HELP - alternator:vymena,poruchy,slozeni....

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
syndy

HELP - alternator:vymena,poruchy,slozeni....

Příspěvek od syndy »

prosim o radu da se zamenit alternator na punto 1.2 60sx z jineho modelu mam paskle viko ,slysel jsem ze jo ale nevim jaky?
Reklama
 

Návštěvník

Re: dotaz

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="syndy"]prosim o radu da se zamenit alternator na punto 1.2 60sx z jineho modelu mam paskle viko ,slysel jsem ze jo ale nevim jaky? popripade kde to svařujou okr. frydek mistek
cz833648
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 28 říj 2005, 15:40
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cz833648 »

Alternator je stejny jak na Fiat Uno, tak se koukni na vrakoviste.
syndy

Příspěvek od syndy »

cz833648 píše:Alternator je stejny jak na Fiat Uno, tak se koukni na vrakoviste. a co uchyty pasujou
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

syndy píše:
cz833648 píše:Alternator je stejny jak na Fiat Uno, tak se koukni na vrakoviste. a jak je to s uchytama pasujou ,?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
syndy píše:
cz833648 píše:Alternator je stejny jak na Fiat Uno, tak se koukni na vrakoviste. ale jak je to s uchytama pasujou ,? prosim o radu diky syndy
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Na Unu je altik jinej...
blackmilan
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 15 čer 2006, 11:31

alternator

Příspěvek od blackmilan »

Ahojte. Prosim o radu. Bol som minuly tyzden s autom v Chorvatsku. Cestou spat mi zacala blikat kontrolka oleja. Ked som zastavil a vypol motor a po chvili nastartoval, kontrolka prestala svietit. Po prejdeni cca 30km zacala blikat az zase nakoniec ostala svietit. Potom mi zacala svietit kontrolka baterie. Tak som na to siel az sa uplne baterka nevybila.Dal som to do servisu. Tam mi povedali, ze na ten olej odisiel snimac a k baterke, ze zhorel alternator. Ako mohol zhoriet alternator? Preco sa tak mohlo stat? Chceli zan 10000sk. Aku mate skusenost s cenou za novy alternator vy?
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

lacin píše:Na Unu je altik jinej...
Dá sa použiť aj z Una Firé 1108 alebo 999 ale musíš vymeniť remeničku a konektor na budenie . Funguje to ale neodporúčam - v zime na krátke vzdialenosti nestíha !!! má len 45A až 55A /ako ktorý! a Punto 65A a pri svetlách ,vyhrievanom zad. skle , hmlovkach +ost- je to trápenie!

U nás na predajni je altík na Punto za 6050sk

Mal som Uňácky altík asi dva roky a už som ho vyhodil a kúpil Puntacky.

ak máš len prasknuté veko tak to sa dá kúpiť samostatne a výde ta celá oprava len za pár korún!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
milanko
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 čer 2006, 17:14
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od milanko »

Mne alternátor praskol a komplet nový v servise za 2 hodiny aj s robotou 6000 Sk
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

milanko píše:Mne alternátor praskol a komplet nový v servise za 2 hodiny aj s robotou 6000 Sk
Mně alternátor odešel na služebním Mondeu přímo na Jižní spojce v Praze. Takže odtah, 1/2 dne práce 2 servisáků (byl jsem u opravy, rozhodně se neflákali, ale museli sundat kolo, pravou nápravu, shodit hromadu krytů a nakonec gola klíčem s nádstavcem poskládaným ze 4 dlouhých nádstavců a dvou kloubů odtrhat zarezlé šrouby). Alternátor měli u dealera Fordu za 20.000Kč s dodáním do druhého dne, naštěstí to byl šikovný servis a sehnali na naši ST200 alternátor na vrakáči a měli ho skladem :-), takže za 4.000Kč ho přivezli do servisu. Takže celkem jsem platil 8.000Kč, včetně odtahu a práce dvou servisáků, což je na Prahu cena "za pusu". Přišel tam totiž majitel servisu, a když zjistil, kde pracuji, tak jsme trošku poklábosili .... eště že, protože víc peněz ssebou nenosím 8) .
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

V unu 1,3T je taky altík 65A a v dieselech bude taky silnější. Když se vymění ta řemenice, tak pasovat bude. Jinak i TIPA, REGATY, atd. měli stejný alternátory, akorát ta řemenice byla jiná.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“