Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

RunNer11
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 12:05
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od RunNer11 »

Ahoj. Mám problém a už jsem hledal a nenašel. Při přejezdu nerovnosti(příčné) se ozývá ze zadní nápravy hluk. Nemůžu to nijak popsat. Nedělá to nic při jízdě dokud nemíjím jakoukoliv překážku. Někdy mám pocit, že to děla jedna strana víc než druhá. je to dost nepříjemný zvuk. Není to kov na kov. Aspoň myslím. Zadní uložení mám nedávno měněna pomocí opravných sad.. Silentbloky jsme neměnili, prej byly ještě dobré. Jinak auto hodně skáče. Asi podle mě. Tak teď mě prosím někdo poraďte!!!!!
Reklama
 

vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od vlapin »

Ahoj, mám něco obdobnýho. nějaká díra a nedejbože příčný koleje. Jsou to rány jak ...... U mě to jsou vymlácený silenbloky zadní nápravy - nosníky zadní nápravy a ty mi mlátí o karoserii . koukni na to snad ti to pomůže. http://pub.danrimal.net/puntoMk1/znaprava.htm
RunNer11
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 12:05
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od RunNer11 »

No jako teoreticky vzato ano. Akorat ze kdyz jsme delali to zaveseni zadnich kolo opravnymi sadami tak jsem mel koupeny i ty ctyri silentbloky a ty me tam nedavali protoze byly v poradku. Ted je otazka jestli se jim nechtelo nebo je to neco jineho. Mam pocit jako by to byly spis nejake dorazy.. Uz i diky tomu ze to auto skace jak koza.
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od vlapin »

Taky jsme si stím lámali hlavu. Dorazy, tlumiče, stalibizátor, vejfuk, ... a nakonec jsme vzali pajcr, trošku zapáčili a bylo jasno. Nedávno jsem na to koukal protože se to chystám vyměnit a co jsme předtím museli násilím teď jsem to ukazoval mechanikovi rukou ikdyž na první pohled bych neřekl že stím něco je. Jestli máš možnost tak to zvedni a zkus zapáčit na to uchycení nahoru k podvozku. Asi tak tohle je můj problém s boucháním od zadní nápravy.
Uživatelský avatar
xboy11
Znalec
Příspěvky: 784
Registrován: 08 pro 2007, 17:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od xboy11 »

mě to boucha taky a jak .. nesnasim prejezdy pres koleje :evil:
http://autosluzbymch.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Špunto 1.6 8V MPi 79KW
Punto 1.4T 8V 96KW
Tigřice 1.4 16V 66KW
Audi A3 1.8T 20V
Škoda Superb 2.5TDi V6 114KW
Obrázek
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Graun »

Ja mel neco podobneho take. Nakonec to byla takova prkotinka. U zadniho tlumice vyfuku je namontovany AL plech a jemu uhnilo to uchyceni ke karoserii. Tak jsem tam navrtal jeden otvor a pres dalsi kousek plechu upevnil nyt. Ted to neklepe :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
RunNer11
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 12:05
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od RunNer11 »

Tak sem zase tady. Ještě jsem se nedostal k té výměně tlumičů a začína se ze zadu ozývat takové celkem znatelné hučení. Jak když třeba máte defekt... tak takové nepravidelné hučení od zadních kola a až tak od 60km nahoru... a je to periodicky...., že to nehučí nonstop ale dělá to hú-hú-hú :lol: co tam vzadu jěště může být? Ložiska kol jsem zkoušel a na omak jsou dobré.
petr123
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 11 led 2008, 17:33

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od petr123 »

RunNer11 píše:Tak sem zase tady. Ještě jsem se nedostal k té výměně tlumičů a začína se ze zadu ozývat takové celkem znatelné hučení. Jak když třeba máte defekt... tak takové nepravidelné hučení od zadních kola a až tak od 60km nahoru... a je to periodicky...., že to nehučí nonstop ale dělá to hú-hú-hú :lol: co tam vzadu jěště může být? Ložiska kol jsem zkoušel a na omak jsou dobré.
No co brzdy? Kolik máš najeto... já měl podobný problém u mého prvního punti MK1...cca při 125000 km. V servisu mi řekli, že jsou to zadní bubnové brzdy... :? standartně se prý mění pří 130 tis km Jinak bych to viděl na ty ložiska...
Punto MkII 1.2 8v
RunNer11
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 12:05
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od RunNer11 »

