Gumené koberčeky

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Gumené koberčeky

Příspěvek od gastan »

Zdravím vás.
Objednal som si v obchode gumené koberčeky priamo na FM - boli za 1200,- Sk (univerzálne začínali od cca 750,- Sk a viac) - mysliac si, že keď objednám priamo na FM, tak budem mať pokrytú celú podlahu. A po dodaní - trtol kurací :( . Dva veľké pre krajných cestujúcich vpredu, dva menšie pre krajných vzadu - stredné sedadlá ostali bez pokrytia.
Máte koberčeky gumené, či len textilné? Ak gumené, pokrývajú vám celú podlahu? Áno? Kde ste ich zohnali a po čom?
Vďaka, pekný víkend.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
Reklama
 

gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Příspěvek od gastan »

Trochu rypnem: žeby všetci okrem mňa boli úplne bez koberčekov a nemali teda čím prispieť do mlyna? :lol:
Tak vopred ďakujem za skúsenosti, pekné popoludnie...
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
Ali.G
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2006, 20:31
Bydliště: Zavada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ali.G »

Tak ja mam na zimu textilni ktere jsem dostal k autu!! jsou orginal fiat a jsou černe!! a na leto mam taky orginal za 450kč a jsou svetle!! ajsem s nima spokojeny""
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Tak to já konerečky nemám. Jen u řidiče mám gumovou rohožku nějakou univerzální...

Originál koberečky stojí ve Fiatu jen 450 korun????????
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Já jsem koberečky nařezal ze zbytků tzv. čistící zóny nízkého profilu (ze spod je slabá guma), která se prodává tam co bytové koberce a je v metráži (např. fa KOBERCE BRENO název asi Protector?). Ze spodu mám přilepené suché zipy, aby koberečky byly zafixovány. Celkem mi to vyhovuje, na rozdíl od tzv. universálů, které nepasují. Akorát se koberečky musí opatrně vyndavat, aby se neodseparovala spodní guma od textílie koberečku. Doporučuji proto suchý zip ze spodu dát jen minimálně -zipu a použít jen jednu část, která drží v originál plstěných kobercích. Čistící zóna vyšla asi na 300,-Kč a suchý zip do 100,-Kč. V předu mám jednotlivé kusy koberců po stranách a ve prostřed přes ně třetí. Vzadu jsou 2 koberce pro cestující a další je v zavazadlovém prostoru. Záleží na vaší fantazii a způsobu používání vozidla.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Já mám v autě originál třídílný textilní koberec - 1. předek, 2. zadní sedadla a 3. kufr. Vše pěkně tvarované tak, že pokryjí ideálně celou podlahu.
Na zimu jsem dal gumové "vaničky" za cca 400Kč odkukoliv ze supermarketu.
Pokud si koberce chcete vyrábět, doporučuji je nadělit jako je mám já. Je to praktické a dá se to velmi jednoduše vyklepat.
1,6 16V BiPower
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Příspěvek od gastan »

Veľmi pekne ďakujem za tipy, mal som sa spýtať skôr :( Teraz mám doma niečo, čo mi pomôže len málo.

Išlo mi hlavne o zimné pokrytie podlahy gumou, aby sa prípadný sneh netopil do textilného koberca, ale na gumený, ktorý môžem vyliať a zamedziť zadržiavaniu vlhkosti vo vnútri. V predošlom aute sa mi s tým dobre narábalo a bolo vidieť, koľko vody by bolo zbytočne ostalo v koberčekoch.
Pekný deň želám.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Příspěvek od jana »

Ali.G píše:Tak ja mam na zimu textilni ktere jsem dostal k autu!! jsou orginal fiat a jsou černe!! a na leto mam taky orginal za 450kč a jsou svetle!! ajsem s nima spokojeny""
Prosím a kde se dají sehnat???
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

jana píše:
Ali.G píše:Tak ja mam na zimu textilni ktere jsem dostal k autu!! jsou orginal fiat a jsou černe!! a na leto mam taky orginal za 450kč a jsou svetle!! ajsem s nima spokojeny""
Prosím a kde se dají sehnat???
textilni jsem kupoval zde
http://fiat.autodoplnky.cz/fiat-multipl ... a-s1573015
nenechat se zmast obrazkem
prijdou 2 dily, jeden predni a jeden zadni
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Originál gumové rohože?

