1,6 bipower vypíná přívod benzínu

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
petr.rasek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2009, 22:31

1,6 bipower vypíná přívod benzínu

Příspěvek od petr.rasek »

Ahoj, dělali jsme výměnu 1 vstřiku a 1 ventilu na motoru, při nastartování na benzín jde motor cca 3 vteřiny a potom se automaticky přepne na CNG. Pokud zavřu plynové nádrže-motor nenaskočí-přestože tam palivo benzín jde(kontrolováno u vstřiku benzínu). Když odpojím na krátkou dobu baterii a opět ji zapojím, kontrolka benzinu na tachometru svítí, ale po natočení motoru( na benzín jde pouze cca 3 vteřiny) zhasne a dojde opět k přepnutí na CNG(pokud jsou ventily otevřeny). Motor je funkční pouze na CNG. Kontrolovány pojistky OK, ale na benzín to nenaskočí. Poraďte mě prosím čím to může být? Elektronika, nebo směšovač benzín-plyn? Jsem zoufalý a mechanik, který to dělá také - původně se měl opravovat jen motor!!!! Díky moc Petr
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: 1,6 bipower vypíná přívod benzínu

Příspěvek od Mišan »

Nic takovýho jako směšovač benzín-plyn Multipla nemá. Tipnul bych to na elektroniku. Zkusit vymazat chyby na řídící jednotce nebo pro začátek, mnohem jednodušeji - vytáhnout konektor na regulátoru tlaku a pak připojit. Jak už to tady někdo psal.
Multipla Bipower 1,6 /2000
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: 1,6 bipower vypíná přívod benzínu

Příspěvek od jana »

Ahoj, mám přesně opačný problém, signalizuje, že není CNG, přepíná se na benzín, přitom nádrž na plyn je plná. Nepomohlo nic, ani odpojení konvektoru nebo jak se to jmenuje :D , Multínek mi skončil v autoservisu Černý a momentálně čekáme na verdikt. Zkus se zeptat tam.. Jana
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“