Tlučou přední kolesa

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Ondraus
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 kvě 2007, 11:16
Bydliště: Turnov

Tlučou přední kolesa

Příspěvek od Ondraus »

Zdravím,

mám následující problém. Při přechodu ze zimních hliníků "13" - rozteč klasika 4*98 (vše v pohodě) na letní kola "15" - rozteč 4*100 a při použítí šroubů s pohyblivou hlavou na úpravu rozteče mám následující problém:

Když jedu asi 75 nebo 80 km/h tak mi začnou tlouct přední kola a začne se třást celý auto. Řešil jsem to tak, že jsem jel na geometrii - ta byla sice špatná, ale problém to nevyřešilo. Nepříjemnost je v tom, že jsem začal potřebovat auto i na delší trasy a po dálnici nemohu jezdit tak připosra... jako po městě. Nehledě na to, že to může oddělat klouby, atd.

Neměl jste někdo podobnej problém? Souvisí to se šrouby? Hodně lidí tu má na mk1 rozteč 100. Děkuji za každou odpověď pomoc. Je to celkem naléhavé...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

hm, to je divne... mas dobre nasazene kola a dotahle srouby? jakou mas stredovou diru a mas vymezovaci krouzky? co gumy?
pak uz jedine neco primo na rizeni...
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Ondraus
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 kvě 2007, 11:16
Bydliště: Turnov

Příspěvek od Ondraus »

Katy píše:hm, to je divne... mas dobre nasazene kola a dotahle srouby? jakou mas stredovou diru a mas vymezovaci krouzky? co gumy?
pak uz jedine neco primo na rizeni...
Kola nasazeny v pořádku a šrouby jsou dotažený. Ale vemezovací kroužky nemám... Chlápek na geomterii mi to uvedl také jako možný důvod. Kroužky už jsou ve výrobě. Tak to snad bude skutečně jen tím.

Ptal jsem se radši za včasu, aby kdyby nevyšly kroužky, měl jsem už nějaké další typy. Takže ti zatím mo děkuji. Pokuď kroužky nepomůžou, tak jedu k mechanikovi a prohlídneme to. Ještě jedno MOC DĚKUJI!!!
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Co vyvazeni....taky dulezity :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Ondraus píše:
Katy píše:hm, to je divne... mas dobre nasazene kola a dotahle srouby? jakou mas stredovou diru a mas vymezovaci krouzky? co gumy?
pak uz jedine neco primo na rizeni...
Kola nasazeny v pořádku a šrouby jsou dotažený. Ale vemezovací kroužky nemám... Chlápek na geomterii mi to uvedl také jako možný důvod. Kroužky už jsou ve výrobě. Tak to snad bude skutečně jen tím.

Ptal jsem se radši za včasu, aby kdyby nevyšly kroužky, měl jsem už nějaké další typy. Takže ti zatím mo děkuji. Pokuď kroužky nepomůžou, tak jedu k mechanikovi a prohlídneme to. Ještě jedno MOC DĚKUJI!!!
Pokial nemáš tie krúžky tak nič nerieš a dosť sa čudujem že si to nahodil bez toho! :shock:
taki šup šup spraviť krúžky a bude to ako jazdiť na perinke :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Ondraus
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 kvě 2007, 11:16
Bydliště: Turnov

Příspěvek od Ondraus »

Teď jsem byl týden mimo, takže jsem nasadil kroužky teprve teď... No a? Jízda je naprosto skvělá a plynulá. Takže problém vyřešen!!! :)
vb007
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 29 čer 2007, 15:30
Bydliště: ex NR, DCA

Příspěvek od vb007 »

Ondraus píše:Teď jsem byl týden mimo, takže jsem nasadil kroužky teprve teď... No a? Jízda je naprosto skvělá a plynulá. Takže problém vyřešen!!! :)
Jo jo ja som ho stratil a bez neho to nebolo moc prijemne jazdit. Ale je to divne ako ti taky kusok umelej hmoty ukludni kola.

:roll:
Punto MK1, S 55, 1.1
Ondraus
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 kvě 2007, 11:16
Bydliště: Turnov

Příspěvek od Ondraus »

No zaplať pánbůh za ten kousek plastu... 8)
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

Re: Tlučou přední kolesa

Příspěvek od bubor »

ja ma al kola a tiz mi to neako blbne,neviem a jakych kruzkoch hovorite,poradte
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlučou přední kolesa

Příspěvek od mayo »

bubor: ked zmontujes alu disk, otocis ho naopak a pozries sa na stred kolesa, uvidis plastovy kruzok, ktory ti vymedzuje rozdiel stredovej diery kolesa a priemer naboja. (dufam, ze som ti to vysvetlil zrozumitelne :D )
kruzok_small.jpg
kruzok_small.jpg (1.8 KiB) Zobrazeno 4470 x
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

Re: Tlučou přední kolesa

Příspěvek od bubor »

KDE SA TO DA KUPIT TEN OKRUZOK TO JE NEAKY UNIVERZAL OKRUZOK?JA MAM AL KOLA AEZ.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlučou přední kolesa

Příspěvek od Vencapunto »

Prodávaj je tam kde kola,třeba tady http://www.elektrony.cz/?PHPSESSID=7afa ... at=krouzky
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
ivan.66
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 08 dub 2009, 20:03

Re: Tlučou přední kolesa

Příspěvek od ivan.66 »

ja si je nechal utocit ze silonu a funguje to taky
Punto Mk1,1.1,3dver.r.v.96
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“