Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
alessemi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2009, 19:10

Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od alessemi »

Ahoj, rád bych pořídil mojí přítelkyni Fiata Seicento . Jen nevím zda koupit obsah 0,9i nebo 1,1i .
Můžete mi poradit? Jaká je spotřeba, údržba atd ? Moc díky všem!!!!!
Reklama
 

stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

jiste ze 1.1 je to dobrej motor modernejsi, ja s nim jezdim kolem 7 ale nesetrim ho zrovna...a nektery seicenta maji uz MPI tak bych vzal asi ten...
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Petr N.
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 bře 2007, 11:46
Bydliště: Praha

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od Petr N. »

1.1 mají MPI asi od 2001.
0.9 se vyráběly myslím jen do začátku r. 2000, takže poslední 0.9 budou mít pomalu 10 let...
Mám 1.1 MPI 8 let, 120 tisíc km, 5 l/100 km, ale klidné jízdy.
Motor bez problémů.
atko42
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 09 čer 2006, 22:10
Bydliště: BJ

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od atko42 »

Súhlasím a odporúčam 1.1...mám trojročný,posledný výbehový tip a posledný kus v predajni .Som velmi spokojný....5 l/100 km a je to živé autíčko,spolahlivé.
alessemi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2009, 19:10

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od alessemi »

Zdarec,tak jsem se byl dnes podívat na jednu nabídku Seicenta, a hrozný stav!Sice cena 34000,- ale to je tak vše. Když jsem si k tomu připočítal další náklady jako jsou ekolog.poplatek 3000,- , přihlášení 1000,- , STK 1000,- a promáčklé dveře a blatník u spolujezdce ( oprava v domácí dílně od předchozího majitele :? kladívko a červený sprei :twisted: ) 5000,- lak a poškrábaná kapota...prý od kamínků...ale škrábance tak cca 1cm...,a další investice.....jako pneu atd. No skončil bych na 50 000,-. Takže jsem z toho zklamaný. Fiatáci, nevíte o nějakém pěkném Seicentu, které je na prodej ??? Rád bych ho pořídil za rozumnou cenu.
DÍKY VŠEM !!!!
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od anonyme »

" sice cena 34.000,-kČ" No to je dobrý dotaz, ale když se ti to nelíbí, tak určitě víš o lepším a výhodnějším. Tak proč se poptáváš? A jako teda hledej v inzerátech. Tady v této diskuzi se neinzeruje.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od radek.s »

alessemi píše:Zdarec,tak jsem se byl dnes podívat na jednu nabídku Seicenta, a hrozný stav!Sice cena 34000,- ale to je tak vše....
No já si myslím, že za tuhle cenu asi neseženeš Seicento v pěkném stavu. Každopádně si myslím, že lepší je koupit ten novější model 1,1 MPI co se vyráběl od podzimu 2000. Já ho mám taky a nelituju, že jsem šel do novějšího. Je tam modernější motor a nějaká zlepšení. Oproti starší verzi splňuje Euro 3, takže ekologický poplatek se neplatí. Asi si ale budeš muset něco připlatit, protože levněší budou asi vždycky něco mít. Je potřeba hledat v inzerátech. Jinak i když koupíš za 50 tisíc, počítej s nějakými opravami 8-9 let starý auto už bude něco potřebovat. Záleží jak se o to kdo staral a kolik to má najeto. Čim míň tím líp. Není to moc poruchový, měl jsem za ty léta vadný gufero na poloose, bohužel řídící jednotku a musel jsem vyměnit nádrž (víc najdeš tady v diskuzi), jinak nic. Nevím, jestli seženeš něco do 40 tisíc, protože Fiat teď dává slevu 40 tisíc na nové auto za sešrotování starého a jsou lidi co to raději využijou než aby sháněli kupce za stejnou cenu.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor si vybrat? 0,9i nebo 1,1i ? Spotřeby?

Příspěvek od autoholik »

rozhodne investovat do modelov s rokom 2001-2 a vyssie s motorom 1,1. je zivsi,vdaka mensiemu namahaniu nizsia spotreba. Kilometre zohravaju velku rolu,hlavne ak je jazdene v meste. moja 0,9 potrebuje kazdu chvilu nieco vymenit. na druhu stranu-vsetky diely stoja par eur a auto ma nechalo v stichu len raz-pretrhnute spojkove lanko. Spotrebu mam pri takmer cisto mestskej jazde dlhodobo medzi 5,5 (leto) - 6,0 (zima)
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Odpovědět

Zpět na „Seicento“