Tak vážení zítra si jedu pro auto. Dělal mě to známej a z výměny tlumičů se vyklubaly navíc přední kotouče a obložení (v havarijním stavu) zadní pakny, a zadní ložiska. Tak jsem zvědavej co za hluk zmizí a co nového se zase objeví... 8)
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Graun »

RunNer11 píše:Tak vážení zítra si jedu pro auto. Dělal mě to známej a z výměny tlumičů se vyklubaly navíc přední kotouče a obložení (v havarijním stavu) zadní pakny, a zadní ložiska. Tak jsem zvědavej co za hluk zmizí a co nového se zase objeví... 8)
Dej pak vedet...co vim nyni je, ze zmizi par penez z kapsy :D
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od TV-Punto »

je to trapne ale odkedy mam punto stale mi nieco mlatilo vzadu pri prejazde cez kolaje atd, nemal som dobre upevneny kluc na kolesa, vsimol som si to az po 30tis. km, auto bolo vramci zaruky dokonca aj v servise kde samozrejme nic nenasli :oops: :oops: :oops:

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
RunNer11
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 29 bře 2008, 12:05
Bydliště: Lipník nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Ještě radiátor!!!! poraďte

Příspěvek od RunNer11 »

Takže všechno vyměněno a musím uznat, lepšííí... To tlučení vzadu bylo asi něco z toho co jsem psal prtž je pryč:) Ke všemu teď musím do křižovatek brzdit prtž to zadní ložisko už nebrzdí:))) Jo a musím brzdit s citem prtž ty nové kotouče brzí asi o 75 procent lépe:) Samé pozitivní informace.. Néé taky za ty prachy, že ano... Chystám se ještě na radiátor(to ale sam doma) a přední ložiska... máte někde tady pořádnej návod na ten radiátor. Nikde jsem nic nenašel podle čeho bych si do toho troufl.
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Plecháč Tony »

Na to neexistuje žádnej přesnej návod. V podstatě to není nic složitýho, ale zabere ti to klidně celej den. Musíš prostě sundat palubku, takže přístrojovku, středovej panel atp... Jediný na co si dát bacha jsou ty 4 konektory do přístrojovky (popsat třeba LH-levej horní,LD a PH,PD) a pak odpojení baterky aspoň 10minut před demontáží airbagu, pokud nějakej máš. No a pak jen koukat kde sou jaký šrouby,matky a co na čem drží. Nějaký matky jsou myslim i z motorovýho prostoru jestli se nepletu. Ale někde už se tu o tom něco takovýho psalo ;)
Uživatelský avatar
LilSuky
Fiaťák
Příspěvky: 176
Registrován: 24 lis 2008, 13:24
Bydliště: Praha CR

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od LilSuky »

Zdravim....ja mam podobny problem....ozyvaju sa mi blbe zvuky od zadnej napravy...konkretne z pravej strany....mala diera, kolajnice alebo ked niekto sedi na sedadle prave nad tou napravou a je len trochu nerovna cesta je to hroza...neviem prist na to co to moze byt....moze byt ze je povolena nejaka skrutka???....velmi sa to toho este nevyznam a nechcem sa do nicoho pustat bez odbornej rady.....staci ked len trochu nohou zatlacim na zadne koleso a uz to slabo pocut...a pocas jazdy to pocut uz na dialku....prosim o pomoc....thx
http://lado88.rajce.net/Punto" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Mk1 1.1 55 40kw r.v.:97
Uživatelský avatar
m.a.r.i.o
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 16 úno 2009, 15:20
Bydliště: Horní Suchá, okr. Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od m.a.r.i.o »

Mel jsem to stejne, jakykoliv prejezd, retarder nebo dira a byly to rany, ze se mi sviraly az pulky :D Vymenil jsem zadni ramena a je to OK.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“