Start v zimě se sportovním filtrem

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od l-cizek »

Hoj, mám dotaz... když je zima tak když nastartuju studej motor tak mi motor beží asi 5-10 vteřin a zhasne...když to natočim znova, tak už drží. Myslíte že by to mohlo být sportovním filtrem?? že si saje moc vzduchu až se udusí :?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

je to mozne... uka jak ho mas reseny, ten filtr.
ja mam jen vlozku v origo krabici a nemam problem.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Loni sem jezdil celou zimu s kónusem a v pohodě
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
R.J.
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 15 říj 2008, 09:58
Bydliště: Trenčín

Příspěvek od R.J. »

ja mam tiež konus a nemam ho uzavretý v ničom a nemam vôbec žiaden problem
Sporting 1.2 16V - ex
Bravo 1.9 TD100 - ex
Lancia Lybra SW 2.4JTD
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Katy píše:je to mozne... uka jak ho mas reseny, ten filtr.
ja mam jen vlozku v origo krabici a nemam problem.
máh ho hned nad silentblokem (nebo i řemenem) na pravý straně...ale zapátral jsem, a zjistil jsem že je lepší počkat až natlakuje čerpadlo...sem to dycky hned otočil a nepočkal jsem... ted už to zatim nedělá... hele, a jakej to má zvuk, když tam máš jen tu vložku? já nad tím taky přemýšlim, ale zase se mi právě líbý ten zvuk, když to sešlápnu :wink: výfuk mám origo (polskej repas už) takže je slyšet jen ten filtr
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rozmetal »

mám punto dvě zimy, od začátku s kuželovým filtrem místo boxu s vložkou a úplně bez problému. s největší pravděpodobností ti to zhasínalo právě kvůli tomu,že jsi to nenechal natlakovat......prej by ti tak mohlo i odejít čerpadlo nebo něco.....na začátku jsem byl varován před neuváženě rychlým startováním....
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od l-cizek »

tak mi to opět dělá i když to nechám natlakovat... myslíte že to má něco společnýho s tím že mi auto za jízdy tudle chcíplo, když sem podřazoval z 3 na 2?? Někdo mi radil, že bud potenciometr nebo krokovej motorek klapky...
mafi
Všeználek
Příspěvky: 1987
Registrován: 01 zář 2007, 15:09
Bydliště: Trnava - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od mafi »

to budes mat zavadu niekde inde ,nie v sacom filtri,skontroloval by som sviecky ci su neni spinave
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od xeromax »

takisto mam konus a startujem pri -15 bez najmensich problemov
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od l-cizek »

no díky, ale já se neptám jestli vám to startuje,ale tipy čím to...už asi 5 lidí mi tu napsalo že maj konus a startujou v poho, ale žádná kloudná rada se mi nedostala... :(
dula
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2009, 19:12

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od dula »

no ja by som skontroloval sviecky , sitko v nadrzi alebo potom na diagnostyku ci to nebudee ten potebciometer na skrtiacej klabke
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od l-cizek »

zdar, hele... stává se už pravidlem, že když je zima (i takovejch 5 stupnu) tak po nastartování ta mrdka zdechne (ale jen když je studenej motor) Ale ted me začlo rozčilovat něco dalšího...kolikrát se startér jakoby protočí a jen to tak poroztočí motor a ten má sice snahu chytnout ale nechytne...posledně mi z toho i vystřelilo jak u starý škodovky :x Dneska se mi to stalo zase (to protočení) tak jsem se už fakt nasral a hned po nastartování sem ho krátce vytočil na 5000ot/min... jen jsem pustil plyn zas ta svině italská chcípla...natočil jsem ho znova, hned hrábě, rukáv a domu sem ho fakt nešetřil!!! :evil: jestli to bude dělat i až vyměním ten motor, tak jde punto pryč z domu! Jen se chci zeptat, stává se vám to někdy taky?? že se startér jakoby nechytne?? Dělá mi to vždycky jen když je studenej motor...jakou výdrž má pastorek a zuby setrváku??
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od Thor »

Ten štartér môžeš mať iba zanesený, vtedy stačí rozobrať a prečistiť a funguje ako nový, nieje to taká neobvyklá závada.
A inak, ja byť tvojim motorom a hneď po naštartovaní za studena by si ma vytočil na 5tis. otáčok tak ti zdochnem aj ja a radšej by som už ani nenaskočil :mrgreen: Ja si tiež často vytáčam motor do 6 a pol, ale vždy pekne zahriaty.
Možno by si mal skočiť na diagnostiku, tá by mohla ukázať aké závady tam máš, bez diagnostiky je to len náhodné strielanie od boku čo by to mohlo byť, lebo podľa toho čo píšeš ti to zdochína aj na voľnobehu aj keď je v otáčkach.
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od l-cizek »

no, ja ho ale v těch 5000 nedržel, jen sem to prošláp...ale ať se třeba zadře, mě už je to jedno... pak tam dám ten druhej motor, co mám. :lol: jinak na diagnostice už sem tenkrát byl a nic. Nejspíš je to někde zanesený,ale už to řešit nebudu...zbytečný nervy :? jinak já sem to do 6,5 nikdy nevytočil...omezovač mám v 6000 (možná něco přes) když jezdim normálně tak kolem 2500 průměr.
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: Start v zimě se sportovním filtrem

Příspěvek od Thor »

Hm tak to je dosť zvláštne, že si nemal žiadnu chybu v RJ... Sviečky a palivový filter si pozeral?
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“