palio 1.7TD klepání motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

palio 1.7TD klepání motoru

Příspěvek od paliodan »

Chci se zeptat,mé pálio klepe se zvyšujícímy se otáčkami jakoby se nějak hodně zvětšil předvstřik a někde na foru četl že snímač na čerpadle občas odchází a právě takto se to projevuje,
Dá se nějak proměřit??
Co radíte??
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Pokud máš pocit , že je to předvstřikem , tak na boku čerpadla je ventil který by měl regulovat tlak nafty pro regulátor.Je od něj zpětné vedení nafty.Jestli nemá kontakt s řízením a je bez napětí , tak je zavřený a tlak nafty přetlačí regulátor na největší předvstřik.Foto pro orientaci.Ohraničeno rozmazáním.Obrázeko
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

No jo ale tohle čerpadlo tam nemám
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Ano-je to jen pro ilustraci kde se ten ventil nachází , abych nemusel sáhodlouze vysvětlovat.Ventil je řízen impulsy-možná by se na něm dalo měřit LED diodou s předřadným odporem cca. 1K,přístup je úúúplně blbej-je potřeba dlouhej a tvrdej drát aby si dosáhl na kontakt.
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Jo tak jsem koukal ventil tam je,koukal jsem na kontakt očistil(přístup šílenej půl dne práce)žádná změna auto jde jen na volnoběh do otáček se bojím šlápnout a vím že to není klika ani těsnění pod hlavou(vana byla dole a měřený tlaky)
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

mě loni ten ventil taky chvíli chodil blbě,chod byl tvrdý,ale že bych se bál na to šlápnout-to ne,navíc ve vysokých otáčkách je předvstřik větší a nemělo by to být tolik znát.teď už si nepamatuji kam ten drát od něj vede, ale opravdu bych na něm zkusil naměřit nějaké napětí za chodu motoru.Ale opravdu nevím jestli je to to pravé co ti to způsobuje. :?
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Hm jestli mě to bude sr... tak to tak za padesát prodám to myslímže za 99 s klimou abs 2x pytle a vše v eeletrice asi jde ne??k tomu nehavarované,nikdy
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

tak to mám

Příspěvek od paliodan »

někdo přede mnou dlouho neměnil olej a ten nedokonale mazal ojniční čepy na pístech a odešli pouzdra ojnic a písty poklepávali na hlavu
TomasDP
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 05 říj 2007, 13:00

Re: palio 1.7TD klepání motoru

Příspěvek od TomasDP »

Páliáci prosím o radu. Na mém paliu 1,7 TD něco klepe v motoru. Motor při tom strašně skáče a kouří. Rozvody a klika jsou v pořádku. Nevíte, co by tomu mohlo být? Napadá mě, jestli by to nemohl být některý vstřik. Děkuji za rady.
Odpovědět

Zpět na „Palio“