Příspěvek od stillo »

Ja som našiel na webe náhodou gumové rohože a vyzerajú ideálne do Multi (logo MULTIPLA)
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5886351

Bohužial sa mi nepodarilo zistiť, odkiaľ ich majiteľ predávaného auta kúpil :-(
Aspoň malá útecha - niečo také existuje.
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál gumové rohože?

Příspěvek od Globusman »

stillo píše:Ja som našiel na webe náhodou gumové rohože a vyzerajú ideálne do Multi (logo MULTIPLA)
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5886351

Bohužial sa mi nepodarilo zistiť, odkiaľ ich majiteľ predávaného auta kúpil :-(
Aspoň malá útecha - niečo také existuje.
asi originál :-)
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál gumové rohože?

Příspěvek od stillo »

Globusman píše:asi originál :-)
Asi nie - vo FIATE mi tvrdili, že gumené neexistujú...
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Gumené koberčeky

Příspěvek od Mišan »

Usoudil jsem, že Multipla není zrovna auto na univerzální koberečky a bylo mi líto, jak se ty pěkné, originální, textilní máčejí slanou vodou. Zastavil jsem se se v Halford's a koupil za 89,-/ kus gumové, drážkované, neklouzavé, leč trochu menší než jsem původně myslel. Mají asi tak 45 cm x 35 cm. Vyjde to ale krásně na to místo, kam si člověk běžně dává nohy, nikde se to nemusí ohýbat ani stříhat a děsně jednoduše se to s tím sajrajtem povytáhne k prahu a vyleje. No za ty peníze?!
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

ja rypnem tiež to tu nikto nechce gumu do multi?????

Příspěvek od pm »

[no dávam ku gumeným kobercom túto stránku
http://autospecial.sk/index.php?page=sh" onclick="window.open(this.href);return false; ... t&Itemid=1

to je jediné na nete čo som pre gumené koberce :evil: našiel a zisťoval som od dovozcu na tej stránke tak vravel že to dávajú vyrobiť na mieru podľa auta, tak kto vyskúša nech dá vedieť, prípadne iné nápady ako zohnať gumu do multi okrem obrázkov :P lebo ak sa naserem tak ich kúpim cakompak, to skutočne nikto nemá gumu v multi, jasné bez gumy je to in :lol:, hádam nemáte všetci vyrezaný gumolit ako za socíku :?:
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Gumené koberčeky

Příspěvek od stillo »

Nie nie...gomolit by sa šmýkal ;-) Ja som zohnal presne tieto (používam ich rok).

Kúpil som ich v PL cez internet a potom som zistil, že ich distribuuje SK firma (z juhu Slovenska, tuším Rožňava alebo Dunajská Streda - môžem sa opýtať toho poľského predajcu).

Moje pripomienky:
+ Predné pasujú ideálne (stredná rohož nie je, ale ja mám chladničku). Možno keby boli o 2cm širšie, pokryli by na 100,9% celú šírku až z plastovým prahom.
- Nemajú vysoké boky, takže ak sa nazbiera veľa vody, treby asi opatrne vyberať z auta.
- Zadné sú akurát na nohy (ale vždy pri nastupovaní samozrejme niekto trafí aj vedľa), mne sa zdajú príliš úzke a krátke. Preto som kúpil v predajni na kusy iné gumové none-name (predávané na kusy) - odskúšal priamo pred obchodom a bolo.
- Gumové výčnelky, ktoré majú zabrániť posúvanie veľmi nepomáhajú.
- Guma smrdí po parenici, takže sa pripravte na to, že bez arómy budete rohože cítiť ešte peknýých pár meiacov (potom si zvyknete :lol: )
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“