za radu.
Reklama
 

stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

jde to urcite z motorovyho prostoru?....koukni na vyfuk...
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od pm »

Počujem to z predku niekde, žeby spoj s výfukom pod kapotou ?
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

nvm me se to ted taky stalo ze mi to zvonilo v urcitych otackach a mel sem uhnilej vejfuk tak se to privaril a po zime budu musel koupit asi novej
:?
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiii »

pm píše:Počujem to z predku niekde, žeby spoj s výfukom pod kapotou ?
Zkontroluj spoje za svodama a dál, jestli není spálený těsnění. Ale moje zkušenost ukázala, že spoutu různý pazvuků a syčení a hučení měl na svědomí vysypanej výfuk. Koupil jsem za zhruba 2200Kč komplet novej a s většinou pazvuků je konec.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
finmode
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2007, 21:49
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc:-) Fiat Multipla 1,9JTD čudný zvuk z motora?

Příspěvek od finmode »

pm píše:Ahoj zdravím všetkých
Pre rokom som kúpil Fiat Multipla 1,9JTD 2000 r.v, spokojnosť až na niektoré malé ..... . Pri akcelerácii 2,3, ak sa blíži motor k najvyšším otáčkam počuť z motorového priestoru vo vnútri auta taký akýsi plechový zvuk, rezonanciu ako keby bolo niečo kovové uvoľnené, ono to zmizne ak dosiahne určitú úroveň otáčok, neviem čo by to mohlo byť, stretol sa už niekto s niečím podobným. Jazdím s tým zatiaľ takže neviem, Dík za radu.
Už jsi na to přišel ? Mě se ozývá kovový zvuk z motoru jen po startování při nízkých venkovních teplotách a asi po cca1-2min.přestane .
Multipla "BOBINA" 1,9 JTD rv.2001
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Re: Prosim o pomoc:-) Fiat Multipla 1,9JTD čudný zvuk z motora?

Příspěvek od pm »

No pravdu povediac, mechanik mi povedal že by ešte pozrel nejaký spoj motora s výfukom, ale že to nič vážne nieje, nech si zapnem rádio, tak si zapnem rádio alebo ventilátor
finmode
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2007, 21:49
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc:-) Fiat Multipla 1,9JTD čudný zvuk z motora?

Příspěvek od finmode »

pm píše:No pravdu povediac, mechanik mi povedal že by ešte pozrel nejaký spoj motora s výfukom, ale že to nič vážne nieje, nech si zapnem rádio, tak si zapnem rádio alebo ventilátor
To je dobrá rada , ale co na plat je dobré zjistit příčinu . :wink: Já mám pocit po přečtení i jiných příspěvků , že to budou zdvihátka ventilů , proto po ohřátí motoru cvakání přestane :oops: zatím to řeším taky rádiem :lol: Při ceně jednoho 554kč je mi dost teplo :oops: a tak vyčkávám a bojím se bojím.
Multipla "BOBINA" 1,9 JTD rv.2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“